Схоже, велорух у Києві та Україні все більше набирає обертів! Услід за щонедільними велотренуваннями у Вишгородському районі Київщини, з’явилися велопоходи до віддалених сіл Полісся, а днями у столиці презентували ще один велостартап - QUEST.bike.
QUEST.bike – це не просто захоплива екскурсія містом, це цікава гра з детективним сюжетом, низкою завдань, загадок і пошуком артефактів.
Ідея QUEST.bike народилася лише навесні, та вже доступна у 3 містах світу.
У команді організаторів лише чотири люди і, як вони жартують, один червоний велосипед, але хлопці та дівчата вже встигли написати і випробувати гру у Берліні та створити сценарії для ще 5 міст – Відня, Кракова, Праги, Києва та Львова.
Поки що проект працює лише у Києві, Кракові та Берліні, у решті міст квести запустять найближчим часом.
Про новий вид "детективної велоекскурсії" розповів "Українській правді. Київ" співзасновник проекту Володимир Дем’яненко.
"Офіційний старт нашого проекту був 26 червня. Суть його полягає у знайомстві з містом шляхом велоквесту з детективним сюжетом. Учасникам потрібно мати лише велосипед і смартфон. Від QUEST.bike вони отримають захопливий сценарій з незвичайними пригоди і пошуком таємниць", - розповів активіст.
За словами Дем’яненка, концепцію нового проекту розробили навесні – написали пробну гру для Берліна. Квест прийшов до смаку учасникам, тож організатори вирішили розвивати гру далі в інших містах.
Сьогодні кияни та гості столиці мають змогу відвідати неймовірну екскурсію українською столицею – "THE BIG BANG KYIV".
Учасникам гри за лічені години до великої наукової конференції у Києві доведеться шукати молодого відомого вченого, який приїхав доповідати про своє надзвичайне відкриття і раптом кудись зник, поставивши виступ під загрозу зриву.
Триває екскурсія 3 години, учасники пройдуть і проїдуть загалом близько 15-20 км. Сценарій доступний на українській, англійській та російській мовах.
"Ця гра уже доступна. Більше того найближчі два тижні можна грати абсолютно безкоштовно! Надалі вона буде платною. Особливість гри полягає у тому, що вона стане цікавою розвагою, як для компанії друзів чи кількох команд, так і для одного учасника, який хоче познайомитися з містом і позмагатися з часом", - розповів Дем’яненко.
"Наприклад, ви самі чи з чоловіком, подругою приїхали у нове місто. Ви не знаєте його і дуже хочете з ним познайомитись. Ви можете обрати класичну екскурсію з гідом і довгими розповідями, а можете придбати сценарій і почати шукати природи! Унікальність гри в тому, що, натискаючи кнопку "старт" - ви відразу граєте. Тобто ви змагаєтеся не з іншою командою, ваш супротивник – час!", - пояснив Дем’яненко.
Крім того, грати можна у будь-який зручний час – не треба чекати групу, збирати учасників чи підлаштовуватися під конкретні години.
"Для Києва сьогодні написаний один сценарій. Гра охоплює територію від Поштової площі до НСК "Олімпійський". Маршрут велосипедний і досить довгий - близько 20 км. Але не треба хвилюватися, якщо ви не маєте велосипеда – байк можна взяти напрокат у наших партнерів. Ще й зі знижкою", - розповів Дем’яненко.
У планах організаторів розвивати авторську платформу – залучати нових цікавих авторів, які б писали сценарії квестів для інших міст.
"Насправді, це важкий, тривалий і багаторесурсний процес. Написання одної гри займає десь близько двох місяців з тестуванням, перекладом на різні мови, підготовкою ілюстрацій. Тому шукаємо авторів, які будуть заробляти разом з нами і писати захопливі екскурсії для інших міст світу", - поділився планами організатор.
У команди, окрім комерційних квестів, є і соціальні, які наразі орієнтовані на Європу – "Український Берлін", "Українська Вена" і "Українська Прага". Ці квести проходять місцями, пов’язаними з Україною, та українськими діячами, що жили і працювали у цих містах.
"Таким чином хочемо популяризувати Україну у Європі і світі", - пояснив Дем’яненко.
В Україні ж із соціальних проектів планують проводити "Конкурс веломаршрутів".
Проект QUEST.bike є комерційним: Дем’яненко та один з учасників берлінського квесту, якому дуже сподобалася гра, вклали в нього 12 тисяч євро. Ці кошти були спрямовані на підготовку сценаріїв (для цього активісти проїхали багато міст, поспілкувалися з місцевими жителями і гідами), розробку сайту і софту, підтримку офісу та інші організаційні моменти.
За кордоном гра коштує 30 євро для команди до 5 осіб, в Україні її вартість становитиме 15 євро. Квест розрахований в основному на 16-55-річних учасників, які можуть легко пересуватися містом на велосипеді.
До слова, на найближчі вихідні готуються "шукати вченого" у Києві близько півтори сотні осіб.
У планах команди проводити великі квест-тури різними містами.
"Хочемо організувати масштабну гру різними містами, щоб туристичним автобусом перевозити учасників від міста до міста, а у місті влаштовувати захопливі екскурсії, з пошуком пригод і розгадуванням таємниць", - підсумував Дем’яненко.
Фото надані організаторами
Українська правда. Київ