Співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили посадовців комунальної корпорації "Київавтодор" на розкраданні сотень мільйонів гривень.
Про це повідомляє сайт СБУ.
"Правоохоронці встановили, що чиновники привласнювали кошти державного та міського бюджетів, виділених на будівництво, експлуатацію, утримання, капітальний і поточний ремонт автошляхів столиці, реконструкцію транспортних вузлів, ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій", - йдеться в повідомленні.
Фото СБУ |
Оперативники задокументували, що керівники "Київавтодору" за змовою з комерсантами під час тендерів закуповували матеріали та роботи за значно завищеною ціною. Потім гроші перераховували на фіктивні фірми та привласнювали.
Фото СБУ |
"Лише протягом 2016 року зловмисники вивели на рахунки фіктивних структур та привласнили майже 300 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.
Під час низки обшуків в офісах "Київавтодору", на підприємствах-підрядниках, фіктивних структурах та місцями проживання фігурантів справи, співробітники СБУ вилучили документацію, яка підтверджує здійснення протиправних фінансово-господарських операцій, чорнові записи, комп’ютерну техніку, на якій виготовлялись фіктивні фінансово-господарські документи, печатки комерційних структур, задіяних у проведенні оборудок, та майже 4 мільйони необлікованих гривень.
Відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.
Як відомо, раніше прес-служба "Київавтодору" повідомила, що зранку 22 березня Генпрокуратура та СБУ проводять слідчі дії у комунальній корпорації.
раніше Держаудитслужба заявила, що у Київавтодорі "наварили" на ремонті доріг 11 мільйонів.
КК "Київавтодор" запевняв що ці звинувачення безпідставні.
20 березня заступник голови КМДА Ілля Сагайдак заявив, що комунальна корпорація "Київавтодор" проводить неякісні ремонти доріг, тому замість неї для обслуговування столичних доріг варто залучати компанії з перевіреною репутацією.
Того ж дня у поліції заявили, що відправили 23 інформаційні листи та 55 приписів керівництву Київської адміністрації, виписали 11 адмінпротоколів на посадовців підприємств за результатами перевірки доріг Києва.
Як відомо, ввечері 27 лютого у Києві частково обвалився Шулявський міст. Люди не постраждали.
Кличко звільнив свого заступника з питань транспортної інфраструктури Іллю Сагайдака і просить президента звільнити голову Солом’янського району Максима Шкуро у зв’язку з обвалом Шулявського моста.
Мер Києва також доручив перевірити технічний стан усіх шляхопроводів та мостів столиці.
Директор КК "Київавтодор" Олександр Густєлєв, заступник мера Києва Ілля Сагайдак та голова Солом’янського району Максим Шкуро написали заяви на звільнення у зв’язку з обвалом Шулявського мосту.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |