Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/4c0615df9fd78/
Українська правда
Київ

Чому область хочуть відірвати від Києва?

02.06.2010  11:27


Фото dinternal.com.ua
Новопризначений голова Київської обласної держадміністрації генерал-майор міліції Анатолій Присяжнюк виступив з ініціативою перенести центр цієї адміністрації з Києва до Білої Церкви або до Борисполя.

Необхідність цього він пояснив двома причинами, повідомляє Радіо Свобода.

Мовляв, мешканцям області важко дістатися до своєї влади, враховуючи перевантаженість Києва всіляким транспортом, а обласній адміністрації доводиться перебувати в принизливій залежності від київської міської влади.

Однак, чи принесе додаткові зручності для мешканців перенесення центру Київської області до Білої Церкви, до якої значно важче дістатися ніж до Києва? Або до Борисполя, де траса до аеропорту національного значення є дуже інтенсивною з огляду на рух транспортних засобів?

Важко уявити, що жителі Києво-Святошинського, Вишгородського, Броварського районів, яким до Києва дуже близько, вельми зрадіють, якщо їм доведеться їздити аж на південь Київщини чи на інший берег Дніпра до Борисполя, відзначає Радіо Свобода.

Крім того, якщо переносити центр області - доведеться змінювати і її назву, бо якщо центр буде в Борисполі, то це буде вже Бориспільська область, а якщо в Білій Церкві, то Білоцерківська область. Фактично йтиметься про зміну адміністративного устрою України та розрив економічних, адміністративних і культурних зв'язків, що історично склалися між Києвом та областю.

Фактично, якщо ідея Присяжнюка реалізується, то відбудеться утворення нової області в складі України,  а це вже зачіпає Конституцію і створює прецедент.

Однак, відзначає радіо, якщо обласна адміністрація територіально є розташованою на землях головного міста області, вона об'єктивно перебуватиме від його керівництва в певній залежності. Інша річ, що формально всі міста-обласні центри підпорядковуються обласній владі, а Київ, маючи статус окремої адміністративної одиниці, не підпорядковується.

Таким чином Присяжнюк навіть символічно не може покерувати Києвом.

Однак, крім думок Присяжнюка, які озвучуються, є й те, про що він не говорить. Зокрема, мова йде про суттєвий вплив Києва на настрій жителів області, що часто працюють в Києві, приїжджають до Києва, продають свою городину на київських ринках, навчають дітей, лікуються в обласній лікарні тощо.

Це дається взнаки під час усіх виборчих кампаній, коли область голосує приблизно так само, як і столиця, бо Київ - це майже 3 мільйони жителів, а область - ще майже 2 мільйони.

Якщо ж Київщину відрізати від Києва шляхом перенесення адміністративного центру області з Києва до Білої Церкви, то можна буде методично і цілеспрямовано розпочати формування в населення електоральних орієнтацій, протилежних тим, що поширені в Києві, відзначає радіо.

Таким чином центр області подалі від столиці відкриє нові можливості для обласної адміністрації, Присяжнюка та Партії регіонів.

У зв'язку з цим виникає сумнів, що автором пропозиції Присяжнюка є він сам, а не Віктор Янукович, який призначав його на нинішню посаду.

Ідея роз'єднання цілісних регіонів виникла ще в Радянському Союзі, коли Москва вилучалася  зі складу Московської області, а Ленінград зі складу Ленінградської.

Це було пов'язано зі специфікою комуністичної партійної держави, де навіть утворення нових адміністративних районів залежало від наявності достатньої кількості членів КПРС для того, щоб сформувати на даній території райком КПСС.

Саме таким чином і Київ став самостійною адміністративною одиницею.

Але сьогодні треба виходити з реального стану, з економічних і соціальних потреб жителів Києва і Київщини, з інтересів єдності української держави, адже Київ і Київщина дуже тісно пов'язані між собою, це єдиний народно-господарський комплекс, чимало галузей київського міського господарства тримаються на праці людей, котрі приїжджають із Київської області.

Якщо раптом ці люди перестануть приїжджати, то київське господарство і комунальне життя зазнає колапсу.

Тому насправді, київський регіон потребує не роз'єднання, а нових сучасних форм інтеграції і поєднання зусиль єдиної території у справі забезпечення економічного і соціального розвитку на благо всіх жителів.

За матеріалами "Радіо "Свобода"

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.