"Українська правда. Київ" запускає рубрику "Запитання до влади".
Першим почути питання, скарги і зауваження споживачів зголосився заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Сьогодні у сферу відповідальності цього чиновника входять усі питання, пов’язані з функціонуванням житлово-комунального господарства столиці: від благоустрою до управління житловим фондом.
Він обіцяє навести лад, реформувати житлово-комунальне господарство столиці та "вимести совок зі столичних ЖЕКів".
Щоб ЖЕК був відповідальним перед мешканцями, двори чисті, тарифи у платіжках обґрунтовані, а споживачі захищені від свавілля монополістів, які упродовж року недогрівають воду, або незаконно змушують повіряти лічильники власним коштом.
Пантелеєв запевняє, що реформа системи ЖКГ вже старувала: рішенням Київради над ЖЕКами поставили 10 управляючих компаній, частину нечистих на руку керівників ЖЕКів звільнили, на будинках почали встановлювати теплолічильники, а у дворах латати дірки на асфальті.
Петро Пантелеєв народився 11 липня 1975 року у Києві.
У 1997 році закінчив Київський державний технічний університет будівництва і архітектури за спеціальністю теплогазопостачання, вентиляція і охорона повітряного басейну, інженер-будівельник.
З 1997 до 2010 року пройшов трудовий шлях від головного інженера ЖЕК-1015 Шевченківського району до заступника голови Шевченківської райдержадміністрації.
З 2010 до 2014 року працював у сфері житлово-комунального господарства Києва.
23.04.2014 – 18.08.2014 був головою Шевченківської РДА.
У вересні 2014 року призначений на посаду заступника голови КМДА.
Петро Пантелеєв проходить тест на алкотестері під час перевірки працівників ЖЕКів на вживання спиртного на робочому місці. Фото з facebook Пантелеєва |
- Наскільки обґрунтовані тарифи на послуги ЖКГ? Чи вимагала міська влада розшифровку тарифів від НКРЕ? Якщо так, то що показав їх аналіз? Якщо ні – то чому досі цього не зроблено? Адже мер обіцяв захищати киян у питанні необґрунтованого підвищення тарифів. Чому досі приховують структуру тарифів?
- Тарифи на гарячу та холодну воду, тепло, природний газ для населення встановлюються на національному рівні Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
Київський міський голова Віталій Кличко доручив розпочати міжнародний аудит ПАТ "Київенерго" та обґрунтованості розрахунків тарифів підприємства.
Структуру тарифів можна подивитися на сайті "Київенерго".
ВОДА
- Хто врешті-решт має платити за повірку лічильників холодної і гарячої води?
- Згідно із законом "Про метрологію та метрологічну діяльність", періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
10 квітня 2014 року прийнято закон №1198-VII, який визначає прямі договірні відносини між споживачами та виконавцями послуг, тобто тепло-, водо-, газопостачальними організаціями.
У зв’язку із зазначеними змінами Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг виконавцям послуг встановила тарифи, у структуру яких включено витрати на періодичну повірку квартирних засобів обліку гарячої води.
З 18.06.2014 року відповідні витрати включені до складу тарифу таким підприємствам: ПАТ "Київенерго" та ТОВ "Євро-реконструкція", що надають послуги гарячого водопостачання та опалення.
З 12 травня 2015 року набрали чинності тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для ПАТ "Київводоканал", які також включають витрати на обслуговування споживачів, в т.ч. на повірку квартирних приладів обліку холодної води.
Отже, виконавці відповідних комунальних послуг у Київ на сьогодні мають фінансові ресурси для виконання періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) лічильників.
Фото kyiv.ridna.ua |
- Чиновники обіцяли, що за повірені власним коштом лічильники повернуть гроші. Я повірив лічильники холодної і гарячої води у жовтні, нині з мене вже беруть плату за повірку, яку мої прилади найближчі 4 роки проходити не будуть. Коли і яким чином повернуть гроші за повірку?
- На сьогодні лише опрацьовується правовий механізм для проведення відшкодування споживачам, які з 01.07.2014 повірили лічильники за власний кошт.
Займаються цим юридичні служби підприємств, які є виконавцями послуг.
- Чому кияни сплачують за житлово-комунальні послуги повністю і вчасно, але по пів літа сидять без гарячої води?
- Відсутність гарячого водопостачання у Києві пов’язана з проведенням планових ремонтів та реконструкцій об’єктів теплопостачання, гідравлічних випробувань теплових мереж та припинення газопостачання котелень.
На сьогодні специфіка функціонування системи теплопостачання міста не може обійтися без планових випробувань. За технічними нормативами проведення випробування відбувається лише за умови відключення системи.
Під час випробувань перевіряються на міцність та щільність трубопроводи та їх елементи, а також усі зварні та інші з’єднання. Випробування теплових мереж проводяться тепломережною водою, яка має температуру не вище 40°С з підвищеним на 25% тиском, що відповідає нормативам.
Це дає змогу заздалегідь виявити максимально можливу кількість пошкоджень, розпочати ремонтно-відновлювальні роботи на пошкоджених ділянках та запобігти таким чином їх появі під час опалювального сезону.
Відповідно до затвердженого графіка випробувань теплових мереж ПАТ "Київенерго" на 2015 рік, розміщеного на офіційному сайті Товариства та КМДА, з 15 квітня поточного року розпочато випробування теплових мереж на щільність та міцність.
Триватимуть вони до 24 серпня.
- Коли температура гарячої води відповідатиме нормі? Чому доводиться зливати по пів ванни води перш, ніж потече гаряча? Де температура зникає? Якщо у дірявих мережах, то чому місто не змусить монополіста замінити чи утеплити труби?
- Міська влада розробляє стратегію енергетичного розвитку, яка передбачає модернізацію системи теплопостачання міста.
У найближчій перспективі роботи з відновлення найбільш пошкоджених циркуляційних трубопроводів гарячого водопостачання передбачені в інвестиційній програмі ПАТ "Київенерго".
Однак уже на сьогодні споживач має право на перерахунок за неякісно надану послугу. Перерахунок має здійснювати виконавець послуги.
В Україні затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630) та Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі (постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 №151).
На сьогодні міська влада розробила спеціальний регламент дій диспетчерських служб, який дозволяє здійснити перерахунок за неякісно надану послугу, звернувшись за телефонами 1551 та 1557.
Ми просимо киян звертатися за телефоном 1551, якщо термін гідравлічних випробувань перевищив два тижні, а гаряча вода відсутня і відсутня будь-яка інформація на дошці оголошень будинку або мешканців не повідомили будь-яким іншим способом про можливу аварію та необхідність продовження робіт.
ТЕПЛО
- Чи вдалося запустити установку на Позняках, що мала обігрівати мікрорайон сміттям? Наскільки вона вдала і економна? Скільки коштів вдалося зекономити на такому виді палива? Чи плануєте запускати подібні проекти? Коли і які?
- У 2014 році виконано роботи з будівництва перемички між районною котельнею "Позняки" та ТЕЦ-5 з метою передачі теплової енергії від спалювання твердих побутових відходів у міську теплову мережу. Також обладнано бойлерну, збудовану на території заводу "Енергія" на вулиці Колекторній, 44.
Сміттєспалювальний завод "Енергія" – один з філіалів ПАТ "Київенерго". На заводі "Енергія" працюють 4 котли ЧКД "Дукла" виробництва Чехії. Потужності підприємства дозволяють спалювати понад 20% твердих побутових відходів, що утворюються в Києві.
Теплової енергії, яка вироблятиметься на заводі за рахунок спалювання твердих побутових відходів, вистачає, щоб забезпечити тепловою енергією приблизно 60 багатоповерхових будинків на Позняках.
Це дозволяє відпускати на масив більше 100 Гкал тепла у вигляді гарячої води та опалення, при цьому споживання природного газу в ПАТ "Київенерго" зменшиться на 15 мільйонів м³ в опалювальний сезон.
Водночас у 2014 році укладено Меморандум про співпрацю між заводом "Енергія", КП "Київкомунсервіс" та підприємствами-перевізниками твердих побутових відходів на стабільне постачання побутових відходів для спалення їх на "Енергії".
- Коли місто перестане бути залежним від газу? Що для цього робиться сьогодні? Коли ми почнемо користати газ внутрішнього видобутку для людей, а не для олігархів?
- Рішенням Київради від 27.10.2011 №387/6603 затверджена "Регіональна програма підвищення енергоефективності на 2011-2015 роки для міста Києва".
Метою програми є суттєве зменшення обсягів споживання природного газу й інших традиційних видів палива та заміщення їх альтернативними видами палива, зниження енергоємності виробництва, впровадження енергоефективних технологій та обладнання.
На 2015 рік передбачене фінансування заходів з енергозбереження у розмірі 150 мільйонів гривень в тому числі за наступними напрямками:
- оснащення житлових будинків теплолічильниками разом з програмно-апаратною частиною диспетчеризації – 50,2 мільйона гривень;
- термосанація будівель бюджетної сфери – 61,9 мільйона гривень;
- встановлення ІТП у житлових будинках – 33,5 мільйона гривень;
- реконструкція систем гарячого водопостачання закладів бюджетної сфери із застосуванням відновлювальних джерел енергії – 4 мільйона гривень.
- Чи можна встановити лічильник тепла на будинок коштом мешканців? Який механізм цього? Чи можна, щоб мешканці оплатили лічильник і його встановлення, а потім їм ці кошти компенсували у платі за тепло?
- Якщо мешканці виявили бажання за власний кошт встановити такі лічильники, вони мають звернутися до теплопостачальної організації для отримання технічного рішення та до проектної і будівельної організації для виконання робіт.
Водночас, механізму відшкодування таких витрат законодавством не передбачено. Наразі житлові будинки Києва оснащуються лічильниками тепла за рахунок міського бюджету та інвестиційної програми ПАТ "Київенерго".
Також Київрада прийняла рішення від 26.12.2014 № 865/865 "Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках", яким передбачається фінансова підтримка заходів енергозбереження в будинках ОСББ та ЖБК.
- Чи встигнуть до осені обладнати тепло лічильниками всі будинки? Яким чином нараховуватимуть плату тим споживачам будинків без лічильника? Чи справедливо, що люди з лічильниками будуть платити нижчу вартість, а люди без – вищу?
- Розпорядженням КМДА затверджено перелік адрес, де будуть встановлені вузли обліку теплової енергії. Це близько 1000 одиниць.
Крім того, близько 3000 лічильників планується встановити за рахунок інвестиційної програм ПАТ "Київенерго".
Там, де з технічних причин неможливо встановити вузол обліку нарахування за опалення буде здійснюватися за нормативами з розрахунку за 1 кв. м опалюваної площі квартири – 9,2 гривні.
- Які заходи з теплозбереження проводитимуть у столичних будинках? Чи є затверджений і де можна подивися план заміни дірявих вікон, вибитих шибок і дверей, які не закриваються?
- Вікна на сходових клітинах будуть заскленні. Пружини тамбурних дверей будуть встановлені при підготовці будинків до опалювального сезону 2015-2016 років (у вересні 2015).
- Чому у сусідньому під’їзді люди відкривають вікна, а в нашому у квартирах завжди холодно? (будинок по вулиці Харківське шосе, 12).
- Під час опалювального сезону 2014-2015 років від мешканців кількох квартир надійшли звернення щодо відсутності опалення. Працівники ЖЕКу провели зняття заповітрювання в мережах системи ЦО.
З метою забезпечення мешканців будинку послугою теплопостачання, під час початку опалювального сезону їм необхідно звернутись ЖЕКу з проханням провести заміри температури повітря в квартирах та у разі необхідності виконати роботи з регулювання роботи внутрішньобудинкової системи центрального опалення.
Якщо ж після цього у квартирі не стане тепло, варто звернутись до теплопостачальної організації для перерахунку теплового навантаження на будинок.
Загалом подібні питання потребують обстеження будинку з метою визначення причин незадовільного опалення. Але провести це можливо лише в опалювальний сезон.
- Будинок по вулиці Ніжинській, 10 обладнаний теплопунктом та лічильником тепла з 2003 року, стіни цегляні – 70 см. Зверталися з колективною скаргою в ПАТ "Київенерго" та до мера Кличка, але плата за тепло нараховується за м2 – 9 гривень 20 копійок, бо лічильник ПАТ "Київенерго" своєчасно не повірив. Як і коли нам повернуть переплачені кошти?
- Житловий будинок №10 на вулиці Ніжинський дійсно було обладнано засобом обліку теплової енергії, який було демонтовано для здійснення процедури повірки. Повірка показала, що його подальша експлуатація неможлива.
Несправність засобу обліку теплової енергії, що не підлягає усуненню, є підставою для нарахування плати за спожиту теплову енергію з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі. Це означає, що здійснення перерахунку мешканцям даного будинку за період відсутності теплолічильника неможливе.
Необхідно здійснити встановлення нового приладу обліку в рамках Інвестиційної програми ПАТ "Київенерго" на 2015-2016 роки.
Водночас Програмою економічного і соціального розвитку Києва на 2015 рік передбачено оснащення житлових будинків теплолічильниками.
Наразі районами проводиться інвентаризація всіх непрацюючих лічильників теплової енергії з метою визначення обсягів та джерел фінансування робіт для їх відновлення.
- Вулиця Івана Микитенка, 9, подібна ситуація. ПАТ "Київенерго" відмовляється здійснювати облік тепла за лічильником. Чому КМДА тільки контролює наявність відписок з боку ПАТ "Київенерго" на відповідні звернення громадян, а не вживає жодних заходів?
- Житловий будинок № 9 на вул. Івана Микитенка було обладнано загальнобудинковим приладом обліку теплової енергії, проте у лютому 2015 року працівники ПАТ "Київенерго" демонтували зазначений лічильник та встановили окремий прилад обліку на послугу з централізованого гарячого водопостачання.
Ця ситуація нетипова, і наразі з’ясовується зусиллями фахівців КМДА з ПАТ "Київенерго".
- Будинок по вулиці Олеся Гончара три роки тому був обладнаний лічильником теплоенергії. Але плата за тепло нараховується за м2, а ПАТ "Київенерго" – у відповідь на звернення мешканців – заявляє, що усі три роки лічильник був несправний! Як і коли нам повернуть кошти за переплату?
- Наразі районами проводиться інвентаризація всіх непрацюючих лічильників теплової енергії з метою визначення обсягів та можливих джерел фінансування робіт по їх відновленню.
У випадку, якщо лічильник визначено, як непрацюючий, перерахунок не проводиться. Нарахування здійснюється за загальним тарифом.
ГАЗ
- Як встановити квартирний лічильник газу, якщо "Київгаз" на електронні заявки не реагує, а за вказаним на сайт номером телефону ніхто не відповідає? Мій будинок не входить у програму, за якою лічильники встановлюють безкоштовно. Встановити такий прилад коштує від 2,5 тисяч гривень. Чи можна встановити лічильник так, щоб споживач оплатив половину вартості і "Київгаз" половину"? Вони ж теж мають бути зацікавлені у коректному обліку газу?
- Законом України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" передбачено, що виконавці робіт мають забезпечити встановлення лічильників газу для населення у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
- для підігріву води та приготування їжі (де встановлено газові водогрійні колонки та газові плити) до 01 січня 2016 року;
- тільки для приготування їжі (де встановлено тільки газові плити) до 01 січня 2018 року.
25 грудня 2014 схвалено Інвестиційну програму газопостачального підприємства ПАТ "Київгаз" на 2015 рік, яка передбачає встановлення газових лічильників у житловому фонді Києва.
У рамках інвестиційної програми "Київгаз" може встановити обмежену кількість газових лічильників на рік. Їх кількість визначається часткою, яка закладена в тарифі на газопостачання.
Водночас норми споживання природного газу затверджені постановою Кабінету Міністрів "Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" від 08.06.1996 № 619.
Норма споживання природного газу за наявністю централізованого гарячого водопостачання становить 3,0 куб. м, а в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання населенню – 4,5 куб. м на людину на місяць.
- Яким чином зменшити плату за газ? Сьогодні нам за газ нараховують мало не по 50 гривень за кожну прописану особу, але у нашій квартирі прописані батьки, які вже кілька років мешкають на дачі (де теж сплачують компослуги). Яким чином можна зменшити плату за газ, щоб платити не за прописаних людей, а за тих, хто фактично проживає ?
- Контролювати споживання послуги споживач може лише за наявності приладу обліку.
Однак, варто зазначити, що наразі зменшено норми споживання природного газу на одну особу: за наявністю централізованого гарячого водопостачання норма становить 3,0 куб. м, а в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання населенню – 4,5 куб. м на людину на місяць.
СВІТЛО
- "Київенерго" постійно "приписує" якісь борги по електриці у 20 гривень. На сайті клієнтів видно, що вони в різних місяцях ставлять різні показники – то з квитанції, то свої вигадані, то з перевірки. У нас щомісяця однакове споживання. Що робити? Як це подолати?
- На сьогодні ПАТ "Київенерго" пропонує декілька способів оплати за спожиту електричну енергію, зокрема: за надісланими рахунками, за допомогою абонентської книжки шляхом заповнення бланку квитанції та проведенням платежів через інтернет.
Споживач має право обирати спосіб оплати, який є більш зручним.
- Чи існують у нас нічний і денний тарифи на електрику? Як перейти на такі тарифи, чиїм коштом переобладнання?
- Споживачі електроенергії можуть здійснювати розрахунки за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу: тризонними (нічний, напівпіковий, піковий) та двозонними (нічний, денний). Для цього необхідно встановити багатозонний (багатотарифний) лічильник.
Встановлення багатозонного лічильника є доцільним у разі, якщо споживач користується електроенергією в години мінімального навантаження в мережі, тобто в нічний час, коли діють інші, зменшені тарифи на електроенергію.
Це може бути вигідним, зокрема, для промислових підприємств. Ефективність використання багатозонних лічильників для побутових споживачів у кожному випадку є індивідуальною, тому її потрібно вираховувати окремо.
Встановлюється багатозонний лічильник за ініціативою споживача та за його кошт. Оскільки ціна багатозонного лічильника набагато вища (від 1200 гривень) від звичайного, його вартість окупиться впродовж декількох років (але в кожному випадку індивідуально).
Придбати багатозонний лічильник та замовити його встановлення (без збільшення навантаження) можна у будь-кому центрі обслуговування клієнтів "Київенерго".
ОБСЛУГОВУВАННЯ БУДИНКІВ, ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ, ПРИБИРАННЯ
ЖЕК обіцяють змусити якісно прибирати під'їзди. Фото krasguk.ru |
- Чому у будинку не проводять прибирання? Вологого прибирання взагалі ніколи не бачив. З якою періодичністю воно повинне проводитись? Чому не прибирають навіть після скарг до 1551?
- Розпорядженням КМДА від 09.03.2011 № 307 затверджено:
1. структуру, періодичність та строки надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
2. вимоги до якості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
3. основні умови надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
На сьогодні міська влада запровадила Акти прибирання для ЖЕКів.
Мешканці Києва можуть контролювати якість та вчасність прибирання у житлових будинках шляхом підписання чи непідписання актів виконаних робіт. Це акти з переліком виконаних робіт, і мешканці підписуватимуть їх лише за умови їх виконання.
Двірники або майстри формуватимуть такі акти, де вказують коли, приміром, зроблено вологе прибирання сходових клітин. Жителі цього будинку підписуватимуть документ лише за умови, якщо це прибирання дійсно було виконано.
Наявність підписаних актів для працівника житлово-експлуатуючої дільниці стане основним доказом його сумлінної роботи і джерелом для нарахування заробітної плати, формування премій та інших заохочень.
Мешканці підписуватимуть такі акти після прибирання. І лише після цього працівнику ЖЕКу нараховуватимуть зарплату. Фото прес-служби Пантелеєва |
- Сходові клітинки у нашому будинку небезпечні для життя. На жодному вікні, що розташовані на висоті 10 см від підлоги немає решіток. Це небезпечно не лише для малюків, а й для дорослих людей. Як такі вікна взагалі допустили? Як цю проблему вирішити?
- Планом забудови будинку передбачені дерев’яні решітки, але, на жаль, у зв’язку з тривалим терміном експлуатації вони вийшли із ладу та були демонтовані. Працівники ЖЕКу планують відновити решітки на сходових клітинах будинку.
- Хто відповідає за дитячі майданчики біля будинків? Куди звернутися, щоб відремонтували, а не просто як зазвичай на початку весни пофарбували по старих дошках?
- Утримання дитячих майданчиків здійснюється балансоутримувачем.
Свої пропозиції ви можете направити до контакт-центру 1551.
Крім того, наразі в Києві запроваджується програма відновлення дитячих майданчиків. У першу чергу, будуть відремонтовані найбільш пошкоджені об’єкти.
- Як організувати ремонт у під’їзді? Які документи для цього потрібні? Яка процедура подачі, хто відповідальний? Чи можна закупити матеріали коштом мешканців, але щоб ЖЕК зробив ремонт?
- Якщо мешканці будинку вирішили провести ремонт власними зусиллями, то ЖЕК допоможе у виконанні робіт ремонту сходових клітин. Людям необхідно звернутись до ЖЕКу і спільно вирішити питання щодо придбання будівельних матеріалів.
А працівники ЖЕКу безкоштовно виконають ремонтні роботи.
У разі, якщо виникатимуть проблеми з цим, прошу звертатися на електронну приймальню – k-jkg@ukr.net/.
Фото fishki.net |
- Де можна подивитися графік капремонту під’їздів? У нашому будинку дуже давно не робили ремонт. Востаннє я сам фарбував стіни років 10 тому. Уже три роки, як ця фарба злізла… Чому я маю платити квартплату і сам фарбувати під’їзд?
- Кожен мешканець має право звернутись до ЖЕКу та дізнатись про кількість коштів, які надійшли від сплати мешканцями будинку за послугу з утримання будинку. А також про роботи, які плануються виконати за вказані кошти.
- Коли востаннє чистили вентиляційні шахти? Де можна подивитися графік цих робіт?
- Споживач може дізнатися в обслуговуючої компанії, чи входить до тарифу на утримання будинку та прибудинкової території прочищення вентиляційних шахт.
Крім того, мешканці можуть скористатися сервісом Е-місто, який розміщено на сайті КМДА.
- Дезінфекція, дезінсекція, дератизація проводиться? Чому ні? Хто має слідкувати за цим? Куди звертатись, щоб провели таке?
- Щодо проведення робіт необхідно звертатися до обслуговуючої організації, тобто до ЖЕКу.
- Куди звертатися і що з цим робити, якщо в мене щомісяця в платіжці за утримання будинку і прибудинкової територій надсилають борг у 30-40 гривень. Щоразу я цей борг сплачую, але наступного місяця його знов нараховують!
- З зазначеного питання мешканцям необхідно звернутись до бухгалтерії ЖЕКу для уточнення та пояснення наявності заборгованості.
Крім того, мешканець може звернутися за багатоканальними телефонами КП ГІОЦ для з’ясування ситуації: 044-238-80-25, 044-238-80-27.
- Наш будинок оточений чотирма наливайками. Одна з них – розташована просто у підвалі нашого будинку. Там завжди смердить, на скарги ніхто не реагує. А перше, що бачить мій син, коли йде на прогулянку о 8 ранку – це п’яні напівголі чоловіки. Як ЖЕК міг віддати підвал під наливайку? Як її позбутися?
- Позиція міської влади щодо подібних закладів однозначна – їх не повинно бути. Тому ми зараз беремо в роботу міського Департаменту благоустрою усі подібні звернення.
- Як побороти свавілля ЖЕКу? Коли потрібно було перекрити стояк гарячої води для ремонту, слюсар ЖЕКу не зміг до нього дістатися, бо на технічному поверсі, де розташований загальний кран стояка, власник офісу приєднав коридор з краном до офісу.
Власником офісу виявися син начальника ЖЕКу, який в новобудові загарбав всі приміщення спільного користування: підвали і горища, і влаштував там офіси. Хто має контролювати доступ до загальних стояків і як боротися з таки свавіллям?
- Питання надання нежитлових приміщень передано в роботу Житлово-комунальної інспекції Києва.
- Самовільне ламання стін у будинках (у квартирах і підвалах) та заміна труб (які потім не співпадають між квартирами – і вода часом "підіймається" з труб). Хто за це відповідає? Кому жалітися?
- Питання перепланування квартир та внутрішньобудинкових мереж відноситься до повноважень балансоутримувача, який зобов’язаний здійснювати контроль.
Для вирішення питання, будь ласка, вкажіть адресу. Зробити це можна за телефоном 1551.
- Я хочу, щоб у моєму під’їзді світло не горіло цілодобово. Було б добре, щоб воно вмикалося лише на рух. Що для цього потрібно?
- Освітлення сходових клітин на будинку вмикається та вимикається через пульт диспетчерської району, також в електрощитових встановлені вимикачі для вмикання та вимикання в ручному режимі при аварійних ситуаціях слюсарем-електриком ЖЕК.
Регулярно проводиться заміна електролампочок та профілактичні роботи по обслуговуванню електромереж.
Для того, щоб світло вмикалося на рух необхідно встановити додаткове обладнання.
Якщо мешканці бажають встановити у своєму домі нову систему освітлення, зокрема, ту, яка реагує на рух, то вони можуть це зробити, зібравши кошти та звернувшись до ЖЕКу за консультацією та оргпідтримкою.
- Коли працюватимуть ліхтарі у дворах? Стовпи стоять, а світла нема? (Район Ленінградської площі).
- За зазначеними адресами ведеться обстеження та відновлювальні роботи по приведенню до санітарно-технічного стану балансових мереж зовнішнього освітлення.
Після спільної інвентаризації мереж зовнішнього освітлення прибудинкових територій працівниками КП "Київміськсвітло" та балансоутримувачами територій, були складені спільні графіки з капремонтів прибудинкових територій.
У червні завершуються роботи з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення на об’єкті "парк iм. О.С. Пушкіна", орієнтовно на суму 1,2 млн. грн. з встановленням 106 світлоточок.
На інших об’єктах роботи не розпочаті в зв’язку з проходженням проектно-кошторисної документації в державній експертизі.
Планується проведення капітального ремонту у 2015 році на 173 об’єктах, iз заміною 1352 світильників, 1134 опор, 47 км електромереж, але ці кількісні показники будуть коригуватись після проходження державної експертизи.
У липні місяці будуть виконуватись роботи на 13 об’єктах, згідно з графіком виконання робіт з капремонту мереж зовнішнього освітлення в 2015 року.
Також у Києві існує багато безгосподарних, або ж відомчих мереж, які не обслуговуються підприємством КП "Київміськсвітло".
Якщо мережі не знаходяться у господарському віддані (на балансі ОСББ, ЖЕК, безгосподарні тощо) то відповідно до п. 1 ст. 29 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" освітлення об'єктів благоустрою забезпечують власники цих об’єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.
РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР СМІТТЯ
- Коли у місті запрацює система роздільного збору сміття? На мою вимогу до будинку повернули контейнер для сміття, що підлягає переробці. Але людей про це не проінформували – тому половина будинку скидає туди харчові відходи.
- Наразі в місті Києві впроваджується двохконтейнерна технологічна схема роздільного збору побутових відходів.
Вона передбачає розділення усіх побутових відходів на стадії їх утворення на дві групи: органічні (вологі) відходи, що здатні до біологічного розпаду (харчові відходи, гілки дерев та інші рослинні рештки) і всі інші відходи (сухі) – (картон, папір, текстиль, поліетилен, пластмаса, шкіра, гума тощо), які можуть бути використані, як вторинна сировина та ресурсозберігаючий компонент.
Звісно, столиця потребує більш системного запровадження технологій роздільного збору сміття. І місто працює над тим, аби забезпечити технічне та методичне підґрунтя для цієї роботи.
ЛІФТ
- Кадетський гай 6, (під’їзд №3) тривалий час не працює ліфт. У цьому під’їзді багато мам з візками, старих та інвалідів. Як вирішити це питання?
- З березня 2015 року у вищезазначеному будинку зупинено пасажирський ліфт через надрив тягового канату, необхідна його заміна.
Згідно з кошторисом та рахунками від 24.03.2015 №369 спеціалізованої обслуговуючої організації ТОВ "Київмонтажліфт", вартість матеріальних ресурсів становить 80 тисяч 832,36 гривень з ПДВ.
Зазначена ціна викликана необхідністю закупівлі у німецького виробника, оскільки в Україні аналогічна продукція не виробляється.
Наразі комунальні служби продовжують пошук виробника аналогічного обладнання, яке надходить з Німеччини і підходить для заміни.
Уже отримали перші позитивні результати від іноземного виробника, який озвучив нижчі ціни на обладнання.
МАФ "КИЇВХЛІБ", БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЙ
МАФ на Луначарского, 1/2, що знищує залишки зеленої зони перед будинком. Фото Vladimir Yastremsky |
- Коли приберуть ларьки "Київхліба" з газонів прибудинкової території? Хто і коли відновить знищений газон під нашим будинком?
- Більшість із МАФів, які були встановлені у недозволених місцях, уже перенесені на місця законні (зі 100% звернень – 70% вирішені).
Що стосується газонів, то вони також значною мірою відновлені, але для того, щоб вирішити проблему, ми маємо знати місця, де є порушення. Адреси з подібними проблемами залишайте за телефоном 1551.
На даний момент налагоджена активна співпраця з районними КП УЗН по відновленню зелених територій, в тому числі і за рахунок ПАТ "Київхліб".
Нещодавно були озеленені ділянки за такими адресами: вулиці Будищанська 7, Курнатовського, 15, Героїв Сталинграду, 13, Депутатська, 25, Леніна, 25, проспект Маяковського, 85 та Харківське шосе, 174.
- Ми би хотіли більш озеленити територію, наприклад, яблунями, вишнями. Яким чином можна отримати такі дерева? Мешканці готові виконати всі роботи своїми силами. Питання лиш в деревах та отриманні у користування інвентарю. У ЖЕКові на прохання надати лопати взимку, щоб розчистити сніг довкола будинку, відмовили.
- Консультативну допомогу щодо підбору асортименту, висадки рослин за правилами, ландшафтного оформлення території ви можете отримати у працівників Дарницького КП УЗН (0982259655) Сердюкова Ніна Григорівна – головний агроном.
Якщо мешканець бажає виконати роботи самостійно, то, будь ласка, погодьте план озеленення з балансоутримувачем, аби не пошкодити підземні комунікації при висадці та подальшому росту дерев.
ОСББ
- Тепер ОСББ будуть створюватися повсюди? Якщо я правильно зрозуміла, то ОСББ може отримувати гроші від здачі в оренду, наприклад, свого першого поверху? А якщо внаслідок злочинних дій перший поверх був проданий ще за попередньої влади, то чи є шанс повернути його в ОСББ?
- Примусово "створюватись" ОСББ не будуть. ОСББ це вибір мешканців будинку. Відповідно до положень закону "Про ОСББ" об’єднання створюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку для спільного вирішення питань управління та утримання спільного майна.
Гроші від здачі в оренду приміщень (як приклад першого поверху, якщо він не є житловим фондом, а використовувався як не житловий фонд) дійсно можуть зараховуватись на рахунок ОСББ без подальшого розподілу між власниками, а виключно для використання на спільне майно (наприклад ремонтні роботи).
Якщо перший поверх обліковувався як комунальна власність і був проданий приватним особам, теоретично, у разі, якщо буде знайдено первинні документи виведення приміщення із комунальної власності і продажу приватній особі, можливо, в судовому порядку оскаржити такі дії і повернути приміщення у спільну власність співвласників багатоквартирного будинку.
Українська правда. Київ