Україна готується до Євро-2012. На жаль, ця підготовка помітна здебільшого за двома критеріями - нарощення темпів освоєння бюджетних коштів наближеними до влади структурами і знищенням безпритульних тварин.
У країні, де владі часто-густо плювати на життя людей, не доводиться сподіватися на людяне ставлення до тварин. Але деякі випадки просто на голову не налазять.
"УВАГА! Перепостіть, хто може, будь ласка! 12 січня головсанветлікар Києва приїжджає в притулок тварин у Пирогово, щоб вчинити масове убивство - відібрати першу партію тварин на приспання. У притулку живе 1500 тварин. Чесно, не знаю, що робити... Але ТАК НЕ МОЖНА!"
Саме таке повідомлення "Українська правда. Київ" отримала з різних поштових адрес у понеділок. Після цього ми перетелефонували до власниці притулку, президента міжнародної громадської організації захисту тварин "SOS" Тамари Тарнавської.
Тамара Тарнавська працює з волонтерами у притулку |
Тарнавська, яка тільки пережила перевірку, підтвердила, що притулку для тварин у селищі Пирогово загрожує закриття або ж його можуть примусити усипити частину тварин.
Це станеться, якщо київська влада визнає, що утримання в притулку в Пирогово не відповідає "Положенню про притулок"
Жінка вважає, що це помста за її занадто активну громадську позицію.
"Своїми заявами я нажила багато ворогів, і ось тепер мені хочуть помститися через притулок", - зауважила жінка.
Пані Тамара- киянка, яка вже тривалий час мешкала за кордоном. Повернувшись на батьківщину, вона у 1994 створила товариство з захисту тварин, а в 1997 домоглася закриття живодерні для тварин під Києвом, і створила на її місці притулок.
Не раз вона критикувала притулок у Бородянці та Київський зоопарк, який вона назвала концтабором для тварин.
У 2007 році Тарнавська доклала руку до того, щоб київський зоопарк виключили з європейської Асоціації зоопарків і акваріумів. Того ж року вона виступила в Європарламенті з заявою щодо жахливого поводження з тваринами в Україні і зокрема в Києві.
Цього року Тарнавська зустрілася з директором УЄФА з питань Євро-2012 Мартіном Калленом, і розповіла, як в Україні знищують тварин в рамках підготовки до Євро.
Вона розповіла Каллену про проблему "жорстокого варварського середньовічного знищення бездомних тварин в Україні", використання пересувних крематоріїв у Лисичанську, Маріуполі й інших містах.
Після зустрічі Каллен написав листа до віце-прем'єр-міністра Бориса Колеснікова, де закликав керівництво України гуманно вирішити проблему з бездомними тваринами.
Незважаючи на те, що Каллен просив Колеснікова зустрітися з Тарнавською, зустрічі не відбулося. З нею зустрілися лише прес-секретар Колеснікова Юрій Громницький та Маркіян Лубківський.
Вони відзначили, що хоч в Україні і діє закон про захист тварин від жорстокого поводження, але не вистачає підзаконних актів. Відтак фактично вони нічого зробити не можуть.
Восени владою було підготовлено "Положення про притулок", але фактично його виконання неможливе в Україні.
"Я не знаю, як можна виконувати це положення в нашій країні, де влада не може забезпечити гідне життя навіть людям. Якщо дотримуватися цього документу, то в нас не буде жодного притулку для тварин. Ми ж фактично живемо за кошти закордонних пожертв", - зауважила Тарнавська в розмові.
"Після того як я розкритикувала це положення на початку грудня минулого року з'явилась заява таких собі захисників тварин, які звинувачували мене в тому, що я весь час очорнюю Україну, краду їжу в тварин і взагалі, що наш притулок у жахливому стані", - розповіла захисниця тварин.
Після цього в притулок подзвонили з санітарної служби і повідомили про перевірку 12 січня.
"Я обдзвонила телеканали, щоб приїхали журналісти. І коли приїхала перевірка, я попросила їх при журналістах надати документ про підстави для перевірки. Коли я його стала зачитувати вголос, то перевіряючий вирвав його в мене з рук, і сказав, що не буде нічого пояснювати при журналістах. Вони поїхали", - повідомила Тарнавська.
"Коли вони приїдуть наступного разу невідомо. Єдине, боюсь, що вони це можуть зробити, коли мене не буде в країні", - поскаржилась захисниця тварин.
За її словами, єдине за що можуть присікатися до притулку - це недотримання додаткового карантину та відсутність додаткового персоналу для дотримання цього карантину.
"Щодня нам привозять по 50 тварин. Звісно, що для всіх не вистачає вольєрів, і частина з них живе на подвір'ї. Зараз, щоб зменшити їх кількість, співробітники забрали частину тварин додому. Але це тільки тимчасовий захід", - бідкається Тарнавська, а в слухавці чутно, як на задньому фоні підгавкують сховані собаки.
Захисниця тварин боїться, що внаслідок наступної перевірки вона отримає припис усипити частину тварин.
"Але я не дам їм цього зробити. Тільки через мій труп", - запевнила Тарнавська.
Українській правді" не вдалося зранку додзвонитися до заступника начальника головного управління ветмедицини Ігоря Басюка, щоб отримати коментар щодо перевірки.
Натомість Газету по-киевски в управлінні запевнили, що їхня перевірка притулку тварин в Пирогово - планова.
Якщо умови утримання в закладі належні, нічого страшного притулкові не загрожує. Остання інспекція, за їхніми словами, проводилася тут років п'ять назад.
"Ми не перевіряємо умови господарської діяльності, а тільки оцінюємо умови утримання тварин", - сказав Басюк.
Цікаво, де була ця служба, коли влітку виздихала половина Київського зоопарку?