11 березня у рамках Року Японії в Україні в Національному музеї "Чорнобиль" відкрилася міжнародна виставка "Окіаґарі-кобоші для Фукушіми: солідарність від України".
Про це повідомляє сайт музею.
Увазі відвідувачів представлять 200 окіаґарі-кобоші, розмальованих відомими митцями Франції, Італії, Японії, України, а також ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, постраждалими, дітьми.
"Ці окіаґарі-кобоші особливі, вони зроблені з перероблених тисяч журавликів оріґамі, які були надіслані з усього світу у Хіросіму, у Меморіальний парк миру до пам’ятника "Дитя миру" – Садако Сасаки – японської дівчинки, що померла від лейкемії після ядерного бомбардування", - йдеться в повідомленні.
Відкриття виставки приурочене до 6-ї річниці трагедії АЕС "Фукушіма-1".
Для презентації проекту в Україні на вернісаж завітає його ідейний натхненник та засновник – відомий дизайнер Кензо Такада.
У майбутньому планується передати ляльок Окіаґарі-кобоші жителям префектури Фукушіма як голос підбадьорення від Європи.
Доповненням до експозиції стануть дитячі живописні полотна "Дитяча Герніка", створені дітьми Хірошіми та Нагасакі – японських міст, які пережили атомне бомбардування у 1945 році.
Виставка працюватиме до 1 вересня.
Вхід вільний.
Музей Чорнобиля розташований за адресою: провулок Хорива, 1, метро "Контрактова площа".
Окіаґарі-кобоші (дослівно "маленький монах, що встає") – витвір народного мистецтва, талісман-оберіг, якому вже понад 400 років, починаючи з епохи Едо, символізує удачу для мешканців регіону Айдзу префектури Фукушіма.
Вона чимось нагадує українську іграшку „Івана-покивана" або неваляйку і символізує вміння людей терпляче мужньо перемагати найнесприятливіші обставини.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |