Державна архітектурно-будівельна інспекція України анулювала дозвіл ТОВ "Терра капітал" на будівництво житлово-офісного комплексу "Сонячна Рів'єра" між вулицями Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом у Києві.
Як повідомляє сайт ДАБІ, таке рішення прийнято у зв’язку зі скасуванням за рішенням суду містобудівних умов та обмежень забудови, а також зі зміною власника земельної ділянки.
"За зверненням Департаменту культури КМДА Держархбудінспекція здійснила позапланову перевірку з виїздом на об’єкт будівництва. Виявлено, що замовник будівництва – ТОВ "Терра капітал" на даний час вже не є власником чи користувачем земельної ділянки", - йдеться в повідомленні.
Наголошується, що згідно з даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, на даний час земельна ділянка належить ПАТ "Державний ощадний банк України".
Також під час перевірки з’ясовано, що 16 лютого 2016 року Київський апеляційний адмінсуд скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, на якій відбувається будівництво.
Фото forum.domik.ua |
Як відомо, ТОВ "Терра Капітал" 1 липня 2009 року купила у ТОВ "Майк" за 112 мільйонів гривень п'ять земельних ділянок з категорії земель житлової та громадської забудови та земель природоохоронного та рекреаційного призначення загальною площею 7,0671 га. Згодом ці землі об’єднали в одну ділянку.
Для купівлі "Терра Капітал" брала кредит у 169,93 мільйона гривень в Ощадбанку.
У заставу заклали вищевказану ділянку разом із нинішніми й майбутніми об’єктами на ній, включаючи нерухоме майно, будівництво якого ще не завершено.
Повернути кредит мали до грудня 2015 року, але не змогли.
12 травня 2015 року Господарський суд Києва визнав право власності на цю земельну ділянку за ПАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк).
Як відомо, скандальне будівництво комплексу "Сонячна Рів'єра" на Микільській Слобідці веде Державна будівельна корпорація "Укрбуд" і екс-депутат Київради від "УДАРУ" Максим Микитась.
Місцеві мешканці неодноразово влаштовували акції протесту на будівництві. 4 лютого 2015 року люди палили шини.
А 1 квітня 2015 року під час протесту проти новобудови правоохоронець отримав поранення.
23 квітня 2015 року Кличко попросив прокуратуру перевірити документи на будівництво на Микільській Слобідці.
Згодом з'ясувалося, що за скандальним будівництвом на Микільській Слобідці стоїть Вадим Столар .
Активісти і місцеві мешканці наголошують: будівництво ведеться з порушеннями.
Зокрема, щоб надати легальних форм будівництву в забороненій 100-метровій зоні Дніпра, було створено висновок "Інституту Генерального плану міста Києва" – про те, що насправді це не берег "великої ріки" Дніпро, а лише "середня річка" Десенка, і захисна смуга тут становить тільки 50 метрів.
У Патріаршому соборі, що на вулиці Микільсько-Слобідській, біля якого ведеться скандальне будівництво житлового комплексу, з’явились тріщини.
У квітні 2015 року Київський апеляційний господарський суд заборонив будівництво на вул. Микільсько-Слобідській у Дніпровському районі Києва. Однак 9 червня 2015 року цей же суд скасував цю заборону.
"Укрбуд" обіцяв провести реконструкцію прибережної зони відпочинку, щоб уникнути конфліктів із громадськістю.
Також компанія запевнила, що має намір передати землю біля Патріаршого собору у дар церкві і допомогти храму, який після скандальної забудови пішов тріщинами, з ремонтом.
Наприкінці липня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській заморожене.
У серпні 2015 року Кличко наголосив, що без погодження з громадою будівництва на Микільській Слобідці не буде.
Однак на другий день після виборів мера Києва – 17 листопада 2015 року – скандальне будівництво на вулиці Микільсько-Слобідській відновилось.
Згодом "Укрбуд" заявив, що призупиняє будівельні роботи до відкритої презентації проекту та його обговорення з місцевим жителям. Лише після цього корпорація обіцяла ухвалили рішення про подальшу долю об'єкта.
Як відомо, наприкінці листопада 2015 року мер Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво на Микільській Слобідці має бути зупинене. Мовляв, без громадських слухань та згоди громади продовжуватися не буде.
Попри це на початку грудня "Укрбуд" влаштував передсвятковий розпродаж нежитлових приміщень у скандальних будинках на Лівобережці.
22 грудня корпорація "Укрбуд" заявила, що відмовиться від будівництва 13-секційного житлового будинку на Микільській Слобідці – замість нього зведуть три висотки.