Команда Черновецького знову при мандатах

13.06.2014  08:17 __ Світлана Тараторіна


Фото espreso.tv

"Я і моя молода команда…" Мабуть мало, хто з киян не чув цього рекламного ролика, де незабутній Леонід Михайлович Черновецький розказував про свої плани на посаді мера.

Та часи його правління увійшли в історію міста завдяки нечуваному дерибану землі та комунального майна.

За різними підрахунками, за дві каденції "молодої команди" територіальна громада Києва втратила близько 2,3 тисячі га землі на суму близько 75 мільярдів гривень  та 68,3 тисячі кв м адмінбудівель.

Мешканців столиці позбавили  34% парків, скверів та інших зелених зон. До цих пір від правоохоронців переховуються екс-зять Черновецкого В'ячеслав Супруненко, екс-голова земельної комісії і ще один родич космічного мера Анатолій Чуб. Зникли з активної політичної орбіти колишній заступник мера мільярдер Денис Басс та символ діяльності Черновецького – Секретар Київради Олесь Довгий.

Та й сам співучий мер вже кілька років воліє не повертатися на батьківщину, щоб не потрапити під дамоклів меч українського правосуддя.

Проте солодкий смак влади виявився занадто привабливим для інших членів молодої команди.

Аналіз мажоритарних кандидатів свідчить, що на кожному з 60 округів обов'язково був присутній представник групи ЧЕ. Навіть одіозна любителька розкоші та дорогих брендів Ірена Кільчицька спробувала свої сили на Печерську. Проте, добігти до омріяних крісел вдалося не всім. Не допомогла навіть легендарна сітка бабусь Черновецького.

Хоча тут слід говорити не стільки про системну роботу на окрузі, скільки про далекоглядність та вміння домовлятися окремих космічних кандидатів.

Факт залишається фактом. Попри заявлене Віталієм Кличком "повне перезавантаження влади" до Київради потрапило 9 колишніх депутатів з більшості Черновецького і ще як мінімум з десяток пов'язаних з ними людей.

Прапором цього процесу сміливо можна назвати одну з найближчих помічниць Черновецького, екс-співголову його фракції Аллу Шлапак. Коротка пам’ять киян, а ще вдале використання бренду УДАРа та Петра Порошенка забезпечили їй переконливу перемогу на Печерську. Хоч і йшла вона на вибори, як самовисуванка.

УП зробила низку розслідувань цього феномену. Проте визначимо лише кілька складових успіху.

Офіційним кандидатом від УДАР на окрузі Шлапак була висунута її одногрупниця О. Подколізна. І це не єдиний факт біографії кандидата від УДАРу звідки стирчать вуха команди Черновецького. Місцем її роботи вказаний БФ "Правозахисник нації", а серед його засновників значаться помічники (Марина Литвиненко та Марія Зубаха) народного депутата від ПР та брата екс-зятя Черновецького Олександра Супруненка.

При цьому на своїх сторінках у ФБ пані Подколізна не забувала активно агітувати за свою подругу.

Сама Шлапак на кожній зустрічі з киянами розказувала про свою підтримку Віталія Кличка та Петра Порошенка. Це на додачу до використання їх символіки, яку голова об'єднаного штабу Ірина Геращенко назвала незаконною:

"Пані Шлапак нічому не навчилася за останні півроку. Вона, як справжня пройдисвідка, в цій кампанії незаконно використовувала символіку партії УДАР, примазуючись до лідера перегонів і вводячи в оману виборців Печерська. Мені все одно, в яких і з ким вона взаєминах у владі, це її маленькі радощі, а я буду і далі захищати киян від брехунів і пройдисвітів. Сьогодні подам позов до суду про те, що ця панянка вводила в оману виборців (ми подавали відповідні заяви і протягом кампанії) – і це могло вплинути на результати голосування. Вона не мала і не має жодного відношення до УДАРу", - написала Геращенко на своїй сторінці у ФБ.

Щоправда, згодом сама пані Геращенко визнала, що навіть визнання  незаконним використання символіки, не потягне за собою відкликання депутатського мандату.

Але, якщо факт прямої взаємодії Шлапак зі Штабом Удару ще потребує доведення, то от перемога її помічників на сусідніх мажоритарних округах під прапорами УДАРу – беззаперечна.

Так само на Печерську депутатську корочку отримав помічник Шлапак, керівник її приймальні Михайло Терентьєв. На Солом'янці переміг ще один її соратник 26-річний Андрій Андрєєв і теж від УДАРу.

Під брендом УДАРу впевнено зайшли до Київради батько і син Баленки. Ігор Баленко є власником мережі "Фуршет". У 2006 році він вже обирався до міськради за списками найвірнішого сателіта Блоку Черновецького – Громадського активу Києва.

На Святошино як самовисуванець отримав реванш засновник ГАКу Олександр Пабат. У 2012 році він не пройшов до Верховної Ради, тоді його просто знищив рейтинг Володимира Бондаренка. Проте цього року, за відсутності сильного опонента Пабат з легкістю повернувся до Київради.

Ще одна ГАКовка виявилася не такою сміливою. Колишній секретар Київради Галина Герега делегувала у міськраду одного з керівників свого підприємства. На Дарниці від УДАРу переміг регіональний директор ТОВ "Епіцентр К" Володимир Гончаров.

Помічниця екс-ГАКівця і великого забудовника Льва Парцхаладзе Валентина Мандрик перемогла у Шевченківському районі. У 2012 вона була помічена за скупкою голосів виборців для свого шефа. Цього року бренд УДАРу переважив цей негативний післясмак.

Людиною Олеся Довгого називаються переможця від УДАРу у Дніпровському районі Олеся Маляревича. Він є партнером Довгого по ТОВ "Кіномедіа" і, мабуть, зовсім не випадково балотувався в межах округа Довгого на парламентських виборах 2012 року.

Відвертими членами Блоку Черновецького з 2006 року є два мажоритарні депутати від "Демократичної партії": секретар Постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Сергій Кримчак та голова Регламентної комісії Віталій Павлик.

Так само не приховує свого членства у команді Черновецького списочник УДАРу Ігор Кононенко. Віталій Кличко пообіцяв особисто стежити за роботою цього екс-заступника голови Постійної комісії Київради з питань транспорту та зв’язку. 

Членами більшості Черновецького були й депутати Київради минулого скликання Олена Овраменко та Сергій Костюк. Тоді вони пройшли у Київраду у складі Блоку Литвина. Тепер отримали перемогу на мажоритарних округах від УДАРу.

Знайшов себе у списку УДАРу колишній депутат Київради і перебіжчик з БЮТ Юрій Береговий. Тепер він знову отримав мандат.

Пройшов до міськради помічник депутата Київради від Блоку Черновецького Віталія Лавриненка Владислав Михайленко.

На Подолі перемогу святкувала людина екс-заступника Черновецького Валерія Міронова Олексій Панчук.  І Міронов, і Панчук місцем своєї роботи вказали одну й ту ж фірму – ТОВ "Вайн Хауз Групп", при цьому перший там значиться президентом, а другий керівником відділу. Панчук пройшов від УДАРу.

Як мінімум дві людини з фракції УДАР тісно пов’язані з екс-головою ГУ у справах сім'ї молоді та спорту, головою молодіжки Блоку Черновецького Сергієм Березенком. Це його помічник Олексій Окопний та прес-секретар Павло Тарасюк.

Березенко є племінником колишнього депутата Анатолія Матвієнка, який на цих виборах очолював штаб Порошенка в Івано-Франківській області. За повідомленнями у ЗМІ Березенко також брав активну участь у передвиборчій кампанії новообраного Президента.  

10 червня Указом Президента України Сергій Березенко очолив Державне управління справами.

Ще один помічник з команди Черновецького отримав перемогу у Деснянському районі. Це керівник приймальні депутата Київради від БЛЧ Валерія Сергійчука Богдан Ганноха.

У біографії цього депутата є чимало цікавих фактів. Зокрема, подолана наркозалежність. Також він є служителем церкви "Город Света", а його мати – пастором Посольства Божого Сандея Аделаджи.  

Проте чи не найбільшим здивуванням цієї компанії стала перемога брата екс-зятя Черновецького самовисуванця Олександра Супруненка. Його ресурсу вистачило, щоб переконати мешканців Дарниці у необхідності підтримати саме його. Одіозність цього депутата знайшла своє підтвердження у численних скандалах навколо нерухомості і власності міста Києва.

Зокрема, його називають одним із зацікавлених у приміщенні книгарні "Сяйво" на Хрещатику. Разом з Черновецьким братам Супруненкам вдалося вивести з-під контролю громади Києва колись комунальні підприємства "Київхліб", "Київміськбуд", "Київводоканал". І це ще далеко не вичерпний перелік.

Саме Супруненко разом з іще одним депутатом Київради Вадимом Столаром (екс-народний депутат від ПР, співвласник 101 Tower та партнер Вагифа Алієва по скандальному будівництву над метро Театральна) називають головними фінансистами старо-молодої команди у Київраді.

Чи вистачить у Віталія Кличка та "здорових сил" нової Київради зрушити з місця муніципальний паротяг, заправлений старим паливом, покажуть вже найближчі засідання.

У цьому зв'язку надзвичайно цікавою буде робота Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки легітимності рішень міськради, прийнятих з травня 2006 року. Уже через кілька місяців вона має надати попередній звіт про результати своєї роботи.

Під усіма найодіознішими рішеннями цього періоду стоять голоси колишньої команди Черновецького. Чи понесуть вони відповідальність за роки безвідповідального голосування? І чи не стануть тим айсбергом, що поховає найкращі починання київрадівського Титаніка?

На ці питання буде відповідати вже нова влада. І в цьому для неї найбільший виклик, а для киян привід пильніше стежити за роботою своїх обранців.

 

Світлана Тараторіна, ГО "Громадський конроль Києва"

powered by lun.ua