Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/546318d0ed62a/
Українська правда
Київ

Кому розпродали комунальну власність столиці?

12.11.2014  09:22


Будинки у центрі столиці належать монополістам Лавриновича, менеджеру Коломойського, фірмі Литвина-Пилипишина, офшору Тарути, клубу Миримського та партнеру Єдіна.

Про це пишуть "Наші гроші".

Видання відзначає, що угоди з продажу кращої нерухомості столиці завжди були овіяні таємницею. Більше того, дорогоцінні квадратні метри продавалися значно нижче ринкової вартості.

Віднедавна Департамент комунальної власності таки відкрив частину даних про приватизовані об’єкти у 2011-2014 рр, коли правив Олександр Попов з Партії регіонів.  

Видання підготувало вибірку 10 найдорожчих об’єктів нерухомості, викуплених з комунальної власності за останні три роки.  

№1. Торговці конфіскатом Лавриновича. 32,28 мільйона

 

Так, 14 березня 2012 року ТОВ "ТД Еліт Сервіс" купила нежилий будинок вул. Михайла Коцюбинського №12 літ.А. За будівлю 4024,1 кв.м заплатили 32,28 мільйона гривень.

Видання відзначає, що при тодішньому курсі валют ціна склала близько $1000 за кв.м. Тоді як, за даними сайтів нерухомості, станом на березень 2012 року середня ціна будинків у Шевченківському районі Києва складала $2404 за кв.м., а за тисячу доларів можна було придбати хіба що убиту квартиру у спальнику.

Раніше приміщення на вул.Коцюбинського,12 орендувало Міністерство юстиції, яке тоді очолював Олександр Лавринович. Ним користувалася Державна виконавча служба. Сьогодні будинок закритий.

Приміщення, що на карті значиться під номером 12-А, знаходиться у дворі колишнього офісу держвиконавців. У будинку подекуди забиті вікна, у під’їзді розкидане сміття.

У 2010 році "ТД Еліт Сервіс" стала однією із чотирьох фірм, які Мін’юст призначив монополістами на реалізацію конфіскатом. Лише заміна Лавриновича на Олену Лукаш призвела до того, що контракт між "ТД Еліт Сервісу" і Мінюстом розірвали за порушення його умов.

Директором "ТД Еліт Сервіс" у 2011-2012 рр. був Антон Шубенков, котрий у 2012 році балотувався у нардепи по списку партії "Україна – Вперед!" Наталії Королевської (№123).

Також Шубенков відомий як виконавчий директор DECPM Group, що працює у сфері девелопменту. У 2010 році Шубенков разом з першим віце-президентом Союзу нафтопромисловців Росії Зією Ісаєвим пропонували уряду Криму інвестпроект заводу з переробки сміття на нафту. Подальша доля цього феноменального проекту невідома.

У вересні 2012 року "ТД Еліт Сервіс"переоформили на Рустама Джамбулатова, уродженця міста Грозний Чеченської Республіки. З липня 2013 року фірма перебуває у стані припинення. Відтак доля будинку на Коцюбинського абсолютно незрозуміла. Виглядає він закинутим смітником у центрі столиці.

№2. Шматок "Глобуса". 27,60 мільйона

Згідно з договором від 18 грудня 2013 року ТОВ "АДС-Нерухомість" стало власником нежилого приміщення № 48-а (групи приміщень №1) по вулиці Інститутській №2 літ. А. За 1000 кв.м. покупець заплатив 27,60 мільйона гривень ($3450 за кв.м.).

Мова йде про одне з приміщень у наземному торговому центрі "Глобус" на Майдані Незалежності.

ТОВ "АДС-Нерухомість" засноване 19 листопада 2011 року Дмитром Олександровичем Співаком.

№3. Пилипишин, Литвин та нецке. 27,60 мільйона

 

Згідно з рішенням купівлі – продажу від 10 серпня 2012 року ГО "Нецке" придбало триповерховий нежилий будинок на бульварі Тараса Шевченка №23 літ.А. За будівлю площею 1434,1 кв.м. заплатили 26,61 мільйона гривень ($2319 за кв.м.).

Раніше в цьому приміщенні знаходився Педагогічний коледж при КНУ ім. Тараса Шевченка, який у 2007 році приєднали до університету Грінченка. При цьому коледж змусили звільнити приміщення.

З 2009 року ГО "Нецке" отримало цей будинок в оренду, а в 2012 викупило.

Нецке – японська мініатюрна скульптура, використовувалася в якості ґудзика, брелка чи застібки. До слова – це досить недешеве заняття.

В Україні колекціонерами нецке є Олександр Фельдман (харківський ринок "Барабашово") і замгубернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського Борис Філатов, який ось-ось стане нардепом. Свого часу Філатов очолював філію Міжнародного товариства колекціонерів нецке у країнах СНД і хвалився, що найдорожча статуетка-нецке в колекції коштує $185 тисяч.

ГО "Нецке", у далекому 2005 році дійсно проводило в Києві спеціалізовані виставки на Круглоуніверситетській, 4. Потім галерею закрили і організатори повідомили в себе на сайті, що шукають нове приміщення.

Однак після оренди будинку на бульварі Шевченка галерея свою роботу так і не відновила. Єдина згадка у відкритих джерелах – це отримання щасливим орендарем, а згодом власником, дозволу відгородити тротуар на час ремонтних робіт.

У 2010 році окрім ГО "Нецке" було зареєстровано ще одну організацію – ГО "Асоціація Нецке".

За словами керівника "Асоціації Нецке" Олександра Деркаченка, тепер мистецькою діяльністю займається саме їхня організація, яка досі не має приміщення.

Деркаченко заявив, що його вивели зі складу ГО "Нецке" і заперечив будь-яке відношення до власників будинку на бульварі Шевченка.

При викупі будинку у 2012 році ГО "Нецке" представляв Віталій Піжук, який потім став її керівником.

У 2011-2012 рр. Піжук працював директором ТОВ "Сенд ІТ", коли засновником там був Олександр Пилипишин, син Віктора Пилипишина, екс-керівника Шевченківської РДА (2006-2010 рр.).

Продана ГО "Нецке" будівля знаходиться саме на території Шевченківського району.

Однак Піжук пов’язаний і з іншим відомим прізвищем, оскільки він був також директором ТОВ "Українсько-Європейська консалтингова група" ("УЄКГ"), що було зареєстроване тут же – тобто на бульварі Тараса Шевченка, 23-А.

Засновником підприємства була віргінська компанія "Ксандер Продакшнз ЛТД" (сьогодні переоформлено на "Галоріста Венчурс ЛТД").

Віргінський "Ксандер" виступив співзасновником житомирського ТОВ "Агровест Груп". Директор цього підприємства Олександр Ющенко був засновником Благодійного фонду Володимира Литвина "Майбутнє Полісся".

Крім того, Олександр Ющенко має спільну фірму ПП "Галекс-Агро" з Олександрою Литвин, донькою екс-голови голови Державної прикордонної служби.

На початку 2010 року між Пилипишиним і Литвином пробігла чорна кішка, і голова Шевченківської РДА покинув ряди Народної партії спікера Верховної Ради Володимира Литвина.

Причиною розриву стало те, що частина Народної партії підтримувала політику тодішнього мера Черновецького, тоді як Пилипишин уже давно мітив у це крісло сам.

Чи пов’язані з розлученням тандему Пилипишин-Литвин наступні події – невідомо. Однак у 2011-му році фірма "УЄКГ" з’їхала з бульвару Шевченка 23-А і змінила офшорного власника.

Після Піжука "УЄКГ" у 2011 вже очолювала Інна Фурман, котра також значиться засновницею житомирського БФ "Крок назустріч людям", який зареєстрований за однією адресою з фондом Литвина "Майбутнє Полісся".

№4. Менеджер Коломойського. 24,24 мільйона 

 

За договором купівлі-продажу від 10 липня 2014 року ТОВ "Торговий дім "Еко-Сервіс" отримало у власність нежилий будинок на вул. Івана Мазепи, 6-А. За приміщення площею 2123,2 кв.м. покупець заплатив 24,24 мільйона гривень  ($1427 за кв.м).

Будинок відомий як садиба Іпсіланті, збудована у 1798 році в стилі класицизму. Тут мешкав Костянтин Іпсіланті після втрати престолу князівства Валахії, коли Османська імперія звинуватила його у зраді.

Будинок був пам’яткою архітектури. Але у 2012 році, коли Київрада приймала рішення про продаж, депутатам повідомили, що об’єкт вже не має такого статусу.

ТД "Еко-Сервіс" відомий як постійний постачальник ДП "СхідГЗК" (щонайменше 400 мільйонів гривень за останні шість років) і нечужий для екс-заступника директора "СхідГЗК" Руслана Журила.

Нещодавно Журило очолив держпідприємство "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", за яким закріплено майнові права на Іршанський гірничо-збагачувальний і Вільногірський гірничо-металургійний комбінати, відібрані державою у групи Дмитра Фірташа.

Раніше Журило також був директором ТОВ "Приладний завод "Електрон" у той час, коли засновником фірми була Ольга Гугніна, яка представляла інтереси компанії "Приват-Сток-Сервіс".

Видання відзначає, що очоливши нове держпідприємство він фактично підтвердив свій зв’язок із Ігорем Коломойським. Оскільки відібрати вказані комбінати у Дмитра Фірташа державі вдалось саме завдяки енергії дніпропетровського губернатора.

№5. Клуб Миримського-Гончарова. 18,23 мільйона

Згідно з договором купівлі – продажу від 1 серпня 2011 року у власність ПрАТ "Бінго-Інтертеймент" відійшли нежилі приміщення по просп. Перемоги №112.  

За 3616,8 кв.м покупець заплатив 18,23 мільйона гривень ($630 за кв.м.).

Клуб "Бінго-Інтертеймент" має концертний зал на 1 500 глядачів, пропонує послуги бару-ресторану, більярд, стриптиз та ін.

Власницею 22% акцій є Вікторія Миримська, дружина нардепа 7 скликання Льва Миримського, який раніше був у Криму дуже авторитетним бізнесменом на ринку азартних ігор.

Ще 59% належить Олексію Гончарову, відомому як бізнес-партнер нардепа 7 скликання Олександра Єдіна. Зокрема, Гончаров є міноритарним співвласником і директором ТОВ "Інтер-Контакт", яку Єдін контролює через компанію "Гонконг Істерн Девелопмент Лімітед".

№6. Інститут краси. 16,92 мільйона

 

ПрАТ "Інститут краси" 2 лютого 2012 року придбало нежилий будинок по вул. Богдана Хмельницького №9 літ. А, площею 1028,9 кв.м. За нерухомість покупець віддав 16,92 мільйона гривень ($2055 за кв.м.).

84% акцій "Інституту краси" належать Інні Волощенко, головному лікарю закладу.

№7. Шматок "Славутича". 13,80 мільйона

ТОВ "Йотум Україна" 4 травня 2011 року за 13,80 мільйона гривень ($1000 за кв.м.) придбало нежилі приміщення на вул. Ентузіастів №1/2 літ.А площею 1256,3 кв.м.

ТОВ "Йотум Україна", зареєстроване на кіпрську компанію "Пеллакс Лімітед".

Відомо, що продані квадратні метри – це частина готелю "Славутич", загальна площа якого складає 3 772,60 кв.м. Решта приміщень свого часу належала ВАТ "Готель "Славутич", що банкрутує з 2012 року.

№8. Контрактовий ярмарок. 13,78 мільйона

19 грудня 2011 року за 13,78 мільйона гривень було продано частку 26/29 від 51% ТОВ "Київський міжнародний контрактовий ярмарок" за адресою вул. Спаська 39-а, площа будівлі не вказана. Пакет 51% раніше належав КМДА.

Покупцем став Володимир Іванов, основний власник і гендиректор ТОВ "Київський міжнародний контрактовий ярмарок".

№9. Офіс Тарути.  12,02 мільйона 

Фото Лівого берега

Згідно з договором від 31 січня 2013 року кіпрська компанія "Воломано Холдінгс Лімітед" за 12,02 мільйона гривень ($3000 за кв.м.) придбала нежилий будинок по вулиці Ярославів Вал №3 літ.Б площею 501,2 кв.м.

"Воломано Холдінгс Лімітед" зареєстрована на віргінський офшор "Енард Інвестментс Лімітед".

Цей же офшор виступив засновником кіпрської компанії "DargamoHoldingsLtd", разом із Сергієм Тарутою. За даними "Української правди", на вул. Ярославів Вал, 3 знаходиться штаб-квартира "Індустріального союзу Донбасу". Як відомо, у 2011 році під будинком на вул. Ярославів Вал, 3 виникла перестрілка охорони з особами, які намагались захопити офіс в інтересах британської фірми Іnmedco Limited, заснованої офшорами з Белізу. Ця фірма стверджувала що їй перешкоджають використовувати приміщення, на яке вона має договір суборенди.

№10. Торговий комплекс на Полярній. 10,95 мільйона 

ПП "Досвід", реорганізоване у ТОВ "Досвід 2002", 13 грудня 2012 року купило нежилий будинок КПП разом з комунікаціями по вул. Полярній №20 літ.Р. За  площу у 2074,6 кв.м. компанія заплатила 10,95 мільйона гривень ($660 за кв.м.).  

Раніше засновником ПП "Досвід" одноосібно був Іван Заєць, тепер же йому належить тільки 10%, а основним власником є "Вівас Лімітед" (Сполучене Королівство).

За даними Держархбудінспеції, ПП "Досвід" проводить реконструкцію приміщення під торговий комплекс будівельних та господарських матеріалів.

Поряд на вул. Полярній, 20-Д будується один із гіпермаркетів мережі "Епіцентр" народного депутата екс-"регіонала" Олександра Гереги та його дружини Галини, яка була секретарем Київради і виконувала обов’язки мера столиці (12 липня 2012 - 5 червня 2014).

Фото з сайту "Наші гроші"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.