Генпрокуратура направила до Деснянського райсуду Києва кримінальне провадження стосовно забудовника-афериста Анатолія Войцеховського.
Про це заявив перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, повідомляє сайт ГПУ.
"Ми направили до суду для розгляду по суті кримінальне провадження щодо Войцеховського та ще двох співучасників – керівників підконтрольних йому підприємств", - завив Сторожук.
За його, словами ці троє осіб обвинувачуються у тому, що у складі організованої групи самовільно захоплювали земельні ділянки, самовільно їх забудовували, а також у привласненні коштів громадян під виглядом інвестицій у житло.
"Окремо Войцеховський, як фізична особа, обвинувачується в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах", - додав перший заступник генпрокурора.
Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) ,ч. 3 ст. 28, ч. ч. 3, 4ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України.
Вказані статті передбачають максимальний термін покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
"Крім цього, продовжується розслідування фактів самовільного захоплення решти земельних ділянок і використання цієї землі у 2004-2016 роках для незаконного будівництва житлових та офісних комплексів, привласнення коштів інвесторів під виглядом продажу квартир в незаконно побудованих житлових будинках", - повідомив Дмитро Сторожук.
За його словами, мова йде у тому числі про ЖК "Східна брама", "Науковий", "Флагман", "Мега Сіті","Мозаїка", "Совські Ставки", "Молодіжна ініціатива", "Маргарита", "Синьоозерний", "Кузьминський", "Південний квартал" тощо.
Як відомо, у ніч на 17 липня Печерський суд Києва призначив забудовнику запобіжний захід у вигляді двох місяців ув'язнення з можливістю вийти під заставу у 14 мільйонів гривень. Прокуратура вимагала 50 мільйонів застави.
27 липня стало відомо, що Войцеховський вийшов під заставу, хоча раніше адвокат заявляв, що в його підзахисного немає таких грошей.
Забудовника звинувачують в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 мільйона гривень, створенні організованої злочинної групи і інших злочинах.
Через будівельну аферу Войцеховського 10 тисяч українців можуть залишитися без квартир та грошей (це вшестеро більше, ніж інвесторів піраміди "Еліта-центр").
У власності Войцеховського перебуває 21 квартира по всьому Києву, 5 приміських будинків, ферма з рестораном та приватним зоопарком, близько 50 гектарів землі.
Войцеховський є одним з найбільш скандальних забудовників столиці.
Столична влада власникам квартир у будинках Войцеховського порадила шукати на зиму інше житло через неможливість підключити ці будівлі до опалення.
Детально про будівельні афери Войцеховського можна прочитати у розслідуванні "Української правди": Будівельна афера розміром у шість "Еліта-Центрів".
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |