У Київській області розгорівся скандал через львівське сміття – відходи звозили не лише на завод "Енергія" у Києві, але на і на завалища у Києво-Святошинському районі.
Як повідомляє Головне управління Нацполіції Київщини, 2 липня жилеті села Крюківщина заблокували рух 10 львівським сміттєвозам.
Машини їхали не на лівий бере столиці, як було домовлено мареми Києва та Львова, а на сміттєвий полігон в області.
"Близько 30-ти активістів та жителів довколишніх сіл перекрили в'їзд спецмашинам з держномерами іншого регіону на районне звалище. До обіду утворилася черга з десяти сміттєвозів, проте рух звичайного транспорту перекрито не було", - повідомили у поліції.
Люди перекрили рух сміттєвозам. Про те, що львівське сміття скидатимуть за їх селом, жителів ніхто не попереджав. Фото поліції |
Протестуючі вимагали надати документи, що дозволяють саме цим сміттєвозам в’їзд на територію полігону.
Як пише "Сегодня" з посланням на місцевих жителів, львівські сміттєвози уже заїжджали на їх сміттєзвалища. Мешканців про чужі відходи ніхто не попереджав.
Жителі проти чужого сміття - їм і через місцеве важко дихати. Фото поліції |
"Дихати нічим, ґрунти забруднені, адже звалище розташоване практично поруч із житловими будинками. А вантажівки зі сміттям їдуть без всяких документів і дозволів! Це звалище, яке займає більше 20 гектарів, вже давно пора закрити", – обурювалися місцеві жителі, які зупинили роботу полігону.
За словами перших заступників глави Києво-Святошинської райради Олександра Однороманенка і Дмитра Гусятинського, директор КП одноосібно прийняв рішення приймати машини зі сміттям і відходами зі Львова на полігон. За це він вже отримав догану.
На ранок 4 липня заплановане позачергове засідання комісії з питань житлово-комунального господарства, де будуть обговорювати "сміттєве" питання і шукати виходи зі ситуації, що склалася. Жителі також йдуть туди зі своїми вимогами.
Як відомо, сміття зі Львова вже 2 тижні звозять і утилізують на київському заводі "Енергія".
Згідно з домовленостями між містами, львівське сміття возитимуть у столицю до 1 серпня.
У КМДА запевняють, що на екологічну ситуацію спалювання львівського сміття ніяк не вплинуло. Хоча столичні жителі, що мешкають поблизу сміттєспалювального заводу, кажуть, що сморід від заводу став сильнішим.
Українська правда. Київ