Пейзажка: обіцянки Черновецького лускають, як мильні бульбашки



Cудячи з дій Олеся Довгого, столична влада збрехала, коли заявляла про "скасування будівництва на Пейзажці". Бо у юриста місцевих мешканців відібрали довіреність.

Жителі Пейзажки та активісти "Збережи Старий Київ" збираються поновити боротьбу.

За словами активістів, юриста мешканців будинків біля Пейзажної алеї Марину Соловйову позбавили довіреності на представлення Київміськради у справі щодо будівництва на перетині Десятинного провулка та Пейзажної алеї. І зроблене це було рішенням секретаря міськради Олеся Довгого.

Цю довіреність адвокат отримала як результат тривалої боротьби місцевих мешканців та активістів за збереження Пейзажки.

І саме завдяки цій боротьбі мер Леонід Черновецький перед останніми виборами міського голови мав прекрасну можливість заробити сотню-другу голосів виборців. Тоді ж бо градоначальник урочисто видав розпорядження про зупинення будівництва та пообіцяв сприяти вирішенню цієї справи у судовому порядку.

 
Власне Черновецький дуже хотів сподобатися киянам, бо це ж розпорядження містило пункт про підготовку рішення щодо скасування землевідводу.

За словами активістів, вони не плекали зайвих надій щодо намірів мера, тому самі добилися, щоб міськраду в суді представляла людина, якій довіряють мешканці і котра зробить усе можливе, щоб відстояти позицію громади.

"До недавнього часу Марині Соловйовій це успішно вдавалось робити: законність зупинення робіт було відстояно у суді першої інстанції. Цього не вдавалось зробити тоді, коли інтереси міської ради представляв її юридичний відділ", - сказала активіст Інна Совсун.

Але 21 жовтня Довгий підписав розпорядження про скасування виданої Марині Соловйовій довіреності - під приводом "неналежного представництва інтересів Київської міської ради у судах" щодо будівництва на Пейзажній алеї.

Фото з сайту "Збережи старий Київ" 
Зважаючи на те, що громада Києва була задоволена діями адвоката, очевидним, що інтереси киян абсолютно не збігаються з інтересами міськради.

Про відкликання довіреності Марина Соловйова дізналась на засіданні суду від третьої сторони у суді - МЗС. Тобто, міська влада не вважала за необхідне навіть повідомити адвоката про те, що вона більше не є представником Київради в суді.

Місцеві мешканці та активісти після стількох років боротьби за власні права проти власної ж влади так само не думають відступатись. Тому не дозволятимуть знову відновити будівельні роботи.

Але кияни воліють знати, чому урочисто та помпезно видану довіреність забирали перед важливим засідання суду? Яким чином це співвідноситься з передвиборчими обіцянками нинішньої влади?  Навіщо було висаджувати дерева на Пейзажці, якщо планувалось дозволити відновити там будівельні роботи, щойно стихнуть виборчі пристрасті?

Столичний градоначальник постійно вживає фразу про необхідність нового генплану і про збереження історичного вигляду центру. Тільки користі від цих слів мало. Бо нездорове прагнення набудувати всюди висоток і зарити під них сотні паркінгів перемагають здоровий глузд.

Тому і не допомагають поїздки мера на місця будівництва та заборони забудови. Бо одна рука дає, а друга забирає...

Шкода, що це повторюється постійно від виборів до виборів. Тож кияни почують ще не одну обіцянку. От тільки чи дочекаються втілення?

"Українська правда. Київ" 

powered by lun.ua