У Кличка кажуть, що законні будівництва повинна охороняти поліція



Протистояння у Святошинському провулку. Тітушки у костюмах будівельників. Фото з facebook C14 news

Якщо будівництво законне, то правопорядок на ньому повинна охороняти поліція.

Про це заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко в ефірі "Шустер Live", коментуючи протистояння будівництво у Святошинському провулку, 2, повідомяє сайт міської влади.

Він наголосив, що забудовники повинні припинити залучати приватні охоронні компанії до охорони будмайданчиків.

"Має закінчитися використання невідомих людей для охорони будівництва. І це – принципова позиція міста. Сьогодні ведуться переговори з міністром внутрішніх справ і главою Нацполіції про те, якщо будівництво законне – правопорядок на ньому має охороняти поліція. Тоді не буде зіткнень і проблем", – підкреслив Бондаренко.

Він зазначив, що документи, які є у компанії "Київміськбуд", і які видавала Київрада, – видані без порушення законності.

"Рішення Київради щодо Святошинського провулку було ухвалене 10 грудня 2014 року, ще до прийняття обов'язкової норми про детальний план території", - сказав чиновник.

За його словами, проблема втому, що забудовник не спілкувався з людьми.

"Навіть отримавши всі документи, забудовнику, який збирається будувати за рахунок ущільнення забудови, необхідно поспілкуватися з місцевими мешканцями, показати, як розвиватиметься ця територія – той самий проект детального плану території", – підсумував Бондаренко.

Як відомо, будівельний скандал у Святошинському провулку розгорнувся у лютому .  

Мешканці виступили категорично проти будівництва ПАТ "ХК "Київміськбуд" 25-поверхового житлового будинку у дворі їх будинку. За словами жителів, звести висотку хочуть на земельній ділянці раніше виділеній під будівництво дитячого садка. Для цього навіть змінили адресу на вулицю Святошинську. 

18 лютого жителі Святошинського провулку, 2 заявили, що їх побили тітушки забудовника.

Водночас "Київміськбуд" наголошує, що будівництва на вулиці Святошинській відбувається законно.

Компанія оприлюднила документи, що підтверджують законність робіт. 

23 лютого будівельники "Київміськбуду" влаштували попереджувальний страйк. Тоді на всіх 54 будівельних об'єктах компанії на одну годину зупинили роботу.

Жителі ж переконані, що забудова незаконна, і нова 25-поверхівка просто зруйнує їхній дім.

6 вересня на будівництві у Святошинському провулку, 2 знову сталися сутички. 

Столична влада заявляє, що будівництво 25-поверхівки ХК "Київміськбуд" у Святошинському провулку, 2, проти якого виступає місцева громада, – законне.

Президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір заявив, що компанія "не перестане будувати тільки тому, що комусь це не подобається". За його словами, опір на будівництві не вщухає тільки через те, щоб вибивати з "Київміськбуду" гроші. 

Увечері 8 вересня у провулку Святошинському, 2, де "Київміськбуд" намагається звести 25-поверхівку, були сутички і стрілянина.

Співробітники поліції втрутилися у конфлікт і врегулювали ситуацію.Активісти намагалися увірватися на територію будівництва, вони почали кидати піротехнічні засоби та димові шашки. У відповідь охоронці та працівники будівельного майданчику запалили шини.

Згодом представники цивільного корпусу "Азов" та місцеві мешканці, що пікетували ділянку у Святошинському провулку у Києві, протестуючи проти планів забудови, увійшли на територію і планували залишитися на ніч, щоб її знову не зайняли.

Вранці 9 вересня біля головного офісу "Київміськбуду" відбулася акція протесту, у результаті якої сталися сутички з застосуванням димових шашок.

9 вересня "Київміськбуд" оголосив безстроковий страйк через останні події, зокрема і через сутички під офісом компанії.

За фактом зіткнень на будівництві у Святошинському районі Києва 8 вересня і зіткнень біля будівлі "Київміськбуду" 9 вересня поліція відкрила три кримінальні провадження з кваліфікацією "хуліганство".

Українська правда. Київ

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ