"Солідарність" та "Батьківщина" злили Шевченківський район команді Пилипишина

10.12.2015  11:27 __ Ірина Федорів


Фото з facebook

Команда екс-нардепа Віктора Пилипишина, який голосував за диктаторські закони 16 січня, перемогла під брендом "Єдності".

Імовірно, "Солідарність" злила Шевченківський район саме цій партії. Штаб Блоку Петра Порошенка офіційно в столиці очолив голова РДА Шевченківського району – Олег Гаряга.

Він був заступником Віктора Пилипишина, коли політик свого часу очолював Шевченківську РДА.

"У "Єдності" діє династійний принцип. Якщо у попередньому складі Київради у Пилипишина був лише зять – Костянтин  Яловий, то тепер є й тесть – Володимир Яловий. Фінансові активи цієї родини чималі. Яловий-син посів 2 місце з-поміж найбагатших депутатів Київради попереднього скликання. Аналогічна ситуація і з династією Бродських. Протеже Пилипишина – Олександр Бродський протягнув до Київради свого брата В’ячеслава Бродського", - зазначає провідний аналітик Громадського руху ЧЕСНО Павло Миронов.

"Варто зазначити, що родичів команда Пилипишина кандидувала по сусідніх округах. Таким чином, не виключено, що гречкосійство в округах родичів під час попередньої каденції забезпечило Яловому-батьку та Бродському-брату перемогу у їхніх округах", - додає Миронов.

Мешканці Шевченківського району де-факто своїми голосами привели до влади третину всіх переможців "Єдності" до влади.

Клікніть, щоб збільшити 

Команда Пилипишина використала "Єдність", ймовірно, задля подолання 5%-го бар’єру і проходження до Київради. Пилипишин, Бродський разом із іншими депутатами Київради приєдналися до однойменної фракції за місяць до виборів.

Разом із позафракційнии до "Єдності" приєдналися і колишні представники команди БПП. Безробітний Ігор Кісільов – один з тих, хто пішов з БПП і переміг у Шевченківському районі.

 

Під час попередньої каденції Кісільов був секретарем транспортної комісії та працював у Держсільгоспінспекції начальником одного з управлінь.

Цей депутат, як і очільник "Єдності" Олександр Омельченко, не подав своєї декларації для оприлюднення на офіційному сайті Київради під час попередньої каденції.

Кісільов – син першого заступника голови ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій Київської області Петра Кісільова.

Люди з команди Пилипишина від Шевченківського району до Київради потрапили не лише під брендом "Єдності".

Кандидати від "Солідарності", які змагалися з переможцями від "Єдності" були маловідомими.

Так, супроти Олександра Бродського "Солідарність" виставила безробітну, безпартійну Світлану Малоок. Щодо округу брата Бродського – В’ячеслава – тут, у Шевченківському районі, "Солідарність" кандидувала начальника управління охорони здоров’я Голосіївської РДА – Олену Довгань. Костянтину Яловому опонувала Тетяна Любімова – директор контакт-центру банку "Хрещатик".

Але у Шевченківському районі команда Пилипишина, окрім ймовірної співпраці з "Солідарністю", схоже співпрацювала і з "Батьківщиною".

Колишня депутатка Київради Олена Антонова, за інформацією ЗМІ, ще у 2010 році входила до депутатської групи Пилипишина у Київраді.

Антонова очолювала наглядову раду БФ "Діти передусім" та рух "Кияни передусім".

Фото з facebook

Але журналістські розслідування доводять, що навіть зараз Антонова, ймовірно, пов’язана з Пилипишиним. Зокрема, журналісти "Свідомо" під час свого розслідування про дерибан зелених зон столиці, знайшли факти, які підтверджують, що Антонова разом із донькою Пилипишина входять до наглядової ради одного й того самого підприємства.

Більше того, Антонова у своїй автобіографії зазначила, що працює директором ТОВ "Стоїк-Плюс", яке заснували станом на 2007 рік Людмила Пилипишина та Олена Ялова (донька Пилипишина, яка одружилась з Костянтином Яловим).

Рух ЧЕСНО вирішив поцікавитися в очільника "Батьківщини" Володимира Бондаренка, за яким принципом його партія висунула в Шевченківському районі людину, яка пов’язана з Пилипишиним.

"Єсть така – Олена Антонова. Вона громадяни іноземної держави? Чи знаходяться в складі якоїсь терористичної організації? Якщо у вас єсть претензії – то подайте до суду, добре? Тому що: хто де був… Ну, хтось десь був. Ми принципово не прийняли жодну людину, яка була в таких організаціях, які були як мінімум підпорядковані Януковичу і так дальше," - пояснив Бондаренко.

"Можете подати до суду на партійну організацію Шевченківського району – вони визначали кандидатуру, вона прийшла і так сталося, що вона виграла вибори. Так що мені зробить її, викреслити?.." - Бондаренко вибачився і поклав слухавку, порадивши звернутися безпосередньо до Антонової.

ЧЕСНО наголошує, що саме партії відповідальні за кандидатів, яких висунули і зрештою саме партії приймають остаточне рішення про відкликання депутатів з ради.

Перемога Антонової була доволі прогнозованою. З Антоновою від "Єдності" змагалася кандидатка Юлія Лимар, яка до попереднього складу Київради потрапила випадково й із високою ймовірністю виконувала роль техкандидата. Не виключено, що на цих виборах у неї могла бути аналогічна функція.

У Шевченківському районі з командою Віктора Пилипишина традиційно змагається "Свобода". Партійці цієї політсили – Святослав Кутняк та Олег Бондарчук взяли два мандати.

Саме Святослав Кутняк був довіреною особою кандидата у народні депутати Юрія Левченка, коли він на 223 окрузі змагався із Віктором Пилипишиним. Коли Левченко переміг, то Кутняк виграв вибори.

 

Кутняк протягом останніх років працює юристом у фармацевтичній фірмі "ФарКоС". Він є не просто працівником цієї фірми, а разом з батьком та братом її співзасновник.

БПП "Солідарність", яка з великою ймовірністю злила Шевченківський район, як і на минулих виборах, команді Пилипишина, отримала в цьому районі лише одного депутата – Дмитра Банаса.

Банас пробував свої сили як самовисуванець на одному окрузі разом із Кутняком ще у 2014 році, коли Левченко пішов до парламенту. Тоді Банас посів 2 місце. Зараз бренд "Солідарності" таки приніс йому бажану перемогу.

За результатами виборів, депутати Кутняк та Банас обрані до Київради від одного округу – Татарки (№ 114).

"Свободівці" звинувачували опонента Банаса у підкупі виборців медом.

Новообраний безпартійний депутат працює заступником директора ТОВ "Просто перукарня" – мережа, яка пропонує в столиці експрес-стрижку за 30 гривень. Цю ж послугу він пропонував на агітках своїм виборцям.

До цього працював фахівцем з продажу металопрокату ТОВ "АРОНА". У 2007 році балотувався у народні депутати під брендом партії "ПОРА". І якщо зараз Банас позапартійний, то тоді він був членом цієї партії.

Тоді Банаса зняли з виборів, оскільки він надав у своїй біографії суперечливу інформацію щодо місця проживання.

Екс-нардеп "свободівець" Олег Бондарчук, який торік восени не потрапив до парламенту, тепер подався до Київради на сусідньому з Кутняком окрузі.

 

Бондарчук зараз працює помічником народного депутата Олега Осуховського та очолює юридичну службу ВО "Свобода". До того, як навесні 2014 року потрапив у парламент, працював понад 10 років у ТОВ "Бондарчук і партнери". З 2010 року був депутатом Київської облради.

Окрім "свободівців", у Шевченківському районі два мандати взяли представники "Самопомочі" – Юрій Вахель та Ольга Балицька.

Вахель на початку 2015 року спробував свої сили на довиборах у Київраду по тому ж округу, що й Кутняк та Банас. Але на цих виборах Вахель пішов на сусідній округ.

Юрій Вахель до партії "Самопоміч" не вступав. Працює заступником гендиректора з юридичних питань та розвитку бізнесу у ТОВ "Нобл Ресорсіз" та головним юристом у ТОВ "Сателіт".

Аналогічно безпартійною залишилася депутатка від "Самопомочі" Ольга Балицька, юристка ТОВ "Ді Ел Ей Пайпер Україна".

Балицька, згідно з інформацією на сайті ЦВК, на попередніх виборах не балотувалася.

 

Громадський рух ЧЕСНО аналізує зв’язки нового складу Київради і станом на сьогодні вже проаналізовані всі райони, окрім Дніпровського та Голосіївського.

 Клікніть, щоб збільшити

Таким чином Шевченківський район й надалі контролює Віктор Пилипишин. І після цих виборів він свій вплив суттєво посилив.

Ірина Федорів, регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНО

powered by lun.ua