Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/publications/4b3b60c98d9c5/
Українська правда
Київ

Підсумки 2009 року: БЮТ і Блок Кличка

30.12.2009  16:16


Фото "Української правди. Київ"

Закінчується ще один важкий рік. У ньому були і радощі, і розчарування, і перемоги, і поразки... Кожен з нас ставив перед собою дуже багато завдань, але, як завжди, збутися судилося не всьому.

Дві опозиційні фракції у Київраді - БЮТ і Блок Кличка - підбили підсумки року, що минає.

Лідери фракцій розповіли, наскільки вдалим чи невладним був цей рік для Києва, чого вдалося досягти, а що, на жаль, так і не вдалося реалізувати.

Крім того, Віталій Кличко і Тетяна Меліхова поділилися планами на майбутнє та розповіли, як можна подолати проблеми та покращити життя в Києві.

 
Віталій Кличко

 - Наскільки вдалим для столиці був 2009 рік?

 - За підсумками цього року Київ у мінусах. Завдяки "зусиллям" Черновецького та його команди Київ, як свідчать останні статистичні дані, опинився на передостанньому - 26 місці - в рейтингу українських міст. Тобто столиця перестала бути провідним економічним центром країни?!  

Найгірше те, що Київ може втратити статус культурної столиці України. Сьогодні йде активна забудова земельних ділянок в охоронній зоні. І це незважаючи на неодноразові попередження ЮНЕСКО про виключення київських пам'яток - Лаври, Софії Київської - зі списку світового надбання.  

Ми втрачаємо Київ як зелену столицю, адже такої кількості вирубаних дерев місто не знало за всю свою історію. А столична влада ще й пишається тим, що поповнила бюджет за рахунок знищення зелених насаджень під будівництво архітектурних монстрів!

Усе це "надбання" нинішньої влади, адже вона абсолютно не має уявлення про те, як треба керувати містом, вона не є ані патріотичною, ані професійною, інтереси киян для неї - на останньому місці. 

Крім того, боляче дивитися на те, як поступово Київ втрачає свій естетичний вигляд. Наше місто не просто віддаляється від європейських стандартів, воно перетворюється на столицю базарів, ринків, малих архітектурних форм, торгових рядів. 

- Що ви можете назвати "перемогами" фракції у цьому році і що "поразками"?

- Наша фракція працює в умовах повної узурпації влади з боку промерської більшості. Попри це, ми - єдина та монолітна команда, одна з небагатьох, що не розгубила своїх членів та не відійшла від власних принципів.

Увесь рік ми працювали над тим, аби не дозволити Черновецькому грабувати місто. Нами підготовлено 260 депутатських запитів та 322 депутатські звернення, це більше половини усіх звернень від депутатів Київської міської ради.

Ми активно працюємо над розробкою проектів рішень, постійно спілкуємося з киянами, відстоюємо їх права в судових інстанціях - стосовно тарифів, незаконного будівництва, відселення державних установ, введення штучних поборів та стягнень.

Блок Кличка не дозволив підвищити комунальні тарифи в Києві. І це - один з найважливіших  результатів нашої роботи. Наша фракція  відстояла відміну вирішення  столичної влади в суді та добилася підтримки уряду в цьому питанні.

Тепер кияни оплачують комунальні послуги за старими тарифами. Ми також не дозволили роздати десятки гектарів київської землі, яку влада вирішила подарувати наближеним до неї бізнесменам. Таких прикладів можна наводити ще багато. Знаю, ми не відступимося від цієї боротьби і надалі. 

- А чого не змогли зробити?

- Що нам не вдалося зробити? На жаль, ми залишились єдиною опозиційною силою, що сьогодні декларує необхідність зміни київської влади. Дуже важко боротися і відстоювати права киян, коли зі 120 депутатів Київради нас - лише 15, і провладна більшість може проголосувати за будь-яке потрібне їй рішення.

На жаль, нам не вдалося об'єднати депутатів інших фракцій, аби створити опозиційну меру більшість. Ми були готові з усіма співпрацювати, ми запропонували усім приєднатися до Меморандуму про співпрацю.

Дехто з депутатів одразу відмовився його підписувати, а хтось, підписавши, згодом пожалкував про своє рішення і припинив діяльність в цьому напрямку.

- Як, на вашу думку, можна  змінити ситуацію  у наступному році  і відповідно, які  плани у фракції  на наступний рік? 

- Ситуацію  в Києві можна змінити тільки шляхом перевиборів міського голови та Київради. Нинішній мер практично  не керує містом, а за його спиною стоїть його так звана «молода команда», в якої ціль одна - грабувати місто. А Київська міська рада сьогодні теж «злилася» із блоком Черновецького і приймає ті рішення, які потрібні мерові. Тому єдина можливість врятувати Київ - переобрати його керівників. Які наші плани? Ми зробимо все можливе, ми будемо працювати з Верховною Радою, з правоохоронними органами, з населенням міста Києва, аби добитися проведення перевиборів і очистити Київ від цих злочинців.  

- Що б ви хотіли побажати киянам у 2010 році? 

- Від імені  фракції Блоку бажаю усім мешканцям нашого міста здоров'я, злагоди та благополуччя. Нехай новий рік принесе нові плани, нові перемоги, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення!

 
Тетяна  Меліхова, лідер БЮТ

- Наскільки вдалим для столиці був 2009 рік?

 - Відверто  кажучи, 2009 рік для столиці був  не дуже вдалим. І справа навіть не у  світовій фінансовій кризі, хоча, безумовно, і вона відіграла свою роль.

Проблеми  почалися з самого початку: якщо ви пам'ятаєте, перше, що хотіла зробити  київська влада у 2009 році - підняти  тарифи на житлово-комунальні послуги без обґрунтування та без гарантій покращення цих послуг.

Майже до квітня 2009 року Київ існував без бюджету - головного кошторису міста. Команда чинного мера ніяк не могла його поділити. Тож, наприклад, бюджетники - освітяни та медики - залишились без муніципальних доплат. Та навіть коли бюджет було прийнято - міська влада заборговані гроші ані вчителям, ані лікарям не повернула.

У 2009 році було припинено багато соціальних програм.

Уже у  середині року навіть з офіційних звітів київських чиновників стало зрозуміло - бюджет недовиконується. Ось вже кінець року - і можна сказати навіть більше: бюджет Києва-2009 провалено.

Невдалим 2009 рік був для багатьох галузей життя киян - освіти, медицини, культури, фізкультури та спорту. 

Неспроможність  міської влади впоратися з  нагальними проблемами столиці (застарілість комунікацій, затори на дорогах, пожежа на Бортницькій станції аерації) призвели до постійної негативної реакції киян майже на все, що робить столична влада! 

- Що ви можете назвати "перемогами" фракції у цьому році і що "поразками"?

- По-перше, нам вдалося все ж таки залишити вартість комунальних послуг на рівні 2008 року. Прикро, що усі прохання, заклики та вимоги БЮТ показати математику, яка дозволяє Черновецькому регулярно заводити розмови про підняття тарифів, куди йдуть ці гроші  і як покращити стан житлово-комунального господарства, так і залишились без відповіді. Це не змогли.

Адже  за 9 місяців - з початку року і до особистого втручання прем'єр-міністра України у цю справу -ані депутатам, ані киянам оточення Черновецького так і не пояснило алгоритм ціноутворення у сфері ЖКГ. 

БЮТ активно виступав за повернення освітянам та медикам тих муніципальних надбавок, які київська влада не виплачувала їм 3 місяці на початку року, доки Київ жив без бюджету. І Черновецький пообіцяв, що всі гроші будуть повернуті. На жаль, ці обіцянки так і залишились обіцянками.

Проте для того, щоб наступного року ця ситуація не повторилася, на останню сесії Київради ми підготували проект рішення, яким визначено, що бюджетники отримають муніципальні надбавки незалежно від того, буде прийнято бюджет столиці чи ні!  

- Як  можна змінити  ситуацію у наступному році і, відповідно, які плани у  фракції на наступний  рік?

 - Для того, щоб змінити ситуацію у Новому році, перш за все, треба змінити своє ставлення до Києва - це не грошовий мішок, а рідне місто.

На жаль, чинна київська влада хоче лише заробити грошей для себе будь якими засобами, а про киян та власне столицю - мало хто думає. Ми, фракція БЮТ у Київраді, на жаль, самі не можемо змінити цю владу, адже її обирають кияни. Тож ми знову проситимемо у вас, у киян, підтримки та допомоги!  

У той  же час кияни мають знати, що собою  представляє більшість мера у Київраді. Найодіозніші рішення приймаються не лише завдяки депутатам Блоку Черновецького, але й їх побратимам - депутатам фракції Партії Регіонів. 

 - Що б ви хотіли побажати киянам у 2010 році? 

- Від депутатів  фракції "Блок Юлії Тимошенко" у Київській міській раді хочу побажати усім киянам у наступному році отримати реального президента, який дійсно буде піклуватися про свою державу, та про своїх громадян.

Ми щиро віримо, що наступний рік для Києва буде щасливішим, ніж цей.

Насправді ми щиро бажаємо Києву нового мера, який виведе столицю з глибокої кризи й поведе її до щасливого майбутнього. 

Зі свого боку ми, депутати фракції "Блок  Юлії Тимошенко", хочемо вибачитися перед усіма киянами за те, що не змогли самостійно зламати стійку більшість чинного мера у складі депутатів Блоку Черновецького та Партії Регіонів, які довели до жалюгідного стану медичну та освітянську галузі, дороги, ліфти, дитячі майданчики та багато чого іншого.

Фото надані прес-службами Блоків 

"Українська правда. Київ" звернулася з такими ж запитаннями до міського голови Леоніда Черновецького та трьох його перших заступників, однак відповіді так і не отримала.

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.