У столиці утворилася патова ситуація зі школами і дитсадками: у зв’язку з великою кількістю біженців з Криму і сходу України місць у навчальних закладах немає.
Про це у Facebook написав екс-депутат Київради Олексій Давиденко.
Вимушені переселенці
У Києві завжди буди проблем з місцями у школах і дитсадах. Однак влітку 2014 питання стало особливо гостро.
"Коли пішли біженці з Криму, їх вирішили приймати хай навіть на шкоду київським дітям, але без черги і без іспитів. Київські батьки, звісно, дуже обурювались, що їх електронна черга на вступ не зрушила з місця, але поставились з розумінням. Тоді ж ніхто ще не знав, що наступними підуть біженці зі Сходу, і їх дітям також потрібно буде з вересня десь навчатись", - написав Давиденко.
Він відзначив, що тепер у столичних садках і школах місць нема ні для кого.
"Люди зі Сходу ображаються, що за словами політиків, Україна ніби Єдина і право на освіту у нас захищене Конституцією, але місць ніде НЕМА. Про київських батьків я взагалі мовчу – вони шоковані. Що робити?", - додав Давиденко.
Скриншот з ФБ Давиденка |
За словами екс-депутата, існуючі класи і групи переповнені дітьми, але кількість охочих зростає у геометричній прогресії.
У користувачів Facebook думки з цього приводу розлілилися.
"Що робити? А що на Києві світ клином зійшовся? Більше по країні нікуди біженці відселяти? У Чернігів чи Житомир вони, бачте, їхати не хочуть", - обурився Сергій.
"А, що? Біженців хтось організовано "відселяє"? Чи люди в паніці кидають все, беруть дітей і правдами та неправдами розтікаються по всій країні? Їм допомагають волонтери, а приймають родичі. А деякі жителі "міст" починають відчувати незручності. Це ж треба. Ситий голодного не зрозуміє. Ніби то цим людям самим дуже захотілось в Київ від мінометного обстрілу над головою. Снився би цим людям той Київ", - відповів Антон.
Станом на 16 липня до київського центру з вирішення питань, пов'язаних із розміщенням біженців з Криму та Сходу України звернулися понад 10 тисяч 313 осіб.
У зв’язку з цим перший заступник голови Київської держадміністрації Ігор Ніконов заявив, що влада Києва радить переселенцям з конфліктних зон переселятися не лише у столицю, а й в інші регіони України.
Школи заповнені на 120%
За даними Київської адміністрації, станом на середину липня середня наповнюваність навчальних закладів у місті складає близько 120%.
За словами мера Києва Віталія Кличка, у навчальні заклади Києва вже влаштовані близько 350 дітей із Криму та сходу України.
"Що стосується дитячих садочків, то на початок навчального року є потреба в 38 тисячах місць, при цьому наявні лише 30 тисяч. Наповнюваність шкіл на 7% більша, ніж передбачено місць", - заявив міський голова.
За його словами, найгіршою є ситуація з дитячими садками у Деснянському районі – 138 дітей на 100 місць.
Кличко наголосив, що у Києві досі недобудовані низка освітніх закладів.
"На вулиці Лісничій, 3 знаходиться незавершене будівництво другого пускового комплексу школи І-ІІІ ступенів № 151. У 2013 році спорудження було призупинене, тож станом на початок липня побудовано лише два поверхи будівлі. Крім того, у селищі Биківня на вулиці Путивльській, 35 не закінчена реконструкція з добудовою школи № 23", - розповів мер.
Кличко закликав голів відповідних РДА у найкоротші терміни закінчити усі необхідні роботи і пообіцяв максимально сприяти у виділенні коштів для закінчення будівництва.
Освітній експеримент
Разом з тим столична влада вирішила запровадити пілотний проект відкритої та прозорої конкуренції в освіті – "Гроші ходять за дитиною".
За словами директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олени Фіданян, введення "шкільного ваучера" допоможе, у першу чергу, конкретним школам, які переповнені учнями.
"Ми ретельно вивчили світовий досвід фінансування навчальних закладів. Мова йде про принцип "гроші ходять за дитиною", популярний у європейській освітній системі. Що це означає? Що держава обраховує, скільки коштує навчання однієї дитини у школі. Це її так званий шкільний ваучер. І ці гроші вона виділяє кожній школі залежно від того, скільки дітей у ній навчаються", – розповіла Фіданян.
За її словами, сьогодні триває робота над аналізом мережі загальноосвітніх навчальних закладів, порівняння їхньої проектної та реальної наповнюваності.
Довідково.
В освітній мережі Києва функціонує 508 загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, 451 – комунальної форми власності; 48 – приватної форми; 9 – відомчого підпорядкування.
У 2013-2014 навчальному році здобували освіту 241,1 тисячі учнів. Середній показника наповнюваності загальноосвітніх навчальних закладів у минулому навчальному році складав 107,5 % (відсоток фактичної потужності від розрахункової).
Крім того, у порівнянні з минулим навчальним роком кількість закладів з інклюзивною формою навчання збільшилася на 30 %, кількість спеціальних класів при школах – на 23%.
Українська правда. Київ