Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/5570001eeb73d/
Українська правда
Київ

Столичні правоохоронці та судді забудували палацами арештовану землю в Жулянах. Список. ФОТО

04.06.2015  10:37


Палац чиновника КМДА Кобана

Київські правоохоронці, родини суддів та прокурорів забудували столичний мікрорайон Жуляни, землі якого з 2010 року заарештовані СБУ за підозрою в незаконному виділенні.

Про це йдеться в сюжеті телепрограмі "Наші гроші".

У 2008 році, за часів мера Леоніда Черновецького, Київрада роздала в Жулянах землі місцевого радгоспу понад тисячі людей: 315 – під садівництво, 975 –  під будівництво.

Усі люди отримали по 7-10 соток, однак з’ясувалось, що більшість осіб підставні – студенти та іногородні.

У матеріалах досудового слідства СБУ це згодом назвали "виділенням землі з порушенням норм законодавства", а самі ділянки арештували.

 

Землю роздавали не безкоштовно – кожен акт коштував 44 тисячі гривень. ZiК з’ясував, що лише 30% власників зробили все по закону, 35% було записано на підставних людей, які потім переоформили документи на реальних власників, третя група 35% - записали ділянки на родичів, які навіть не були киянами.

На це звернула увагу СБУ, і ділянки арештували.

Але і після накладення арешту на ці ділянки, багато з них були перепродані і забудовані.

"Наші гроші" з’ясували, що в Жулянах багато ділянок з сумнівним статусом належить людям, які самі мають слідкувати за дотриманням закону та правопорядку – суддям, міліціонерам та прокурорам.

Зокрема, земельні ділянки в Жулянах отримали Ганна Шабатура і Ольга Терещукматір та дружина нинішнього начальника міліції Києва Олександра Терещука. До слова, Шабатура все життя прожила у Вінницькі та Черкаській області.

 Маєток Терещуків
Сам Терещук каже, що все законно, але декларацію досі не показав 

При цьому родина Терещука навіть не просила Київраду виділити їй землю, міськрада зробила це з власної ініціативи.  

Сам начальник міліції Києва запевняє, що його будинок внесений у декларацію, хоча саму декларацію всупереч закону досі не оприлюднив.

За два кроки від Терещуків облаштувався головний даішник країни Олександр Єршов, якого нещодавно звільнили після скандалу у ЗМІ. Земля записана на дружину Оксану Єршову.

 Палац Єршових 

Ще три ділянки записані на екс-прокурора Солом’янського району Києва Віру Шулякову  та її родичів. На одній стоїть будинок.

 Три ділянки, виділені родині Шулякової
На одній з ділянок стоїть будинок  

Шулякова була люстрована з посади старшого помічника заступника Генпрокурора України – начальника Головного управління.

Також землю отримали Райль Абузаров та Інна Абузарова родичі екс-прокурора Солом’янського району Шулякової.

Через дорогу ділянка належить Галині Хімічдружині київського судді Володимира Хіміча, який судив у Солом’янському райсуді, потім керував судом у Дніпровському районі столиці. Зараз працює там рядовим суддею.

Маєток Хімічів 

Серед інших власників розкішних маєтків на арештованій землі Тетяна Іванкова – теща екс-природоохоронного прокурора Вадима Гаєвого, Олена Гаєва та Вікторія Гаєва-Лич – родичі Гаєвого.

 Палац Гаєвих 
Три маєтки Гаєвих 

Також ділянку отримала Ольга Ковальчук – дружина екс-начальника Солом’янського райуправління міліції у Києві Миколи Ковальчука.

Мають "незаконну" землю і Василь Смітюх – брат екс-нардепа Григорія Смітюха, діючий працівник прокуратури Києва, Управління представництва, захисту інтересів громадян та держав в суді, керівник відділу представництва в адміністративному судочинстві, Марія Смітюх – дружина Василя Смітюха.

Землю в Жулянах отримали Володимир Чернєй – ректор Національної академії внутрішніх справ України та  Анатолій Гах – екс-працівник служби внутрішньої безпеки МВС України.

Має великий палац і Ігор Кобан –  чиновник КМДА у 2005-2012 роках, що відповідав переважно за закупівлі, ще одна ділянка – у власності його сина – Віктора Кобана.

 Будинок Кобана

Автор програми відзначає, що даний список – далеко неповний, адже більшість правоохоронців записували ділянки на родичів з іншими прізвищами або перекуповували ділянки у підставних осіб.

 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.