Дорога до місця відпочинку і назад може скласти половину вражень мандрівки. Добрих чи поганих, залежить від того, наскільки прискіпливо ставитися до вибору перевізника та придбання авіаквитків. Отож, розберемося в особливостях авіапропозицій для мандрівників.
Передусім необхідно знати, в чому різниця між класичними авіаперевізниками та лоукостерами. Якщо двома словами, то перші ставлять за мету комфорт підчас перельоту, а другі — якнайменшу вартість цієї послуги. Останнє досягається саме за рахунок комфорту.
До чого ж треба бути готовим купуючи квиток на літак бюджетного перевізника? Перш за все, вам навряд чи вдасться забронювати те місце салону, де вам подобається. Найдешевші квитки продають біля проходів, а щоб сидіти біля вікна, доведеться доплатити. Якщо летите не один, будьте готові, що ви не будете сидіти поруч із своїми супутниками. Звісно, якщо не доплатите за цю послугу.
Загалом в салоні лоукостера набагато більше місць, ніж у салоні класичного перевізника. Враховуючи, що літаки компаній мають стандартну конфігурацію, досягається це за рахунок зменшення відстані між кріслами та проходів. Відповідно, якщо маєте бажання зручно витягти ноги підчас польоту, доплатіть за більш просторе місце. Натомість в салонах класичних компаній можна самостійно обирати місце для сидіння, і воно завжди буде достатньо просторим.
У вартість квитка таких компаній входить харчування на борту літака, а також різноманітні розваги: користування інтерактивним екраном, перегляд фільмів, прослуховування музики, ігри тощо. Лоукостер бере за це кошти тільки на борту і тільки якщо ви безпосередньо звернетесь до персоналу.
Вирушаючи в подорож із класичним перевізником, ви можете брати із собою речі у салон літака, а також здати у багаж чемодани. У лоукостера іноді за чемодани необхідно доплачувати і достатньо вагому суму. Ці питання необхідно попередньо узгоджувати підчас придбання квитків.
На їх вартість впливає час відправлення і прибуття літака до аеропорту. Нічні години, ранкові та вечірні коштують дешевше. Так само і з туристичними сезонами. Хоча у класичних компаній часто проводяться сезонні та інші акції, коли вартість їх квитків наближається до вартості лоукостерів.
Ще один "сюрприз", який можна очікувати від бюджетного перевізника — доставка в другорядний чи старий аеропорт міста. Таким чином знижується вартість аеропортних зборів і, відповідно, квитків для пасажирів.
Звичайно, можна за старим звичаєм купувати їх в авіакасах, свої послуги пропонують відповідні агенти. Проте, треба розуміти, що кожний з них виставляє певну націнку. У свій час бюджетні авіакомпанії знижували вартість своїх квитків за рахунок їх онлайн-продажу. Однак останнім часом цю послугу пропонують і класичні компанії. Все ж клієнтам набагато зручніше купувати електронний білет із свого гаджету, знаходячись у будь-якій точці міста, ніж витрачати час на шлях до каси.
Онлайн-продаж дає змогу скористатися такою можливістю, як пошук та порівняння пропозицій від різних перевізників. Достатньо ввести у відповідну форму напрям, дати відльоту та прильоту, кількість осіб і їх вік, як за декілька хвилин з’являється список актуальних, у тому числі акційних пропозицій. Їх можна сортувати, порівнювати, обираючи найвигідніші.
Деякі пошукові ресурси дають можливість одразу забронювати, чи навіть придбати обраний квиток онлайн. Наприклад, цей чудовий сайт пропонує придбати їх буквально в декілька кліків без комісій и прихованих платежів.
До речі, в чому перевага електронного білета — ви ніколи його не забудете вдома, виявивши прикрість на реєстрації.