Забудовна вакханалія: осередок на Троєщині


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Рішення про виділення території між будинками 40 - 52 по просп. Маяковського під забудову було прийнято 1 жовтня 2007 р.

4 червня 2008 року на службу допомоги киянам 0-51 почали надходити телефонні дзвінки від мешканців  будинків по просп. Маяковського та сусідніх вулиць про зведення паркану на земельній ділянці, що значиться як зелена зона і на місці якої, за словами міської і районної влади, мав бути парк для дітей.

Рішення про виділення території між будинками 40 - 52 по просп. Маяковського під забудову було прийнято 1 жовтня 2007 р.

27 травня перший заступник київського мера Анатолій Голубченко та заступник голови КМДА Володимир Головач затвердили ордер на встановлення паркану під будівництво житлових будинків на цій території.

Замовник будівництва  стало АТ ХК "Київміськбуд",  підрядником - ТОВ "МЖК- 1".

За словами жителів мікрорайону такого від влади вони не чекали.

"Коли я йшла голосувати за нашого мера Києва, я й не думала що той резонанс, який відбувався після жовтня місяця 2007 року про незаконну передачу земельних ділянок, дійсно має під собою підставу", - говорить одна з мешканок мікрорайону №11. 

Жінка каже, що дуже шкодує, що голосувала саме так.

"На зборах мешканок я своїми очами побачила копію Рішення від 1 жовтня і була обурена, що нашу землю так нагло розпродають. Я живу в домі напроти цієї ділянки і в нас нема прибудинкової території, де мами можуть гуляти з дітьми та молодь проводити вільний час", - говорить жителька мікрорайону.

5 червня 2008 року мешканці прилеглих до ділянки будівель о 20:00 зібралися на обговорення цього беззаконня, що привело до пікету.

Обурені люди навалилися на дерев'яний паркан та зламали тільки дві третіх його частини, бо приїхала міліція.

Ініціативною групою мешканцям було показано копію Протоколу громадський обговорень проекту будівництва від 24 квітня 2008 року, в якому присутні були зазначені як мешканка мікрорайону, мешканка будинку, мешканка вул. Маяковського, 50 і т.п.

Ні прізвищ, ні квартир вказано не було, люди навіть не чули про ці збори, і вважають їх не дійсними. Мітинг продовжувався до 23 години, а після того як мітингувальники розішлися, міліція Деснянського району м. Києва затримала лідера протестної організації "Громадянська кампанія "Форум порятунку Києва" Віталія Черняховського.

За словами одного з очевидців, хлопця схопили і заштовхнули в машину.

"Коли я повершувався додому після пікету, то побачив у вікно, як міліція затримала одного з активістів спочатку він давав свідчення на вулиці, а потім співробітники міліції підхопивши його під руки грубо затовкли до машини", - говорить чоловік.

6 червня 2008 року люди поспішали на роботу, коли робочі будівельної організації приїхали на будівництво і почали роздивлятися зламаний паркан, потім почали телефонувати з мобільних телефонів.

Після цього один чоловік сів до екскаватора і просто перед перехожими став розривати пішохідні переходи,  які ведуть до підземного переходу.

Але цього йому видалося мало, і екскаватор зруйнував дитячий майданчик, після чого мешканці повибігали на вулицю та зупинили це варварство, згородивши проїзд екскаватору.

Зранку 7 червня 2008 року мешканці прилеглих будинків до ділянки почали просинатися від стуку та гуркоту будівельних робіт.

"Спочатку, коли я проснулася, я не зрозуміла, що відбувається, а коли зрозуміла, була шокована, такого ніхто з нас не очікував", - ділиться одна з мешканок.

"Я зателефонувала до міліції, на що мені сказали, що виклик вже зафіксований. Але ще протягом 2-х годин кожні півгодини, я телефонувала до міліції, де мені відповідали, що вони скоро приїдуть, але безрезультатно. Я не розумію, чому коли народ відстоював свій парк, то міліція приїхала швидко, а зараз коли багато людей зателефонувало до міліції, вони залишилися осторонь", - додала вона.

О 12:00 люди знову зібралися в знак протесту, приїхали представники від забудовників, та на численні прохання людей припинити будівництво по вихідних, відповіли, що шум не перевищує 30 Дб, але згодом пообіцяли припинити шумні роботи у вихідні.

У цей час без будь-якої огорожі екскаватор розривав котлован. Ввечері один з двох котлованів огородили тонесенькою стрічкою, яку у темноті розглядіти неможливо. А на наступний день неогороджений котлован став розвагою для дітей.

8 червня 2008 року у неділю люди знову проснулися від шуму будівельних робіт.

"Я вже не телефонувала до міліції, тому що, якщо вона не приїхала вчора, сьогодні тим паче не приїде", - сказала мешканка будинку.

На сьогодні на цій же ділянці зламано майданчик для вигулу собак, пошкоджено зелені кущі та дерево. А з боку ділянки лежать залишки знесеного дитячого майданчика, ніби нагадуючи мешканцям хто тут хазяїн.

7 червня 2008 року було підготовлено сповіщення про пікетування і мітинги вище згадуваної території на ім'я Київського міського голови Леоніда Черновецького.

9 червня 2008 року приблизно за 10 метрів від огородженої ділянки для будівництва прорвало трубу водопостачання. Однак представники ЖЕКа стверджують, що до будівництва це не має стосунку.

Мешканці помітили, що коли будинки тільки були введені в експлуатацію, вже була спроба щось побудувати, але всі палі пішли під землю. На самій ділянці, скільки її не засипали піском, через деякий час все одно утворюється яма.

На даний момент люди вже скаржаться, що в будівлях є тріщини.

Крім того, за словами мешканців мікрорайону,  на проїзній частині дороги довкола скверу паркуються автомобілі. Вже зараз не вистачає місця, щоб вільно проїхати до під'їзду будинків машинам швидкої допомоги, технічних служб, сміттєвозів, таксі.

powered by lun.ua