Охочі подорожувати у часі можуть не чекати дивовижних відкриттів. Поринути у минуле можна, відвідавши стародавні київські особняки.
Відкривши двері старих будівель, з'явиться можливість не лише помилуватися збереженими інтер'єрами, а й поринути в атмосферу минулих років.
Попри те, що нині у стародавніх особняках знаходяться держустанови, театри, музеї, варто лише подивитися на ліпнину, щоб пірнути в минуле і зрозуміти, як у цих будівлях жили багаті купці та молоді графині.
Так, наприклад, в особняку купця Лібермана є розсувний дах, щоб дивитися на небо під час молитви, а в будинку Родзянко досі збереглися кімнати, де жила родина полковника-кавалериста, пише "Сегодня".
А в Шоколадному будиночку, що на вул. Шовковичній, 17/2, стоїть дзеркало, яке називають чарівним і подейкують, що воно обіцяє щастя в сімейному житті.
Цей будинок був зведений ще в 1901 році в стилі венеціанського ренесансу для київського купця Семена Могилевцева. Цінність особняка – в його інтер'єрах.
Фото tov-tob.livejournal.com |
Охочі можуть подивитися візантійську залу (колись вона слугувала святковою їдальнею), яку обрамляють гірлянди з фруктами.
Фото tov-tob.livejournal.com |
Сходи в особняку в стилі ампір – білі мармурові щаблі з литим бронзовим поруччям. Майже у всіх залах збереглися люстри й бра.
Фото tov-tob.livejournal.com |
У радянські часи в особняку знаходився РАГС.
Працює Шоколадний будиночок з 11.00 до 18.30, крім понеділка й четверга. Вхід — 15 гривень для дорослих і 10 — для дітей.
Відчути атмосферу давнини можна у будинку графині Уварової, що на Липській, 16. Він був побудований для Наталії Уварової, дружини бердичівського повітового проводиря дворянства.
У будівлі збереглися білі мармурові сходи й каміни, художнє ліплення й розписи, різьблені двері й богемське скло вікон. На стелі зображені рожево-блакитне небо із сірими хмаринками, а тераса оформлена напівротондою з колонами.
Нині у будинку знаходиться фонд культури. Двері для відвідувачів завжди відкриті, також тут проводять екскурсії.
Будинок Городецького, більш відомий, як Будинок з Химерами, найбільш таємничий. Однак, він і найбільш закритий особняк Києва, оскільки слугує офіційною резиденцією.
Фото myjulia.ru |
Зовні будинок вражає, але й внутрішній інтер'єр здатен захопити подив найбільш вибагливого гостя.
Фото myjulia.ru |
Сходи в будівлі прикрашені дивною ліпниною з головами тварин, посередині колона із зображенням дельфіна. У холі на стелі величезний спрут із черепашками, а на стінах краби.
Фото myjulia.ru |
У Будинку з Химерами теж проводять екскурсії, але на них потрібно записуватися заздалегідь.
Фото blog.i.ua |
Тай, щоб пірнути у світ "морського царства" доведеться викласти 150 гривень.
Безкоштовно насолодитися старовиною можна на вул. Ярославів Вал. За адресою 14а та 14б стоять два надзвичайно гарні будинки, зведені на замовлення полковника-кавалериста Леоніда Родзянко в 1910 році як дохідні будинки.
Фото yuliyakorchagina.blox.ua |
Палацові кімнати з декорованою ліпниною, античними колонами, скульптурами дівчат із глечиками, стелю в одному із приміщень прикрашають картини зі сценами полювання Родзянко, а на стіні над каміном — барельєф самого полковника верхи на коні.
Фото yuliyakorchagina.blox.ua |
Зараз в одному з будинку розташувався театр "Сузір'я". Перед спектаклями в холі розповідають історію будинку, але пройти й подивитися інтер'єр можна і без квитка.
Фото yuliyakorchagina.blox.ua |
Ще один надзвичайний будинок знаходиться на вулиці Банковій, 2. Маленький жовтий особняк у стилі неоренесанс, був збудований у 1879 році багатим купцем Сімхою Ліберманом.
Фото questrum.livejournal.com |
Усередині особняка — царські інтер'єри. Зокрема, досі там збереглася їдальня купця з ліпниною ручної роботи та піччю з коричневого кахлю, кімнатою з зеленою піччю, декорованою під готику, молебною кімнатою з розсувною стелею.
Нині в цій будівлі перебуває Союз письменників. Охочі можуть зайти на презентацію книг або творчі вечори, які проходять майже щодня, або й просто так.