Притулок для тварин у Бородянці хочуть віддати зоозахисникам



Фото з facebook

Столична влада ініціює передачу комунального притулку для тварин у Бородняці громадським зоозахисним організаціям.

Про це "Українській правді. Київ" повідомив директор Департаменту благоустрою КМДА Дмитро Білоцерковець.

"Ми звернулись з такою пропозицією до громади, щоб цей притулок передати їм на аутсорсинг. Притулок у такому вигляді, як працює сьогодні – неефективний. Там працює 22 працівники, лише на зарплати яким щороку витрачається трохи більше 1 мільйона гривень. Сам же притулок у занедбаному стані. Громадська оргназація, яка жив цим питання, зможе там навести лад", - сказав він.

При цьому чиновник додав, що громадські активісти розділились на 2 табори – одні вимагають розформувати притулок у Бородянці і розподілити тварин між громадськими притулками, інші проти цього.

"Зараз ми звернулись до громади – і підтримаємо будь-яке їхнє рішення – закривати притулок чи не закривати, передати тварин у громадські притулки чи передати сам притулок громадській організації.

"Ефективною Бородянка не буде. Вона не може бути ефективною. Вона знаходиться далеко від Києва, туди не приїдуть кияни, щоб вибрати і взяти собі тварину", - сказав Білоцерковець.

Ще одним виходом з ситуації він вбачає будівництво притулку для тварин на території столиці.

"У нас навіть певне місце є на Автозаводській. Але вартість такого будівництва на 2012 рік становила близько 20 мільйонів гривень, сьогодні, виходячи з інфляції та зміни курсу, це вже може бути близько 40 мільйонів, таких коштів немає. І в найближчі роки не буде", - сказав чиновник.

"Тому на сьогодні бажано передати всіх тварин у громадські притулки. Або саму територію притулку у Бородянці передати громадським організаціям за 1 гривню для створення ще одного громадського притулку", - сказав Білоцерковець.

Він додав, що рішення буде прийнято у результаті круглих столів з громадськими активістами-зоозахисниками. Вони відбуватимуться один раз на місяць.

Якщо зоозазхисники підтримують ідею передачі притулку громадській організації, то місто проведе конкурс. Переможця визначатимуть на основі презентованих стратегій розвитку притулку.

"Тоді ми зможемо звільнити цих 22 працівників, які працюють у Бородянці сьогодні, а гроші, які витрачали їм на зарплати – ці 1–1,5 мільйони на рік – віддати громадській організації на утримання тварин у Бородянці, на закупівлю харчів і медикаментів", - сказав він.

Білоцерковець навів приклад притулку у Гостомелі, який є значно успішнішим за притулок у Бородянці, і де працює лише 4 людини.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ