Столична влада заявляє, що новий Генплан Києва можуть затвердити вже восени.
Наразі проект проходить останні експертизи, і вже у вересні його направлять депутатам Київради на ознайомлення, а потім і на голосування.
Однак столичні активісти вже погрожують через суд вимагати його скасування, пише "Сегодня".
Генплан Києва розробляють уже шість років, з 2008 року, нині ж місто живе за "старим" планом, розробленим у 2002 році.
За словами начальника "Інституту Генплану Києва" Сергія Броневицького, новий Генплан розрахований на перспективу 20-50 років (старий – до 2020 року) і він уже пройшов погодження в усіх інстанціях.
Графіка "Сегодня" |
"Більше року проводилися громадські слухання. Було отримано більше тисячі письмових зауважень, близько 700 з них були враховані. Зараз Генплан знаходиться на держекспертизі. Я думаю, в серпні вона закінчиться, і документ подадуть на розгляд до Мінрегіонбуду, потім в профільні комісії Київради – і на голосування", - сказав чиновник.
Однак директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко не виключає, що прийняття генплану потягне за собою суди.
Новий Генплан заборонить забудову буферних зон Лаври і Софії. Фото elektraua.livejournal.com |
Експерт переконаний: перш ніж приймати новий Генплан, потрібно провести аналіз чинного.
"Адже за часів екс-мера Черновецького в нього внесли більше двох тисяч змін, роздавши зелені зони Києва під забудову, і зменшивши їх удвічі", - наголосив він.
Як приклад Сергієнко навів будівництво житлового масиву на місці зеленої зони на Оболоні.
Максимальну висоту будинків обмежать 16-ма поверхами. Фото elektraua.livejournal.com |
"У районі набережної зелена зона перетворилася на житловий масив, і ніхто за це не поніс покарання! А в новому Генплані вона вже значиться як житловий масив – тобто документ узаконив те, що у киян відібрали парки", - сказав Сергієнко.
"До того ж за новим законом Генплани міст стали безстроковими – тобто в них можна вносити зміни, але не створювати нові. Якщо документ ухвалять, я не виключаю, що будуть судові тяжби щодо його скасування", - додав експерт.
Видання відзначає, що уже навіть є охочі судитися.
"Новий Генплан породить масу будівельних конфліктів, адже в нього увійдуть сотні спірних ділянок, які були передані забудовникам всупереч думці мешканців. Ми маємо намір через суд вимагати скасування Генплану, якщо він буде прийнятий", - заявив заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
За словами Броневицького, неприйняття нового генплану вигідне забудовникам.
"Усе, що будується зараз у Києві, робиться за старим Генпланом. Тому забудовникам вигідно, щоб не з'явився новий документ – адже старий передбачає, серед іншого, і забудову зелених зон. Ми будемо вимагати скасування цих рішень від Київради, щоб вони не потрапили в новий Генплан. Але план 2002 застарів – і за кількістю транспорту, і за рівнем населення Києва. Його потрібно змінити", - заявив чиновник.
Заборонять забудову зелених зон і набудують мостів через Дніпро. Фото elektraua.livejournal.com |
За його словами, інвестори постійно звертаються до КМДА з новими проектами у сфері транспорту і будівництва.
"Ми не можемо їм говорити – почекайте кілька років, поки з'явиться новий план міста", - додав Броневицький.
В Київраді поки чекають висновків експертизи по Генплану.
За словами секретаря Київради Олексія Рєзнікова, після цього його обговорять у профільній комісії і проголосують.
"Це відбудеться не раніше осені. Поки ми працюємо за старим Генпланом, але новий план місту потрібен. І, бажано, на найближчі років 30 – щоб люди чітко розуміли, яким Києву бути в майбутньому, що потрібно будувати і яку землю можна виділяти під естакаду, тунель, будинку або злітно-посадкову смугу для космічних кораблів. У появі нового Генплану місто зацікавлене, хоча до нього і є питання", - сказав Рєзніков.
До слова, новий Генплан обійдеться місту в 20 мільйонів гривень. Для порівняння: чинний Генплан потягнув на 7,5 мільйона гривень у цінах 1997 року, коли його розробили (на сьогодні – це було б 50 мільйонів гривень).