Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/4c1885a9f0591/
Українська правда
Київ

Усе майно Аделаджі під арештом, але в покарання пастора ніхто не вірить

16.06.2010  11:04


Фото ТСН
Обвинувачений у двох кримінальних справах щодо шахрайства в особливо великих розмірах пастор Посольства Божого Сандей Аделаджа нині на допити не ходить, але будь-яку свою провину заперечує. Тим часом до міліції надходять нові заяви від обманутих людей.

Про це "Сегодня" розповів старший слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління МВС полковник міліції Сергій Шуваєв.

За його словами, окремі кримінальні справи по "пірамідах" "Кінгз Кепітал" і ПП "Грант", нині об'єднані в одну, через того що в обох обвинувачуваним (крім інших осіб) проходить Аделаджа.

Нині збиток по "Кінгз Кепітал" становить багато мільйонів доларів, але він зростає у зв'язку з надходженням нових заяв від потерпілих.

Під арештом знаходиться майно обвинувачуваних (гроші в банках, цінні папери, будинки та земельні ділянки) та все майно (будинки і машини) Сандея.

У справі ПП "Грант" - збиток становить близько мільйона доларів, але вартість арештованого майна у 10 разів менша за цю цифру.

Потерпілі, серед яких в основному прихожани церкви "Посольство Боже", розраховують, що після суду над організаторами "пірамід" їм з майна винних відшкодують втрати. Частина з них втратили віру в пастора, але решта продовжують його захищати.

За словами Шуваєва, розслідування справи "Кінгз Кепітал" просувається успішно, тож приблизно до серпня з матеріалами почнуть знайомитися потерпілі, потім обвинувачувані і їхні адвокати, далі справа піде в суд.

Полковник міліції впевнений, що під суд піде й Аделаджа, тому що іншого шляху для обвинувачуваного немає.

Шуваєв пояснив, що пасторові інкримінується участь у шахрайських схемах, у яких у нього була своя роль. Сам Аделаджа гроші від інших обвинувачуваних не брав, але, за деякими даними, міг них одержувати через певну "скриньку", куди ніби-то опускали конверти з певними сумами, відзначає видання.

За словами екс-пастора Павла Федорова, він у церкві "Посольство Боже" пройшов шлях від реабілітанта (був алкозалежним) до лідера, а потім і директора реабілітаційного центру "Любов".

"Був пастором-місіонером, відкрив дві церкви - у Конотопі й у Сумах, брав участь у багатьох заходах "Посольства Божого". Початок у цієї церкви був гарний, шляхетний, ніщо не передвіщало, що це приведе до настільки сумних для багатьох людей наслідків. Усе відбувалося поступово - у міру зміни особистості старшого пастора Сандея. Згодом у церкві створився культ старшого пастора, і з непоганої, загалом доброї людини, він перетворився на ідола", - сказав Федоров.

Він додав, що з 2005 року Сандей різко змінив курс церкви, мовляв, початку церква вчила, що все земне тлінне і не треба наживати чималі статки.

"У 1996 році в Сандея навіть була серія проповідей на цю тему. Ми тоді так і жили по-біблейському, хай навіть часом в убогості. Але от я приїхав по виклику із Сум у Київ і почув зовсім інші розмови: про гроші, про інвестиції... У центральній церкві щочетверга проповідувалося, що займатися бізнесом - це правильно, це від Бога, і усі, хто цього не розуміє, йдуть проти Бога", - сказав Федоров.

Екс-пастор розповів, що згодом познайомився з Олександром В., який реабілітувався в церкві як наркозалежний та мав 2 судимості за шахрайські афери.

"Це не бентежило, я часто бачив таких людей і розумів, що в церкві кожний має шанс виправитися, стати успішною людиною. Сашко проводив навчання, свого роду лікнеп по інвестуванню. Згодом мої парафіяни стали вкладати гроші за порадою Сашка і попадали в кабалу, втрачали гроші і квартири. Коли я став обурюватися, мені відповіли, мол, у чому справа, пастор (Сандей) дозволив усі ці бізнеси. І тоді я зрозумів, що усі направляється з центральної церкви і Сандей у курсі цих справ, але людей не рятує", - сказав Федоров.

За його словами, коли він кинув школу бізнесу і почав відмовляти прихожан, на нього почалися гоніння.

За словами колишнього водія Ірини Д., яка проходить у справі ПП "Грант" Геннадія Кучеревського, він також зневірився у церкві, яка використовує ім'я Бога для прикриття темних справ.

"Нині йде суперечка, коли Аделаджа став тим, ким є зараз? Скажу так: з 1993 року в нього була мотивація змінити світ до кращого, але в міру заробляння великих грошей і обростання зв'язками серед політиканів, став забувати про Бога і просувати різні фінансові схеми, що дозволяють заробляти усе більше. Йому стало мало десятини, що люди приносилися в церкву", - сказав Кучеревський.

Він додав, що пастору заманулося розпочати будівництво на кшталт Ноєвого ковчегу з готелями і фітнес-центрами, тож він почав  просити гроші у людей.

"Спочатку було сказано: всього лише покажіть квартири, які у вас є, під них потім банк може дати кошти. Ірина Д. була призначена переписувати ці квартири парафіян, що в кого є. Але цих квартир виявилася мало. Тоді він дав мотивацію на бізнес, з'явилися менеджери, що просували ці нечистоплотні проекти. Пастор сам рекомендував компанії, куди вкладати кошти, наприклад, у "Кінгз Кепітал". Це я бачив своїми очима", - сказав Кучеревський.

"Коли я зрозумів, хто стоїть за всіма церковними "пірамідами" (у тому числі за "Грантом"), я написав на Сандея заяву в міліцію. Зміст її був у тому, що Аделаджа, використовуючи своє положення і психотехніку, обдурив людей, вони втратили квартири, а деякі - і життя", - сказав водій.

Володимир Д., батько арештованої в справі ПП "Грант" Ірини розповів, що його дочку привела до церкви алкозалежність, де вона справді кинула пити.

"Іра вирішила зайнятися торгівлею нерухомістю. Стартовий капітал одержала, заклавши в банку квартиру на Лісовому, де жила з матір'ю. Бізнес у неї пішов: купила недобудовану квартиру, дочекалася добудування і продала дорожче, потім дві квартири, більше і більше... Саме в цей час у церкві Аделаджи кинули клич: усі повинні стати багатими, мільйонерами", - сказав батько арештованої.

"Довідалися в церкві і про успіхи Ірини, пастори стали її схиляти до того, щоб вона відкрила на своє ім'я фірму. Вона послухалася, і в підсумку її заарештували в серпні 2009, хоча вона намагалася чесно розплатитися з людьми. Зараз неї хочуть зробити в цій справі крайньої, до церкви претензії навряд чи пред'являть. І самого Сандея слідство, впевнений, не дістане", - сказав Володимир.

Тим часом адвокат більше 50 потерпілих, доктор філософії, професор права Іван Боднарук повідомив, що судові засідання по "Леоне-банку" тривають уже цілий рік.

"На останніх двох засіданнях йшов допит обвинувачуваного (поки єдиного) у справі - екс-голови "Леоне-банку" Романа П. Він арештований, на суд доставляється під конвоєм. На недавнім засіданні він, нарешті, сам озвучив суму, на яку "нагрів" своїх вкладників, - майже 10 мільйонів доларів", - сказав адвокат.

За його словами, Роман стверджує, що всі гроші відразу переправляв електронними переказами у Москву двом своїм партнерам, які нині знаходяться в розшуку.

"Що стосується відносин обвинувачуваного з пастором Сандеєм Аделаджею, те Роман у суді офіційно підтвердив, що був з ним добре знайомий. Однак категорично заперечував проведення спільних семінарів або бізнес-акцій з пастором. Нині Сандей проходить у справі "Леоне-банку" свідком. Також пастор Сандей - один з організаторів так званого "Клубу 1000 мільйонерів". На базі цього "Клуба" існував фонд, куди Аделаджа до кінця минулого року мав намір зібрати 1 мільярд доларів (це є на відеозаписах)", - сказав Бондарук.

За його словами, на ці гроші Аделаджа збирався зводити храми, скуповувати нерухомість в Україні, однак, велика сума, уже зібрана парафіянами раніше на храм, кудись зникла.

У прес-службі "Посольства Божого" всі звинувачення щодо пастора Аделаджі відкидають.

Як відомо, у справі "Кінгз Кепітал" арештовані громадянин Росії Голованов та Колесників. Слідство стверджує, що саме ці громадяни і виводили гроші за кордон.

Також по цій справі четверо людей знаходяться на підписці про невиїзд: Аделаджа та  керівники "піраміди" Сафонов, Бандурченко та Єресько.

Ще 11 кримінальних справ по "Кінгз Кепітал" знаходяться в регіонах України, де існували філії "піраміди".

За матеріалами "Сегодня"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.