Києву пропонують звузити дороги, щоб зменшити кількість ДТП



Фото comandir.com

У столиці потрібно переглянути стандарти дорожньої інфраструктури і звузити дороги, щоб зменшити смертність на дорогах і кількість ДТП.

Про це у статті для журналу "Хмарочос" пише Координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

Він нагадав, що 9 березня на вулиці Заболотного автомобіль на смерть збив чоловіка, який переходив по"зебрі" з велосипедом, а 12 березня у результаті зіткнення з авто на вулиці Сім’ї Хохлових постраждала велосипедистка.

"Представники ініціативи Vision Zero for Ukraine зазначають, що культура водіння та порушення правил дорожнього руху є похідними від глобальної проблеми в Україні – дорожньої інфраструктури", - написав Денисенко.

Він розповів, що команда Vision Zero вирішила провести технічний аналіз інфраструктури там, де сталась смертельна ДТП за участі велосипедиста, на предмет її безпечності для водіїв та пішоходів.

Активісти оглянули перехід, склали схему розстановки знаків на під’їздах до нього, порахували швидкість, з якою транспорт перетинає перехід.

"На ділянці, яка досліджувалась, вулиця Заболотного має по дві окремі проїзні частини, шириною дев’ять метрів кожна, розділову смугу між ними, шириною 2,5 метри. На цій ділянці вулиці Заболотного діє обмеження швидкості руху до 40 км/год в напрямку Столичного шосе. У напрямку Теремків діє звичайне обмеження швидкості для міст України – 60 км/год. Хоча знаки на цьому місці й знаходяться у хорошому стані, розмітки практично не видно", - повідомив Денисенко результати дослідження.  

 

 Різниця між дорогами в українському і європейському місті

Він додав, що водії автомобілів майже всі ігнорують швидкісні обмеження.

"Там, де обмеження становить 60 км/год, його порушують 174 водії зі 188, а там, де обмеження 40 км/год – усі 293 водії, швидкість автівок яких вимірювалась в рамках дослідження. Враховуючи так зване "нештрафоване порушення", яке становить +20 км/год, у напрямку Теремків довелося б оштрафувати 49% водіїв, а в напрямку Столичного шосе – 94% водіїв", - додав Денисенко.

 
 

Він відзначив, що, судячи з дослідження, можна стверджувати, що основний потік автівок рухається зі швидкістю 70-90 км/год, що є "гарантованим" летальним наслідком для пішохода при зіткненні з машиною.  

"Потік автомобілів їде з такою великою швидкістю, тому що йому дозволяє так їхати дорожня інфраструктура. Ширина смуги на цій ділянці Заболотного становить в середньому 4,5 метри, що набагато більше, ніж передбачено будівельними нормами в Україні і ще більше, ніж будують дороги у США та Німеччині", - пояснив Денисенко.

Він додав, що науково доведено, що ширина смуг прямо впливає на середню швидкість, яку розвивають водії.

"За рахунок ширини смуг та відсутності інфраструктури, що уповільнює потік авто, вулиця сприймається водіями, як заміська траса. Після великої кількості ДТП на ділянці в місті не роблять жодних висновків і не думають, як це можна змінити", - наголосив Денисенко.

Він наголосив, що у випадку вулиці Заболотного, щоб зменшити кількість ДТП, варто:
– звузити смуги руху автівок до справді європейських стандартів (3-3,20 м);
– поставити світлофор, який працюватиме "за викликом";
– встановити точкове освітлення зони переходу;
– відремонтувати асфальтове покриття;
– встановити камери фіксації швидкості;
– частину вулиці, де є перехід, реконструювати із застосуванням елементів активного дизайну (напрямні острівці для вповільнення руху, організація кільця на під’їздах до житлової забудови). Водії повинні відчувати відмінність між трасою та міською вулицею;
– на постійній основі проводити "технічні розслідування летальних ДТП", аби кожного разу можна було визначити, як змінити інфраструктуру, щоб вулиця стала більш безпечною.

Команда Vision Zero for Ukraine пропонує зміни у інфраструктурі та юридичних документах, які б могли зробити вулиці більш безпечними. Серед методів Vision Zero є: зменшення ліміту швидкості у містах, будівництво пішохідних зон та болардів, які відділяють велосипедистів від автомобілів, встановлення безпечних переходів для пішоходів з "лежачими поліцейськими" та світловим попередженням тощо.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ