Слідче управління завершило розслідування обвалу будинку по вулиці Богдана Хмельницького, де загинули 2 людей. Матеріали кримінального провадження з обвинувальним висновком щодо 51-річного виконроба передадуть до суду.
Про це повідомляє сайт Головного управління Нацполіції у Києві.
Слідство встановило, що 6 січня 2016 року ТзОВ "Фонд досліджень та розвитку" уклало договір з ТзОВ "КВВ Строй" щодо вивезення будівельних відходів із вказаного об’єкта.
В подальшому, 14 лютого 2016 року, ТзОВ "КВВ Строй" уклав договір про надання послуг із прибирання та вивезення будівельного сміття з 51-річним уродженцем Волинської області.
"Чоловік у свою чергу зібрав бригаду із п’яти осіб. У період із 14 січня по 25 лютого 2016 року вони разом із чотирма особами, які працювали за договором із ТзОВ "Строй", проводили роботи з демонтажу деяких міжкімнатних дерев’яних каркасно-щитових перегородок (перекриттів) в окремих приміщеннях п’яти квартир будинку. Робітники при цьому не розуміли, що такі дії можуть мати трагічні наслідки", - йдеться в повідомленні.
Згідно із висновками судової будівельно-технічної експертизи, причиною руйнування конструкцій будинку є сукупність несприятливих факторів, зокрема: демонтаж дерев’яних каркасно-щитових перегородок у будівлі.
"Враховуючи, що цей будинок є об’єктом культурної спадщини, а саме пам’яткою історії, архітектури та містобудування місцевого значення, 51-річному чоловіку оголошено підозру у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 270-1 (Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства) та ч. 2 ст. 298 (Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини) Кримінального кодексу України", - відзначили у поліції.
Підозрюваному загрожує ув’язнення на строк від 5 до 12 років.
Як відомо, 25 лютого 2016 року в аварійному будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14 обвалились перекриття з 4 по 1 поверх. Під завалами опинились будівельники.
Вранці 27 лютого з-під завалів на вулиці Богдана Хмельницького вилучили тіла 2 загиблих чоловіків.
Тоді екс-депутат Київради Олена Єскіна запевнила, що трагедії могло не бути.
Вона наголосила, що до обвалу історичного будинку і двох смертей призвела байдужість та бездіяльність чиновників.
Єскіна, будучи депутатом, говорила про можливу трагедію ще майже за рік до неї. Вона також написала не один запит і не раз виїжджала на місце і викликала міліцію і поліцію, щоб зупинити незаконні роботи на Хмельницького, 12-14.
Однак правоохоронці і міські чиновники почали реагувати на проблему аварійних будинків тільки після трагедії.
Після обвалу на Хмельницького міська влада нарахувала 48 аварійних будинків у Києві.
Крім того, 101 будинок визнали непридатним для проживання та 150 об’єктів нерухомості назвали такими, що мають незадовільний технічний стан.
4 лютого 2017 року Прокуратура Києва оголосила про підозру виконробу, який керував будроботами в будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14.
6 лютого Голосіївський райсуд Києва обрав підозрюваному у кримінальному провадженні за фактом обвалу будинку на вулиці Б. Хмельницького запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Українська правда. Київ