Суд скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт по вулиці Саксаганського, 111 у столиці за заявою мешканців сусідніх будинків.
Про це йдеться в постанові Окружного адмінсуду Києва від 28 грудня, пишуть "Наші гроші".
Видання нагадує, що Інспекція держархбудконтролю Києва у червні 2013 року неправомірно видала Міжгосподарській асоціації з розвитку кооперації і ринку "АРКОР" декларацію про початок робіт з реконструкції нежитлового будинку під торгово-офісний комплекс на вулиці Саксаганського, 111.
У цьому будинку жив Грушевський. Його знесли у 2014 році. Фото "Наших грошей". |
Наголошується, що підставою для цього стали надані компанією документи на проведення реконструкції квартири за рахунок горища будинку.
Суд дійшов висновку, що об’єкт слід вважати самочинним будівництвом, а подану декларацію такою, що містить недостовірні дані.
Зокрема, декларація була видана для об’єкту будівництва, що належить до III категорії складності, хоча цей об’єкт відноситься до IV категорії, а будроботи можуть призвести до руйнування сусідніх будинків по вулиці Саксаганського, 109 і 113-А, які є об’єктами культурної спадщини місцевого значення.
Суд визнав - роботи були незаконні. Фото texty.org.ua |
За даними звіту ДП "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" від 12 грудня 2013 року, фундаменти існуючих будинків та будинку, що підлягає реконструкції, підтоплені, і в ході будівельних робіт рівень підземних вод підніметься ще більше.
Разом з тим, експертний звіт ДП "Укрдержбудекспертиза" від 1 грудня 2014 року зафіксував вже існуючі тріщини у фасадах сусідніх будинків.
Замість пам’ятки хотіли збудувати офіси і магазини. Фото forumspaskiev.org.ua |
А відповідно до висновку спеціаліста від 22 квітня 2014 року, роботи зі встановлення палій, риття котловану та інші по вулиці Саксаганського, 111 можуть призвести до подальшого руйнування поруч розташованих будинків.
Наголошується, що у будинку № 109 по вулиці Саксаганського розташований газопровід, який забезпечує газом інші будинки.
Виконавцем робіт по вулиці Сагайдачного, 111 є ТОВ "Техбудмеханіка – спецпідряд", засновниками якого є Сергій Подрєзов, Андрій Одуд, Радим Бєлобородов і В’ячеслав Кожан, який у 2006 році балотувався в народні депутати від партії "Нова сила" Юрія Збітнєва.
Засновниками Міжгосподарської асоціації з розвитку кооперації і ринку "АРКОР" є дочірнє підприємство "Албіс Компані" кіпрської компанії "Діаніум Трейдінг Ко Лімітед" і ТОВ "Євродім-Л".
"Албіс Компані" очолює Леся Іонова. Раніше засновником цього підприємства був Андрій Іонов, власник ресторанів "Вероніка", "Чорний кіт" та "Амадей" у Львові.
Засновниками ТОВ "Євродім-Л" є Вячеслав Кожан і Тетяна Магдич, мати столичної тусовщиці львівського походження Юлії Магдич, котра відома як колишня дівчина Олеся Довгого, секретаря Київради часів Черновецького.
"Наші гроші" відзначають, що "Аркор" отримав земельну ділянку на вулиці Саксаганського, 111 ще у 2006 році, коли мером Києва був Леонід Черновецький.
Магдич та Кожан також є засновниками ТОВ "Євростиль-2000" (фірма має мережі бутиків "La Coquette" і "Sчastie" по Україні), яке у 2011 році постачало посуд для резиденції "Межигір’я" Віктора Януковича.
У будинку на вулиці Саксаганського, 111, який "АРКОР" зніс у 2014 році, у дитинстві жив Михайло Грушевський.