Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/53a407641b115/
Українська правда
Київ

Комісії Київради: Хто буде розпоряджатися бюджетом та землею Києва

20.06.2014  13:05


Фото з Facebook "УДАРу"

У четвер Київрада нарешті визначилась зі складом постійних комісій. 51 депутат увійшов до складу 3-х постійних комісій і 69 — до решти 13-ти.

Хто є хто у комісіях, розібрався DreamKyiv.

Повноваження та кількість членів 

Кількість комісій порівняно з попереднім скликанням зросла до 15-ти проти 13-ти. Принципово новими стали Постійна комісія з питань інформаційної політики та реклами і Постійна комісія з питань дотримання законності правопорядку та боротьби з корупцією.

Задача новоутворених органів,крім іншого, - контролювати виконання рішень Київради. Жодне рішення, що виноситься на сесію, не може оминути розгляд на комісії. Крім того, комісія має право викликати до себе "на килим" чиновників КМДА та вимагати в них звітів про виконання певних напрямів роботи.

У результаті у руках фракції УДАР опинилося 33 керівні посади в комісіях. Згідно із законом, депутат Київради має право самостійно обирати, де йому працювати. Тож найбільший врожай зібрали 3 традиційні рекордсмени: комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку (17 членів), з питань містобудування, архітектури та землекористування (20) та з питань власності (14).

По троє членів у комісіях з питань місцевого самоврядування регіональних та міжнародних зв’язків, з питань освіти, науки та інноваційної політики, з питань сім’ї, молоді та спорту та з питань дотримання законності правопорядку та боротьби з корупцією.

Решта набрали від 4 до 9 охочих.

Хто є хто

Найцікавішим виявився персональний та керівний склад комісій. Причому за свідченнями "Демократичного Альянсу", більшість депутатів побачила його тільки на початку засідання.

Ще зранку у кулуарах ходили чутки про квотний розподілу керівних посад у комісіях між представниками УДАРу та умовної групи "Солідарність".

БЮДЖЕТНА КОМІСІЯ

Якщо керуватися цим принципом, то зовсім несподіваним є ім’я самовисуванця Вадима Столара на позиції першого заступника голови бюджетної комісії, яка, за логікою квотування, мала б належати "Солідарності".

У свої 32 роки Вадим Столар встиг відзначитися кількома гучними скандалами. Зокрема, партнерством у зведенні офісного приміщення над метро "Театральна" на місці колишнього скверу Театру російської драми. Під тиском громадськості значна частина будівлі була передана Музею історії Києва. Разом з ним цей проект здійснював теперішній радник Віталія Кличка Віталій Ніконов – власник будівельної компанії "К.А.Н. Девелопмент". Остання відома, зокрема, 18-поверховою свічкою біля Аскольдової могили.

Столар є співвласником бізнес-центру "101 Tower". За даними українськогоForbes, він інвестував у його зведення гроші Степана Черновецкого, сина екс-мера.

Так само неоднозначною є політична кар’єра заступника голови Постійної комісії з питань бюджету. У 2006 році Столара було обрано депутатом Київської обласної ради від "Нашої України", а вже у 2010-му він став народним депутатом за списками Партія Регіонів. У часи столичного головування регіонала Володимира Макеєнко Вадим Михайлович очолював Патронатну службу голови КМДА.

Головою ж новоствореного органу, як і передбачалося, став Андрій Странніков (УДАР). У попередньому скликанні він також працював у цій комісії.

КОМІСІЯ З МІСТОБУДУВАННЯ

Викликає запитання і склад комісії з містобудування. Її очолив УДАРівець Володимир Прокопів. Він працює заступником директора Департаменту контролю за використанням та охороною земель Державної  інспекції сільського господарства. А ще його називають людиною нинішнього очільника ДУСі Сергія Березенка.

У цій же комісії вирішили попрацювати ще як мінімум 4 великих забудовника: представник "Єдності" Петро Шилюк (ПАТ "ДБК-Житлобуд"), УДАРу Максим Микитась (Українська державна будівельна компанія "Укрбуд"), самовисуванець Вячеслав Непоп ("Житлоінвестбуд — УКБ") та член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Олександр Лапшов (ТОВ "Будівництво та рекнструкція").

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ВЛАСНОСТІ

Головою комісії з питань власності став депутат Юрій Береговий (УДАР). У минулій каденції Київради він успішно співпрацював з більшістю Черновецького, залишивши лави фракції БЮТ. З 1998-го по 2008 рік був начальником юридичного управління компанії "Укрпромінвест" Петра Порошенка. Зараз — партнер адвокатського об’єднання "ДІФА".

Членом комісії є і директор ТОВ "Агропромбудкапітал" є Микола Негрич (УДАР) – зять екс-президента ХК "Київміськбуду" та колишнього депутата Київради  Михайла Голиці. Ще один зять, але вже нардепа і екс-очільника Шевченківського району Віктора Пилипишина Костянтин Яловий (самовисування) так само буде працювати у цій комісії. Нещодавно він очолив Департамент комунальної власності КМДА.

У лавах зазначеної комісії спробує свої сили син власника мережі "Фуршет" Артур Баленко (УДАР). При цьому старший Баленко (УДАР), колишній ГАКівець, працюватиме у комісії з питань містобудування.

КОМІСЯ З ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦЗАХИСТУ

Комісію з питань охорони здоров’я та соціального захисту очолив екст-керівник Фонду соціального захисту інвалідів УДАРівець Юрій Крикунов. Його заступник Богдан Ганноха (УДАР) був керівником приймальні депутата Київради від БЛЧ Валерія Сергійчука. У біографії цього депутата є чимало цікавих фактів. Зокрема, подолана наркозалежність. Також він є служителем церкви "Город Света", а його мати — пастором Посольства Божого Сандея Аделаджи.  У цій же комісії знов спробує свої сили екс-співголова фракції Блоку Черновецького Алла Шлапак (самовисування) та голова ГАКу у минулій Київраді Олександр Пабат (самовисування). 

Комісії з питань освіти, екологічної політики, транспорту, місцевого самврядування та інші

Головою Постійної комісію з питань освіти, науки та інноваційної політики стала представник ВО "Самопоміч", кандидат біологічних наук, професор кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції НПУ імені Драгоманова Наталя Шульга.

Комісію з питань екологічної політики очолив революційний комендант мерії "свободівець" Руслан Андрійко, який працює помічником-консультантом народного депутата Богдана Бенюка.

Головою Комісії з питань транспорту та зв’язку обраний Ігор Піковський (УДАР) – колишній заступник голови Державної митної служби.

Комісія з питань місцевого самврядування регіональних та міжнародних зв’язків в очільники отримала Олександра Бродського (самовисування). Його називають довіреною людиною Віктора Пилипишина. У власності Бродського — ТОВ "Чабани-інвест" та "Містер-клін", що виграв право на благоустрій 37 підземних переходів у Києві.

Головою комісії з питань інфомраційної політики та реклами стала помічниця нардепа Юрія Стеця, PR-директор "5 каналу" Олена Матузка (УДАР). На посаді заступника працюватиме гендиректор "Інформаційного агентства "ЛігаБізнесІнформ" Дмитро Бодаренко ("Громадянська позиція"), секретарем обрана ведуча "Київського форума" Рена Назарова (УДАР).

Комісію з питань житлово-комунальної власності та паливно-енергетичного комплексу очолив Олександр Клюс (УДАР), член цієї комісії і у попередньому складі Київради.

Головою комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики став Анатолій Карпенко — член правління ПАТ "Полюс". Його родині в цій компанії належить контрольний пакет акцій. В свою чергу ПАТ "Полюс" є власником ринку "Фермер" на Троєщині. Членом цієї комісії є Олександр Супруненко — екс-нардеп від Партії Регіонів та брат екс-зятя Леоніда Черновецького.

Постійну комісію з питань регламенту та депутатської етики очолив юрист Олександр Черніков (УДАР) — депутат Київради 2002-2006 років від фракції "Наша Україна", екс-зам голови Шевченківського району, чиновник КМДА часів Омельченка.

В цій же комісії на посаді секретаря буде працювати Юрій Левченко (ВО "Свобода"), що став відомим завдяки наполегливій боротьбі з Віктором Пилипишином у Шевченківському районі під час виборів до Верховної Ради.

Комісією з питань культури буде керувати журналіст та голова ГО "Збережи старий Київ" Ігор Луценко (ВО Батьківщина).

Комісією з питань дотримання законності правопорядку та боротьби з корупцією —- політв’язень у справі "васильківських терористів", журналіст Ігор Мосійчук (Радикальна партія Олега Ляшка).

Важливо, що на цьому ж засіданні були ухвалені зміни до Положення про Постійні комісії Київради. Киянам пообіцяли зробити вільний доступ до всіх засідань. Тому тільки громадська увага і контроль покажуть, наскільки ефективним буде такий склад новоутворених органів міськради.

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.