Київська адміністрація оголосила тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування для Метробуса від Троещини до Севастопольскої площі очікуваною вартістю 18 мільйонів гривень.
Про це у facebook повідомив заступник голови КМДА з питань транспортної інфраструктури Ілля Сагайдак.
"BRT(Bus rapid transit - ред.) – це система швидкісного позавуличного транспорту на основі автобусного або тролейбусного рухомого складу. Простими словами – це фізично відгороджена смуга для громадського транспорту, на яку немає можливості заїхати автомобілю. Перехрестя на маршруті мають бути у два рівні, або відсутній лівий поворот з зеленою хвилею для метробуса", - пояснив він.
За рекомендаціями експертів Світового Банку перспективним назвали "коридор" від Троєщини через міст Бандери, вулицю Олени Теліги, Чоколівський проспект до Севастопольської площі.
Лінія метробуса позначена рожевим. Фото з facebook Іллі Сагайдака |
"Вважаю проект BRT найефективнішим з точки зору вартості реалізації і ефекту, який місто отримає. Він є революційним для громадського транспорту столиці. До речі, маршрут пролягатиме через скандально відомий Шулявський шляхопровід, тому якісна реконструкція розв'язки обов'язкова", - наголосив Сагайдак.
Передбачається, що довжина лінії становитиме 22,38 км. За підрахунками на транспортній моделі, попит на цей коридор складатиме 141 тисячу пасажирів на добу.
Організація зупинки метробуса. Фото з facebook Іллі Сагайдака |
Кінцевий термін подання тендерних пропозицій триватиме до 5 квітня, а початок аукціону запланований на 11 травня.
Як повідомив Сагайдак "Українській правді. Київ", у розробці ТЕО мають брати участь або іноземні компанії, або компанії, які зможуть залучити міжнародних консультантів.
"Отримати ТЕО ми плануємо на початку літа. ТЕО нам потрібне, щоб подати заявку на кредитний комітет Світового банку. Вони попередньо підтвердили зацікавленість у цьому проекті", - сказав чиновник.
Будівництво може розпочатися наприкінці цього року або на початку наступного.
"Потрібно по всьому маршруту перебудувати дорожнє полотно. Лінія має йти посередині, вона має бути фізично відділена від іншої частини дороги. Зупинки будемо обладнувати там, де є наземні чи підземні пішохідні переходи. Підземні потрібно буде розкрити посередині, щоб облаштувати зупинку. Двері у метробуса будуть відкриватися всередину", - пояснив Сагайдак.
За попередніми підрахунками, на реалізацію проекту із закупівлею рухомого складу потрібно 100 мільйонів євро. Відкрити "коридор" можна уже за 3 роки.
Ірина Балачук, Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |