Київ остаточно відмовився від паркінгу під Михайлівською площею



Фото nastol.com.ua

Жодних розвідувальних робіт щодо можливості створення паркінгу на Михайлівській площі не буде.

Таке рішення на засіданні прийняла Київрада, повідомляє прес-служба фракції "Солідарність".

Депутати вилучили із Програми соцекономрозвитку Києва відповідний пункт, а заплановані на це 100 тисяч гривень спрямували на інші потреби міста. 

Зокрема, 50 тисяч пішло на будівництво під’їзної автомобільної дороги від проспекту Лобановського, до Міжнародного аеропорту "Київ", інші 50 тисяч –  на спорудження пам’ятника Олені Телізі та її соратникам, які боролися за незалежність України.

Пам’ятник буде встановлений на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

Також депутати перерозподілили асигнування зі спецфонду міського бюджету.

Зокрема, додали 1 мільйон 600 тисяч гривень на водопостачання селище Рибне Дніпровського району, ще 500 тисяч гривень направили на реконструкцію Парку відпочинку "Оболонь" в урочищі "Наталка".

І майже стільки – на утеплення фасаду та заміну вікон школи №231 на вулиці Богатирській, 2-в. 

Як відомо, у лютому радник мера Києва Павло Рябікін завив "Українській правді. Київ", що столична влада обговорює можливість облаштування підземних паркінгів під Михайлівською та Європейською площами у рамках Концепції розвитку єдиного паркувального простору у Києві.

Він висловив переконання, що якщо оці 2 проекти колись втілять в життя, то центр міста буде забезпечений місцями для паркування авто.

Згодом мер Києва заявив, що міська влада має намір облаштувати підземний паркінг на Європейській площі до кінця 2016 року.

На початку квітня мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столична влада не збирається приватизовувати Михайлівську площу, а чутки про це – провокація.

Однак 14 квітня депутати Київради підтримали виділення з бюджету міста 100 тисяч гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу під Михайлівською площею в буферній зоні Софії Київської. Активісти виступили категорично проти паркінгу у цьому місці. 

Доповідач з питання заступник мера Києва Микола Поворозник, запевняв, що ці 100 тисяч гривень виділені на те, щоб дослідити, чи можна будувати паркінг під Михайлівською і що там замість паркніга може бути музей. 

Активіст Євгенія Кулеба наголосила, що столична влада обдурює депутатів і киян у питанні будівництва підземного 4-рівневого паркінгу під Михайлівською площею. Вона припустила, що на будівництві можуть відмивати 2,3 мільярда бюджетних гривень, а саму землю продати.

21 квітня секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що вважає неможливим будь-яке будівництво на Михайлівській площі і переконаний, що автора розпорядження про паркінг у буферній зоні Софії треба звільнити.

Столичні активісти проаналізували, що можна зробити у Києві за 2,3 мільярда гривень, які міська влада має намір витратити на паркінг під Михайлівською площею. Зокрема, за 2,3 мільярди можна купити 67 нових трамваїв, або 524 нових вагонів метро, або тричі зробити всю велоінфраструктуру Києва, або збудувати 74 дитячих садочки, або збудувати 3800 квартир для учасників АТО, або розгорнути 2000 пунктів вело прокату, або побудувати 43 кінотеатри "Жовтень", або 67 велотреків, або навіть метро на Виноградар.

24 квітня на Михайлівській площі пройшла акція, під час якої місцеві активісти розпитали звичайних киян, на що б вони витралили 2,3 мільярда гривень, запланованих на паркінг під Михайлівською площею.

Ідею будівництва паркінга під Михайлівською площею не підтримав ніхто. 

На початку травня у Кличка знайшли цапа-відбувайла за паркінг на Михайлівській. Винним у проекті паркінгу назвали заступника директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення Олександра Яструбенка і пообіцяли його притягнути до відповідальності.

Водночас не зрозуміло, куди дивилися 16 чиновників, і зокрема, перший заступник мера, які скандальний документ погодили.  

Як відомо, Київ має проблему із паркуванням транспортних засобів. Наразі міська влада розглядає низку варіантів будівництва підземних паркінгів на 9 площах столиці, зокрема, і на Михайлівській.

У червні  перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс заявив, що питання про можливість будівництва підземного паркінга під Михайлівською площею зняте з порядку денного.

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ