Ніякого паркінгу на самому велотреку не буде. Він розташується поруч – між треком і парком, буде підземним, а над ним облаштують прогулянкову зону.
Про це у коментарі "Українській правді. Київ" заявив керівник замовника реконструкції велотреку "Житлоінвестбуд-УКБ" В’ячеслав Непоп.
"Ну хто таку маячню поширює? 2 місяці тривало обговорення. Було присутня громада, отримали ми зауваження і таке інше. Велотрек, як був, так і є. Він є пам’яткою. Роботи, які ми на ньому проводимо і будемо проводити – це відновлення треку, трибун, роздягалок і так далі, забезпечення цього всього водою, каналізацією. А поруч між парком і самим кільцем велотрека розташується напівзаглиблений паркінг. Над ним буде велика площа", - сказав Непоп.
Він додав, що є кілька спільнот, які висвітлюють життя велотреку, і у всіх них різне ставлення до тих робіт, що там відбуваються.
"Велотрек буде велотреком. Паркінг будується зі згоди громади. Він буде не для будинків, не для ще когось, і не замість велотреку. Це місця для працівників треку, для тренерів, для тих, хто дітей привозитиме на заняття. Вулиця Чапаєва вузька, машини все одно будуть. Поставити їх буде ніде. Тому паркінг – це було одне з завдань – зробити, щоб людям було зручно туди приїжджати і займатись. Паркінг будується за бюджетні гроші. Він буде у власності громади", - наголосив Непоп.
Заїзд на підземний паркінг. На фото справа |
Під паркінг відведено 24 сотки, там зможе розташуватися 40 автомобілів.
Непоп запевнив, що цей паркінг ніяких незручностей для велосипедистів не створюватиме – навпаки він буде зручним для автомобілістів, які матимуть, де лишити авто на час тренування, і для велосипедів та місцевих мешканців, яким не доведеться бачити авто довкола треку.
На запитання, чому роботи розпочали зі спорудження парковки, а не відновлення чаші треку, Непоп наголосив, що усі роботи ведуться паралельно.
"Ми зараз виконуємо роботи усі роботи, які можемо виконувати. Упродовж місяця повним ходом йдуть роботи по реконструкції під трибунного простору. Ми прибрали усе сміття, яке там позгнивало. Усе видно на камерах відеонагляду. Ми не з паркінгу почали, ми робимо ті роботи, які можна наразі проводити. Погода дозволяє усе розбирати і розчищати – проводити підготовчі роботи", - сказав він.
Заїзд на підземний паркінг |
Керівник КП наголосив, що ремонтувати саму чашу треку не дозволяє погода.
"Сьогодні ми не можемо приступити до самого велокільця, бо там використовується спеціальна суміш і спеціальне покриття, з яким модна працювати тільки при плюсовій температурі. Крім того, через цю "Консоль", під’їхати до треку зі сторони будинків неможливо, тому ми сьогодні ми ведемо реконструкцію підтрибунного простору і трибун і паралельно паркінгу і під’їзду до треку", - пояснив Непоп.
Заїзд на підземний паркінг |
Він запевнив, що нічого нового і незаконного не будуватимуть – лише те, що погодила громада на громадських слуханнях.
"Оці активісти, які пишуть усякі дурниці, до нас навіть знайомитись не приходили. У нас є завдання – відновити і відкрити Центр вело культури – і ми це робимо. Роботи йдуть за графіком. Ми орієнтовані на те, щоб відкриття обіцяне відбулося у кінці травня", - підсумував Непоп.
Як відомо, на базі столичного велотреку "Авангард" планують створити Центр велосипедної культури з дитячим веломайданчиком, школою веломайстерності та екстрим-парком.
На початку жовтня 2015 року заасфальтували внутрішню чашу треку, де буде екстрим-парк.
Також на велотреку та в парку Гончара, що розташований поруч, встановили три камери цілодобового відеонагляду.
Частина міських активістів 7 лютого заявили, що замість розбудовувати велотрек, замовник реконструкції будує непотрібний нікому паркінг. 8 лютого вони планують влаштувати акцію протесту проти паркінгу.
Варто відзначити, що у розпорядженні КМДА №1214 від 17 грудня про будівництво паркінга не йдеться.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |