Київська міська влада та фіскальні органи планують проводити роз’яснювальну роботу щодо необхідності добровільного звернення власників нерухомості до фіскальних органів для звірки документів про право власності на нерухоме майно.
Про це повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Геннадій Пліс, повідомляє КМДА.
Він вважає, що у впорядкуванні документальної частини нерухомого майна мають бути зацікавлені і громадяни, і держава.
Пліс нагадав, що Київрада затвердила програму податкової культури, якою передбачаються заходи щодо інформування мешканців міста про норми законодавства в частині місцевих податків, які діють у місті Києві.
"Підвищення податкової культури в цілому – це крок, який держава має робити разом із містом. Ми хочемо, щоб кияни почувалися захищено, щоб вони розуміли, які податки та відрахування вони сплачують, і для чого це потрібно", – зазначив він.
"Так само важливо внести інформацію про своє майно до офіційного реєстру, адже це гарантія того, що у нього не виявиться випадково кількох власників, або що воно документально не існує взагалі", – наголосив Пліс.
За його словами, за попередні роки в Україні склався негативний досвід комунікації населення з фіскальними органами та місцевою владою.
"Ми стали першою командою, що почала працювати відкрито: всі проекти кожен киянин може знайти онлайн, у нас відкритий бюджет і кожна ідея обговорюється з людьми. Така політика допоможе нам подолати недовіру та побудувати з містянами справді дружні стосунки, засновані на повазі та довірі, щоб разом розвивати наше місто", – сказав Пліс.
Для звірки документів необхідно звернутися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на нерухоме майно, уточнює КМДА.