Моніторинг декларацій депутатів Київради Громадського руху ЧЕСНО виявив, що понад 10 % депутатів не мають власного житла. І це переважно – мажоритарники.
Найгірші справи у депутата від "Громадянської позиції" Романа Головні. У нього і доходи нульові, і жити ніде, якщо вірити декларації.
До списку безхатьків потрапив і мільйонер мажоритарник з Оболоні Вадим Столар, який увійшов за рівнем доходів за 2014 рік у топ-5 депутатів Київради.
Щоправда, депутат-прогульник Столар у своїй декларації зазначив, що члени його сім’ї проти того, аби оприлюднювати інформацію про свої статки та майно. Хоча за законом депутат зобов’язаний задекларувати і свої статки, і статки родини. Тому з декларації не зрозуміло, чи є у його сім’ї житлова площа.
Столар – не єдиний мільйонер-мажоритарник, який не задекларував ані квартир, ані будинків.
Аналогічна ситуація у представника команди нардепа від БПП Дмитра Андрієвського у Солом’янському районі.
УДАР-івець Олег Костюшко також не має житла, але має понад 20 мільйонів заощаджень.
Разом із братом він володіє ТОВ "Будматеріали-вторресурси", основним видом діяльності якого є оренда нерухомості. Зрештою, безхатько і торговець нерухомістю Костюшко опинився на четвертому місці найбагатших депутатів Київради за фінансовими активами.
Очолює цей список із великим відривом від інших депутатів "радикал" Олександр Вовченко, якого у лютому призначили керівником Служби віце-прем’єра. До того Вовченко займав керівну посаду в ТОВ "Житлобудінвест" , а згодом очолював житлово-експлуатаційну компанію ТОВ "Ітон Груп".
У зятя екс-нардепа Віктора Пилипишина – Костянтина Ялового – в активі 25 мільйонів гривень.
Одразу ж після шлюбу з донькою Пилипишина у нього з’явилися дві компанії-забудовниці – "Космо-Фасад" та "КосмоПакБуд".
Якщо одним депутатам нема де жити, то інші мають тисячі квадратних метрів.
Перше місце посідає "свободівець" Олег Чернецький, у якого на відміну від однопартійця-безхатченка Руслана Андрійка, не просто є де жити. У нього у власності аж 6 квартир та 5 будинків. Сумарно житлової та нежитлової площі у власності депутата та сім’ї понад 6000 м2.
Забудовник-УДАР-івець Максим Микитась, у якого торік були найбільші доходи, має у власності разом із родиною 2 "садові будинки" загальною площею майже 2 тисячі квадратних метрів.
На третьому місці – прогульник-мажоритарник з Солом’янського району В’ячеслав Непоп. Він, як і Микитась, теж веде будівельний бізнес.
Громадський рух ЧЕСНО також визначив тих депутатів, які мають найбільше нерухомості – і житлової, і нежитлової, як то гаражі, офіси тощо.
З-поміж лендлордів Київради лідерство у представника "Батьківщини" – кандидата на виліт Володимира Бондаренка. Саме він є власником Українського села під Києвом.
На другому місці УДАР-івець мажоритарник з Голосієва рекламіст та поліграфіст Олег Калініченко.
Мажоритарник з Солом’янки Олег Костюшко, який поповнив ряди безхатьків та увійшов до топ-5 найбагатших депутатів, з-поміж найбільших лендлордів посів третє місце.
А найбагатший "радикал" Київради Вовченко тут поступився колегам і посів четверте місце.
З-поміж столичних депутатів є й ті, хто має цілі автопарки. Так мажоритарник зі Святошина екс-ГАК-івець та прогульник Київради Олександр Пабат задекларував аж 11 машин.
У Пабата є автівки на будь-який смак – від вінтажної Волги ГАЗ-21 до ексклюзивного Aero-8. "Легкий, потужний та невимушено-стильний" британський спорткар на сайті виробника коштує щонайменше $90 тисяч.
На другому місці мажоритарник зі Святошина В’ячеслав Непоп. Депутат-забудовник є власником Лексуса LX 570 та ГАЗ-21, члени сім’ї більше полюбляють Мерседеси G55 і мають аж дві такі моделі.
Ще один власник авторпарку і теж прогульник – представник Самопомочі Роман Андрейко – у власності має Мерседес E-250 та Нісан Мурано. У сім’ї – Форд Фієста, Нісан Кашкай, Мерседес GLA.
"Свободівець" Олександр Семененко на себе зареєстрував Шкоду Фабію, а сім’я має у власності Лексус та Рендж Ровер.
Попри те, що депутати Київради мають достатньо статків у жодного власника приватного автопарку немає екологічних машин, таких як Тесла.
Знаково також те, що у цьому списку немає жодного УДАР-івця. Але представники більшості Київради відзначились з-поміж тих, хто володіє водним транспортом і мотоциклами.
Мотолюбитель Дмитро Бондаренко з Громадянської позиції отримав 2,5 мільйона гривень у дивідендах та процентах, проте не має жодної копійки, офіційно вкладеної у цінні папери, на банківських рахунках чи у статутному капіталі підприємств.
Громадський рух ЧЕСНО нагадує, що станом на 30 квітня понад 20 депутатів не надали для публікації на офіційному сайті Київради свої декларації.
З них більшість – мажоритарники-УДАР-івці.
Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.
Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці (pigmaliones@gmai.com).
Ірина Федорів, регіональний координатор громадського руху ЧЕСНО
Остап Кучма, аналітик Громадського руху ЧЕСНО