Київська адміністрація має намір контролювати законність будівництва за прикладом Республіки Корея.
Про це заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, повідомляє сайт міської влади.
"В Україні існує своя система моніторингу незаконних будівництв, але вона занадто проста в порівнянні з аналогом корейських колег"", – зазначив чиновник.
Корейська система "Clean Construction System" є платформою для спілкування забудовників, органів влади та уповноважених служб, що видають дозволи на будівництво об’єкта, а також громадськості.
Вона складається з 4 компонентів: системи для управління будпроектами (One-PMIS), системи інформування про будівництво для розкриття інформації про проекти будівництва (Allimi), системи управління платіжками підрядникам для здійснення автоматичних платежів (sPMS) і системи електронного управління людськими ресурсами для управління співробітниками та оплати їхньої праці (EHRM).
За словами Пліса, як тільки забудовник у Кореї приймає рішення про зведення об’єкта вартістю дорожче 18 тисяч доларів, він зобов’язаний скористатися Clean Construction System.
Забудовнику необхідно внести в систему дані за всіма параметрах проекту та отримати дозволи на будівництво від усіх уповноважених служб. При цьому система спрощує отримання дозвільних документів, оскільки ці процедури проводяться в онлайн-режимі.
Наголошується, що доступ до інформації є у всіх громадян. Окрім того, містяни можуть спостерігати за ходом будівництва онлайн, оскільки навпроти кожного будмайданчика встановлені веб-камери.