Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/news/577b57fcd6b36/
Українська правда
Київ

Сквер Небесної сотні отримав європейську відзнаку

05.07.2016  09:47


Фото Дмитра Кулеби з facebook

4 липня у Барселоні ‎сквер Небесної сотні отримав відзнаку "Особливе згадування 2016" на конкурсі "Європейська нагорода за урбаністичний публічний простір".

Про це у facebook написав посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Це найавторитетніший урбаністичний конкурс в Європі", - додав він.

Кулеба відзначив, що з 276 проектів на участь в конкурсі 25 були відібрані до списку фіналістів.

Фото Дмитра Кулеби з facebook 

З цих 25 двоє отримують нагороду, а чотири – відзнаку "Особливе згадування".

"Дама з журі сказала, що "Сквер – це взірець низової ініціативи, що мотивує людей і поєднує не лише створення простору, а й його використання для розвитку соціальних практик". Проекти з інших міст я теж подивився. Дуже круті. Інфраструктурні. Мер Копенгагена взагалі отримав приз за зміни в усьому місті. Ну нічого, колись і ми доживемо", - додав Кулеба.

Відзнаку отримала засновник скверу Євгенія Кулеба.

"А між тим скоро чергові суворі будні, точніше черговий суд, де адвокат власника землі Скверу буде клеїти дурня, суддя уважно прислухатися до його думки, а ми будемо вірити, що все зможемо і земля повернеться у власність міста", - підсумував посол з особливих доручень МЗС України.

Як відомо, ділянки по вулиці Михайлівській, 24-26 30 березня 2007 були передані для реконструкції та облаштування скверу, будівництва готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського, торговельного, соціального призначення, з наземними і підземним паркінгами.

Земельна ділянка під сквером належить ТОВ "Грін Плаза". Його засновник Андрій Гнатюк – довірена особа зятя Черновецького В'ячеслава Супруненка.

Місцеві жителі в 2014 році своїми силами і за власні кошти облаштували сквер Небесної Сотні по вулиці Михайлівській, 24-26.

 Кияни багаторічне звалище перетворили на доглянутий сквер. Фото з сайту misto-sad.com.ua 

Проте мало місце рішення суду від 14 жовтня 2014 року, що залишало в силі плани забудовника з будівництва.

31 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що у сквері Небесної Сотні на вулиці Михайлівській, який облаштували власними зусиллями місцеві мешканці та волонтери, нічого не будуватимуть.

24 вересня 2015 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок по вулиці Михайлівській, 24-26 з ТОВ "УКРінвестресурс" та створила сквер на цьому місці.

Тоді у Київраді запевнили, що прийняте рішення унеможливлює забудову скверу на честь Героїв Небесної сотні.

Перед виборами в інформаційному бюлетені "Кличко мер" з’явився заголовок: "Ми повернули громаді землю Скверу Небесної сотні". Однак ця заява виявилась неправдивою і була частиною передвиборчої кампанії. 

Уже наприкінці січня 2016 року у КМДА повідомили, що судові розгляди по одній з ділянок під сквером Небесної сотні тривають.  

"Сквер Небесної сотні розташований на двох земельних ділянках. Одна з них – у приватній власності, друга знаходилася в оренді. Київрада, як я і обіцяв, розірвала договір оренди, і одна з двох ділянок землі повернулася у власність громади Києва", – наголосив тоді мер Києва Віталій Кличко.

Він обіцяв, що міська влада докладає правових зусиль, щоб відстояти право киян та повернути землю у власність міста.

"Нам всім потрібно дотримуватися букви закону, і просто так землю, яка знаходиться у приватній власності, відібрати у власника не можна. Тому сьогодні тривають судові розгляди, і ми відстоюватимемо повернення ділянки у власність громади міста", – запевнив Кличко. 

21 січна координатор створення Скверу Небесної сотні, керівник ГО "Місто-сад" Євгенія Кулеба. створила петицію на сайті Київради з вимогою повернути землю Скверу Небесної сотні киянам.

Ця ініціатива отримала рішучу підтримку мешканців.

Документ швидко набрав необхідну кількість голосів, тому вже 2 лютого цю петицію направили на розгляд профільних комісій Київради.  

Наприкінці лютого Кулеба заявила, що власник земельної ділянки на вулиці Михайлівський, не полишає наміру побудувати у Сквері Небесної сотні офісний центр.

У Кличка запевнили, що громада Києва ніколи не підтримає будівництво офісів у сквері Небесної сотні, а міська влада і мер Києва будуть завжди на стороні громади.

26 квітня Господарський суд Києва заарештував ділянку по вулиці Михайлівській, 24-26, на якій розташований сквер Небесної сотні. 

Українська правда. Київ 

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.