Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/56273a45911ef/
Українська правда
Київ

Вибори мера у Києві: коротко про головне

21.10.2015  10:09 __ Григорій Кравцов


Скриншот з youtube.com

За посаду столичного мера змагаються майже три десятки кандидатів.

Згідно з внутрішньою соціологією одного зі штабів, у столиці неминуче буде два тури виборів.

ЧЕСНО проаналізував лідерів партій та списки ключових сил, які змагаються на столичній арені (детальний огляд цих та інших кандидатів читайте на chesno.org).

Віталій Кличко та "Блок Петра Порошенка "Солідарність"

Заради перемоги на виборах Кличко пішов на фактичну ліквідацію власної партії та очолив новостворене політичне об’єднання БПП Солідарність. 

Фото blogs.pravda.com.ua

Цього разу Кличко веде під брендом БПП  практично всю попередню команду, у складі якої є 9 чинних міських депутатів-прогульників та 5 депутатів, які приховують свої декларації.

Крім них у списку є чимала кількість помічників нардепів, зокрема Олександра Третьякова та Дмитра Андрієвського, а також члени колишньої команди Леоніда Черновецького.

Олександр Омельченко та "Єдність"

У свої 77 років Омельченко, який був незмінним мером Києва з 1999 до 2006 року, вирішив повернути собі мерське крісло. За місяць до виборів фракція "Єдності" у КМДА, яка до цього складалася з 2 людей, стала другою за кількістю депутатів після фракції "УДАР".

Фото з facebook Омельченка

До фракції та виборчого списку увійшли столичні обранці із команди Віктора Пилипишина (екс-нардепа, який голосував за так звані  "диктаторські закони 16 січня"), чинного нардепа Олександра Супруненка (рідного брата екс-зятя Леоніда Черновецького), люди нардепа Олеся Довгого, який за Черновецького був секретарем ради, ексрегіонали та інші політики, які фігурують у низці журналістських розслідувань.

Борислав (Бляхер?) Береза та "Партія Рішучих Громадян"

 Фото delo.ua

Днями журналісти дізналися, що у народного депутата України Борислава Берези є два паспорти – український та ізраїльський. У ізраїльському паспорті він значиться нібито як Бляхер-Береза.

 

Варто наголосити, що громадянин України може мати лише одне громадянство.

Береза потрапив до Ради по мажоритарці від Троєщини, отримавши 29,44% голосів. Упродовж тривалого часу Борислав Береза був керівником інформаційного відділу "Правого сектору", проте у грудні 2014 року перестав виконувати цю функцію, зосередившись на депутатській діяльності.

Серед інших у команді Берези на столичних виборах понад 20 безробітних кандидатів, а також підприємці дрібної та середньої ланки, маловідомі громадські діячі, а також ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі. Серед тих, хто має хоч якийсь політичний досвід, найбільш відома постать в оточенні Берези – ведуча ток-шоу "Київський форум" Рена Назарова.

Володимир Бондаренко та ВО "Батьківщина"

Фото gazeta.dt.ua 

У чинному скликанні КМДА Бондаренко пропустив понад 80% засідань комісій, проте знову висувається до столичної ради.

 

До цього, з березня до червня 2014 року, Бондаренко перебував на посаді голови КМДА. Політик також був нардепом II, III, IV, VI та VII скликань.  Цьогорічний список "Батьківщини" - це нові обличчя, насамперед, з ВО "Батьківщина молода" під керівництвом професійних депутатів. Основну передвиборчу кампанію "Батьківщина" розгортає на Оболоні, довкола Володимира Старовойта, неодноразово поміченого в спробах незаконних забудов.

Сергій Гусовський та Об’єднання "Самопоміч"

Фото gazeta.dt.ua

Ресторатор та бізнесмен Сергій Гусовський наразі очолює фракцію "Самопомочі" у Київраді та кандидує на посаду мера. З 6-ти столичних обранців, які входять до цієї фракції, троє опинилися у списку прогульників Київради. Виникає питання, чи може Гусовський організувати роботу міста, якщо 50% його власної не чисельної фракції є прогульниками. У списку кандидатів "Самопомочі", переважно, бізнесмени, правники та освітяни.

Сергій Думчев та "Рух за реформи"

Фото politrada.com

Реклама, намети та друкована продукція "Руху за реформи" поширюється у столиці ще з весни. Фінансування пов’язують із донецьким капіталом, про що свідчить розслідування Руху ЧЕСНО.

Думчев – голова наглядової ради банку "Преміум", на парламентських виборах 2014 року балотувався під 20 номером у списку "Сильної України" Сергія Тигіпка. За даними ЗМІ, окрім банку "Преміум", Думчев нібито контролює і банк "Класик" (стара назва "Класикбанку"), які, за даними "Лівого берега", за часів Януковича працювали як "конверти" з відмивання грошей.

Геннадій Корбан та "УКРОП"

Фото npubop.livejournal.com

Нещодавно представник дніпропетровської команди Корбан вже "парашутував" як кандидат у нардепи на Чернігівщині (скандальний 205 округ), де роздавав людям гречку. Після Чернігова Корбан вирішив покинути пост лідера партії "УКРОП", заявивши, що втратив моральне право очолювати політичну силу.

Але вже за кілька місяців політик "парашутує" на столицю. Партію фінансує здебільшого Коломойський, також сам Корбан та інші бізнесмени, а виборчою кампанією управляє політтехнолог Сергій Гайдай. Тільки ця політсила дозволила собі газету тиражем понад 4 мільйони примірників(!).

Олександр Пузанов та "Опозиційний Блок"

Фото з facebook Опозиційного блоку

Юрист Пузанов є людиною екс-очільника Адміністрації Президента часів Януковича – Сергія Льовочкіна. За інформацією ЗМІ, саме Пузанов восени 2013 року і взимку 2014-го відповідав за численні судові позови КМДА до євромайданівців. Наприкінці червня 2010 року був призначений заступником голови КМДА Леоніда Черновецького, курував взаємодію з правоохоронними органами, питання комунальної власності, попередження корупції. Звільнений з посади у квітні 2014 року.

Юрій Єхануров та "Відродження"

Фото прес-служби партії "Відродження"

Колишній лідер помаранчевого Майдану та колишній прем’єрміністр Єхануров висувається від партії "Відродження", яку очолюють екс-"регіонали". У команді Єханурова на виборах, зокрема, Антон Яценко, якого ЗМІ називають "хрещеним батько" "тендерної мафії", та фігурант корупційного скандалу Віталій Хомутиннік. Крім них, ще 14 депутатів, які голосували за "диктаторські закони 16 січня" та 4 фігуранти антикорупційних розслідувань.  

Володимир Макеєнко та "Наш Край"

Фото politica-ua.com

Екс-голова КМДА за часів Майдану (який прийняв рішення закрити метро під час штурму Майдану) та голосувальник за "диктаторські закони 16 січня" Володимир Макеєнко зараз кандидується від партії "Наш край". Макеєнко – досвідчений політик, нардеп I, II, IV, V, VI,VII скликань (3 останні скликання обирався за списком Партії регіонів, був заступником голови парламентської фракції "регіоналів").

Утім, є в столиці і громадська альтернатива.

Василь Гацько та "ДемАльянс"

Фото з facebook Гацька

У 2013 році активісти партії на чолі з Василем Гацьком відзначилися акціями протесту проти президента Віктора Януковича, у тому числі під Межигір'ям. Під час Євромайдану партія заявила про себе пікетами під Генпрокуратурою та офісами Ахметова і Клюєва, флешмобами на Майдані та масовим розповсюдженням наліпок "Вимога №1 – Відставка Януковича".

У 2014 році під час виборів у столиці "ДемАльянс" змусив перерахувати голоси виборців, у результаті чого провів двох депутатів до КМДА.

Утім, за моніторингом ЧЕСНО, вони відзначилися поганою відвідуваністю засідань комісій.

Наталя Новак та "Громадянська позиція"

Фото gazeta.dt.ua

Свого часу Наталя Новак викладала правознавство та суспільствознавство, пізніше працювала керівником юридичного відділу, має почесне звання "Заслуженого економіста України". Тричі ставала депутатом Київської міськради (III, IV та V скликань).

У Київську міську раду п'ятого скликання пройшла від блоку Віталія Кличка ПОРА-ПРП, після обрання приєдналася до депутатської групи Віталія Кличка. У 2014 році обрана народним депутатом України за списком БПП.

Роман Михайлов та "Сила людей"

Скриншот з відео

Михайлов – доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, до цього працював у бізнесі, був гендиректором ТОВ "Перші страхові партнери" (2009–2013). На парламентських виборах висувався як кандидат у нардепи від Святошинського району. Рік тому він представляв "ДемАльянс".

До аутсайдерів передвиборчих перегонів політологи відносять кандидата від "Свободи" Олександра Мирного, самовисуванця Євгена Рибчинського, Геннадія Балашова від "5.10", Тетяну Монтян від "Спільної дії" та інших.

Не обійшлося на мерських перегонах і без фейкової партії "Автомайдан" та володаря "темної сторони сили" Дарта Леонідовича Вейдера.

Утім, вже за тиждень ми дізнаємося чи справдилися ці та інші прогнози.

Григорій Кравцов, аналітик Руху ЧЕСНО, для УП.Київ  

 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.