КП "Київський зоопарк" започатковує кілька нових соціальних проектів для людей з вадами зору, для пацієнтів лікарень та малюків з дитячих будинків столиці.
Про це "Українській правді. Київ" розповіла завідувач відділом юннатів столичного звіринцю Валентина Кардонова.
За її словами, тварини з зоопарку уже кілька разів навідувалися у гості до дітей з "Охматдиту".
"Це таке знайомство з тваринами для малюків, які поки, за станом свого здоров’я не можуть відвідати зоопарк. Це зоотерапія. Малюкам дуже сподобалось. Ми плануємо продовжувати такі заходи. Разом з тим зараз ми працюємо над акцією для людей з вадами зору. Вони зможуть познайомитись з тваринами через дотик", - розповіла Кардонова.
Комусь зоотерапія, комусь - перекус |
Перша акція "Зоопарк на дотик" запланована вже на 15 жовтня.
Для людей з вадами зору готують тактильну зоомапу України, а також відбитки слідів тварин.
Фігурки тварин та зоомапа для незрячих |
Познайомитися з великими тваринами, такими, як зубр чи слон, незрячим не вдасться.
Але вони зможуть познайомитись з шиншилами, тхором, кроликом, морськими свинками, птахами, рептиліями (черепахами, зміями, агамою бородавчатою), козенятами, пацюками.
Якщо не побачити, то доторкнутися. Відбитки ніг тварин |
За словами Кардонової, усі тварини, яких пропонують відчути на дотик, неагресивні, звиклі до рук та з відповідними щепленнями, тому є безпечними, навіть для хворих малюків, які не мають алергічних реакцій.
"Відвідати першу акцію "Зоопарк на дотик" зможе група з 20 осіб (це 10 незрячих і 10 осіб, які їх супроводжують). Ми вивчимо попит, і плануємо проводити ще кілька таких акцій. Після цього проекту маємо намір виїжджати до малюків з дитбудинків", - розповіла Кардонова.
"Діти з сиротинців відвідують зоопарк безкоштовно, але коли тварина сама приїжджає в гості та ще й її можна погладити – це зовсім інші відчуття. Ми бачили це захоплення в очах малюків з лікарні і впевнені, що подібні акції варто продовжувати", - додала Кардонова.
Авто з зоопарку зможе привезти близько десятка пухнастиків та рептилій – саме стільки кліток може комфортно розташуватися в машині.
Наразі для втілення цього проекту звіринець потребує кліток для транспортування.
"Брати гроші з людей ми не будемо, але ми радо приймемо в дар клітки для транспортування. Нам треба клітки з пластиковими піддонами 50-39-27 см та для птахів 61-40-65 см. Але ми просимо благодійників звертатися до нас за телефоном (097) 614-38-85, щоб ми отримали саме, те, що потрібно", - підсумувала Кардонова.
Ірина Балачук, "Українська правда. Київ"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |