Фінансовий ресурс на надання житлових субсидій в опалювальному сезоні 2016/2017 років у столиці може зрости у 2 рази – з 6 мільярдів гривень сплачених у минулому сезоні до приблизно 12 мільярдів.
Такий прогноз озвучив заступник голови Київської адміністрації Петро Пантєлєєв під час засідання Національної комісії держрегулювання енергетики та комунальних послуг, повідомляють "Українські новини".
За словами Пантелеєва, приблизно 70% від суми торішніх субсидій були спрямовані на компенсацію оплати на опалення.
Чиновник наголосив, що система субсидій не може бути єдиним механізмом соціального захисту громадян, тому КМДА з метою економії коштів споживачів розробляє проекти енергозбереження.
"Ми порахували програму з установки індивідуальних теплових пунктів. Це успішний закордонний досвід – у кожному будинку має стояти система, що залежно від температури зовнішнього повітря регулює споживання тепла тому або іншому будинку. Така програма для Києва буде коштувати 6 мільярдів гривень", - сказав він.
За розрахунками адміністрації, за рахунок економії коштів на субсидії ця програма може окупитися за 3-4 роки.
Як відомо, з 1 березня тариф на електроенергію зріс в середньому на 25% і становить 57 копійок – 1,56 гривні за кіловат.
З 1 вересня 2016 року знову подорожчає електроенергія– тариф зросте до 71,4 копійки – 1,64 гривні за кіловат.
Холодна вода для киян до початку осені подорожчає приблизно на 30% - до 13,43 гривень/куб. м.
А з 1 березня 2017 року вартість світла становитиме 90 копійок – 1,68 гривні за кіловат.