Резніков іде з Київради, але і далі допомагатиме меру Кличку

28.10.2015  13:22 __ Українська правда. Київ


Секретар Київради Олексій Резніков залишає посаду, яку він обіймав з червня 2014 року, бо за результатами виборів 25 жовтня не проходить до міськради столиці.

Водночас Резніков запевняє, що продовжить роботу на благо міста і допомагатиме меру Віталію Кличку, у перемозі якого у другому турі не має сумніву.

"Українська правда. Київ" поцікавилася у ще чинного секретаря міськради, що порадить новим депутатам та чи має намір повернутися до влади у майбутньому.

- Олексію Юрійовичу, як ви почуваєтеся після виборів? Немає розчарування, що не пройшли знову до Київради? Чи це навпаки – камінь з плечей?

- Мабуть, таки, є. Але це таки не розчарування, а жаль від того, що не зможу представляти в Київраді людей, які віддали за мене свої голоси.

Звісно, є певний когнітивний дисонанс: перемогу на окрузі отримав, проте до Київради не пройшов. Але це закон, і він для всіх один.

Знаєте, зате я з гордістю можу сказати, що я виграв і виграв чесно. Але допомагати місту можна не тільки в якості депутата, я людей не кину і не знехтую їхньою довірою.

 Резніков каже, що хоч до ради не пройшов, але киян не полишить

- Наразі ви ще продовжуєте роботу у Київраді. Чи залишились невирішені питання?  Чи доведете їх до кінця самостійно або разом з новими депутатами?  

- Як ви знаєте, в нас безперервність влади. По-перше, допоки не будуть оголошені офіційні результати, допоки новообрані депутати не отримають посвідчень і не будуть такими зареєстровані, допоки вони не пройдуть інавгурацію – нинішня каденція міськради є легітимною і має продовжувати працювати.

Вибори пройшли, але забезпечувати життєдіяльність міста ми цим складом маємо до тих пір, поки не передамо кермо нашим наступникам.

По-друге, попереду другий тур виборів. Як ви знаєте, міський голова є і очільником Київради. Тому, тільки після оголошення результатів другого туру ми матимемо повноцінну нову Київраду, яка буде готова до роботи.

От тоді вже передамо всі справи. Я із задоволенням поділюся досвідом та набутими на посаді знаннями з новим заступником голови-секретарем Київради.

- Чого ви навчилися у Київраді? Яких нових знань чи умінь дала вам ця посада?

- Мабуть, я навчився залишатися самим собою та не перетворюватись на чиновника, не ловити "зірочку".

З першого дня я собі повторював, що усі посади тимчасові, тому максимум потрібно зробити корисного, щоб потім не було соромно.

Ця посада дала мені можливість допомагати людям, які не могли достукатися до чиновників. Посада дала мені можливість не бубоніти на подвір'ї, що всі погані і чекати змін від доброго царя, а взяти і разом з активними та небайдужими зробити.

 

Навчився того, що бути у владі – це важко, а критикувати "з дивану" завжди простіше.

Навчився того, що перш ніж когось критикувати треба задуматись над тим, а що ж сам зробив і чи зміг би зробити краще? Але й досвід головуючого в Київраді в мене вже був.

Коли я вперше пройшов до Київради в 2008-му з Блоком Катеринчука, коли всі перебігли до лав Черновецького, окрім мене і колеги Ланового. Так от, трохи пізніше була історія, коли Олесь Довгий серйозно порушив регламент, і в якийсь момент виникла більшість, до якої приєдналися навіть регіонали. Довгого усунули від головування на пленарці.

Було очевидно, що один одному великі фракції не віддадуть роль секретаря. Усі лідери фракцій подивилися на мене, переговорили. І рішення було прийнято – мене обрали головуючим.

Ми тоді домовилися, що є в порядку денному 5 важливих для життєдіяльності міста рішень. Тоді було "гаряче" засідання: нам відключили світло, і мені прикривали спину і "Батьківщина", і "УДАР", Віталій Кличко в тому числі, світили мені ліхтариками мобільних телефонів, аби щось бачити та довести пленарну до кінця. Ми змогли це зробити.

- Що ви вважаєте своїм найбільшим досягненням у роботі депутатом і секретарем?

- Найбільші досягнення – це те, що мені не соромно за зроблене на цьому терені, і я впевнено можу продовжувати ходити вулицями міста без охорони і не ховати очей від людей.

Що ж стосується безпосередньо роботи Київради, то я зміг налагодити чесну та прозору роботу міськради.

Головне моє завдання було – де-демонізувати цей орган, який в усіх киян асоціювався виключно з розподілом землі.

Насправді, це не так важко, коли працюєш згідно з регламентом та примушуєш так працювати всіх.

Одним зі своїх здобутків Резніков вважає систему "Рада-4", яка унеможливлює кнопкодавство

Ми спростили процедури по землевідведенню та врегулювали діяльність МАФів. Спромоглися через перемовини та переконання вирішити питання незаконної надбудови зайвих поверхів в провулку Десятинному, перші в країні створили Антикорупційну Раду, а Кабмін вже беручи приклад з нас перевів це на загальнодержавний рівень.

Проте перлиною своєї роботи вважаю впровадження в сесійній залі системи для голосування "Рада-4". Тепер, завдяки цьому, кнопкодавства не може бути не тільки з моральних критеріїв та під "чесне слово", але й фізично. 

- Які поради дасте новим депутатам?

- Тим, хто знову підтвердив свої мандати, і тим, хто зміг здобути довіру киян, раджу не підвести місто. Раджу, не спаплюжити відчищене ім’я Київради.

Хочу порадити депутатам нової каденції не зрадити виборців, не політизувати сесійну залу, налагодити конструктив та повагу один до одного заради миру та розвитку міста.

Вони мають розуміти, що влада – це тимчасово, а от жити в Києві вони й надалі продовжать. Просто жити серед тих, кого ти зрадив, підвів буде важче.

Хочу порадити депутатам чути громаду, бути її реальними представниками. І ще раз повторю – слід пам'ятати, що цей статус тимчасовий, а "оцінку в заліковку" їм поставлять в майбутньому.

- За новим законом може виявитися так, що не всі мікрорайони Києва матимуть свого представника у Київраді, який знає їхні проблеми. Який вихід бачите з цієї ситуації?

- Я вже неодноразово заявляв, що вважаю новий закон про місцеві виборами недосконалим, м’яко кажучи. Вихід лише один – відміняти цей закон, або ретельно переписувати.

Чесно кажучи, є така думка, що вибори, які пройшли в Україні 25 жовтня за цим законом – перші і останні.

А про те, що через такий недосконалий закон деякі мікрорайони можуть залишитися без свого представника в міськраді, я казав десятки разів. На жаль, наші колеги-парламентарії дуже часто не чують нікого.

- Як маєте плани на найближче майбутнє?

- У нас попереду нові проекти, нові двері відчиняються. В найближчій перспективі буду вдосконалювати англійську, бо вона має бути більш, ніж доброю, для роботи в органах Конгресу в Страсбурзі і представлення інтересів України. Безперечно оновлю свій статус в адвокатурі.

19 жовтня за результатами голосування Резніков був обраний головою Української делегації в Конгрес місцевої і регіональної влади Ради Європи  

- Чи плануєте знову повернутись до влади?

- Що стосується повернення до влади. Припинивши повноваження депутата, я не перестану бути частиною влади, адже влада належить народу.

І я, як громадянин, маю владні права домагатися від представницького органу і депутатів діяти в інтересах громади. А як це робити, я то вже знаю.

Мій досвід та бажання продовжувати реформи в місті, разом з іншими кандидатами- переможцями на своїх округах, які не потрапили до Київради, будуть направлені на допомогу міському голові Віталію Кличко в його другій каденції. У другому раунді він підтвердить свій титул Мера Києва.

Фото з facebook сторінки Олексія Резнікова та Київради

powered by lun.ua