Господарський суд Києва відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам'ятки Гостиного Двору у державну власність.
Відповідне рішення було прийняте на засіданні 29 вересня, повідомив народний депутат і активіст Ігор Луценко у facebook.
"Сьогодні суд відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам'ятки Гостинного Двору у розпорядження держави. Зараз Двір продовжує перебувати в оренді у комерційних структур Андрія Кравця, завгоспа Януковича, довіреної особи бувшого президента", - написав він.
За словами Луценка, суд не помітив, що Гостиний двір зруйновано.
"Позивач, Фонд держмайна, надав експертизу Українського товариства охорони пам'яток історії та культури з фотофіксацією, яка свідчить про руйнування Гостинного Двору і невиконання зобов'язань з боку забудовника. Відповідач (фірма Кравця "Укрреставрація") на суді заявив, що зараз ведуться будівельні роботи, однак сам повідомив, що дозвіл на проведення робіт скасовано та новий ще не отримано", - написав нардеп.
Фото з facebook Marina Solovyeva |
Він додав, що відповідач не надав доказів, які б свідчили, що будівля знаходиться у нормальному стані.
За словами Луценка, Фонд Держмайна подасть апеляцію на це рішення.
"Боротьба триває далі", - підсумував нардеп.
Як відомо, Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.
Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам`яток архітектури.
20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.
Керівником "Укрреставрації" є Дмитро Ярич, який працював юристом у дружини Андрія Кравця.
Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.
3 серпня 2012 року президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.
Тривалий час на території Гостинного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостинного двору.
2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостинного двору.
Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.
24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.
4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.
За рішенням суду земельна ділянка під Гостинним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.
У робочій групі Київради щодо Гостиного двору, куди входили чиновники і захисники пам’ятки, прийшли до рішення про необхідність консервації об'єкта і подальшого відновлення будівлі, а не реконструкції.
На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень.
24 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну "Про виключення будівлі Гостинного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави".
У грудні 2015 року Комісія регіонального відділення Фонду держмайна прийняла рішення про направлення пропозиції ТОВ "Укрреставрація" про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |