У Кличка пояснили, чому Київ накрило туманом



Фото з instagram werter

Причини метеорологічної димки над столицею є густий туман та відсутність вітру.

Про це повідомляє прес-служба Київської адміністрації.

Відзначається, що туман утримається 9 березня.

"Швидкість вітру не перевищує 3 метрів на секунду, що спричинює так звану температурну інверсію: зміна температурного шару і відсутність вітру не дає підніматися вгору нижньому шару атмосфери", - йдеться в повідомленні.

У КМДА наголосили, що утворення метеорологічної димки над столицею є типовим явищем для мегаполісів і пов’язане виключно з погодними умовами.

"Димка розвіється одразу, як тільки зміняться погодні умови, зокрема, інтенсивність руху повітря", - підсумували у мерії.

На цьому ж наголосили і в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

"На території міста Києва та Київської області загорянь на сміттєзвалищах, торфовищах та інших пожеж, які можуть призвести до сильного задимлення на теперішній час немає", - наголосили у  ДСНС.  

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій пояснили, що у приземному шарі повітря спостерігається інверсія – підвищення температури з висотою.

"Такий комплекс метеорологічних факторів сприяє накопиченню у повітрі біля поверхні землі забруднюючих речовин – діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки та пилу", - відзначили у ДСНС.

Ці погодні умови зберігатимуться протягом 9-10 березня.

Міська влада просить водіїв бути максимально уважними на дорогах, а за можливості – не користуватися приватним автотранспортом.

Пішоходам рекомендується переходити дорогу тільки в установлених для цього місцях і бути обачливими.

Як відомо, 8 березня Київ накрило густим туманом. Він утримувався всю ніч і утримується досі.

Востаннє Київ накривало густим туманом увечері 16 січня. У повітрі пахло димом, тому містяни припускали, що це якось пов’язано зі сміттєспалювальним заводом.

Однак у мерії пояснили, що причиною диму і смороду у столиці є не пожежі і не спалення сміття, а погодне явище. Мовляв, усі викиди з котелень і вихлопи автомобілів не піднімаються в атмосферу, а накопичуються у приземистому шарі повітря.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ