Кованих сходів на Пейзажці не буде. Будуть бетонні? – активіст



Ковано-дерев’яних сходів на Старокиївській горі від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум’яки не буде. Їх хочуть замінити бетонними.

Про це повідомила активіст Марина Соловйова.

Вона наголосила, що попри обраний на конкурсі у березні 2016 року і анонсований міською владою проект ковано-дерев’яних сходів від ТОВ "Віннерстрой", реалізувати хочуть геть інший – бетонний, та ще й обраний без конкурсу. 

Обраний на конкурсі проект

"7 березня 2017 року представників ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" було запрошено на засіданні секції дизайну (художньої ради) архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування під керівництвом Анни Бондар, де було представлено новий проект, розроблений ТОВ "Архітектурна реноваційна група"", - обурилася Соловйова.

Вона наголосила, що представлений проект передбачає конструювання сходів на Пейзажній алеї з бетону, що спотворюватиме навколишнє міське середовище.

"Також представник ТОВ "Архітектурна реноваційна група" при демонстрації проекту повідомив, що його розробка коштувала близько 1 мільйона 100 тисяч гривень", - додала Соловйова.

Новий проект. Без ковки і з бетоном

"Дивує те, що спочатку представники КМДА запросили ГО до співпраці, а потім в непрозорий спосіб приймаються рішення, про які нікому не відомо. Навіщо конкурси, навіщо переможці, навіщо премії, якщо фактично невідомий проект замовляється за незрозумілі бюджетні кошти у невідомої організації", - додала активіст.

"Можливо, хтось пов’язаний з виробництвом бетонних конструкцій і дуже хоче отримати замовлення на будівництво бетонної споруди на Пейзажній алеї", - припустила Соловйова.

Як відомо, у березні 2016 року столична влада обіцяла, що сходи Старокиївської гори від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум’яки реконструюють до липня.

Всередині травня 2016 року час ремонту сходів столичні будівельники відкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі. 

Тоді Київська адміністрація призупинила реконструкцію сходів, що веде від Пейзажної алеї до вулиці Воздвиженської, до одержання археологічного висновку за виявленими під нею давніми кам'яними сходами. 

Було проведене археологічні дослідження, а Інститут археології НАН України повідомив, що знайдені залишки бетонних сходів 1950-60-х рр. історичної цінності не становлять.

 
powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ