Експертна комісія Міністерства культури визнала будівлю Київського річкового вокзалу такою, що підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток як пам’ятка архітектури, містобудування і монументального мистецтва місцевого значення.
Про це повідомили у Мінкультури на запит програми "Схеми".
Відзначається, що наразі протокол засідання Експертної комісії затверджують, а також готують відповідні документи для занесення будівлі річкового вокзалу до реєстру.
Після надання приміщенню річкового вокзалу статусу пам’ятки будь-які дії з ним будуть урегульовані спеціальним законом, який може ускладнити реалізацію планів нових власників будівлі – Михайла Бродського і Нестора Шуфрича – щодо її перетворення на ресторанну галерею з нічними клубами і басейном.
"Якщо будівлі буде надано статус національної чи місцевої пам’ятки, то не можна буде проводити її реконструкцію – лише реставрацію, консервацію, ремонт чи пристосування", – пояснила головний спеціаліст відділу охорони нерухомої культурної спадщини Мінкультури Орислава Нагорнюк.
Вона зауважила, що ресторани у приміщенні річкового вокзалу можна буде зробити лише за умови пристосування приміщення без перепланування.
Як відомо, за словами представника керівництва Київського річвокзалу Андрія Вавриша, відкрити оновлену будівлю планують уже в травні.
Водночас у Мінкульті зазначили, що процес внесення будівлі до Держреєстру може зайняти близько 2-3 місяців.
Раніше міністр культури В’ячеслав Кириленко офіційно доручив двом управлінням Мінкультури розглянути питання щодо збереження монументально-декоративних творів будівлі Київського річкового вокзалу.
Як відомо, у травні на Поштовій площі обіцяють відкрити оновлений річковий вокзал – він стане туристичним центром з ресторанами, нічними клубами і навіть басейном.
Наразі будівля Київського річвокзалу належить компанії, пов’язаній з екс-головою Держкомпідприємництва України Михайлом Бродським і народним депутатом від "Опозиційного блоку" Нестором Шуфричем.
Сьогодні річковий вокзал перебуває у вкрай занедбаному стані.