3 вересня у столиці зросла кількість викликів швидкої допомоги у зв’язку з задимленням у Києві, одна жодного випадку отруєння димом не зафіксовано.
Про це на брифінгу заявив заступник голови КМДА Михайло Радуцький.
"Є виклики швидкої, коли мами дзвонять і кажуть, я вважаю, що моя дитина отруїлась димом. Тобто це паніка працює. (3 вересня – ред.) ні одного виклику профільного – щоб це був дійсно результат отруєння – не зафіксовано. Але виклики такі є. І швидка їде", - сказав Радуцький.
Він також пояснив, що не варто застосовувати респіратори, протигази чи медичні пов’язки.
"Їх не треба використовувати, бо сірчастий ангідрид, який зараз є у повітрі як продукт згоряння торфів і лісу, він проникає навіть через протигаз", - сказав Радуцький.
Він додав, що найкраще, що може зробити людина у такій ситуації – це багато пити і проводити вологе прибирання приміщень.
"Що треба робити – не допустити згущення корові особливо у літніх людей. І не ліками не допустити, а пити воду – збільшити пиття до 3-3,5 л води. Це дозволить не згущуватися крові і прискорить виведення речовин з організму, проводити вологе прибирання, закрити вікна мокрими ганчірками і обмежити вихід на вулицю дітей та літніх людей", - розповів Радуцький.
Водночас він закликав людей звернути увагу на симптоми отруєння димом, і якщо вони з’явилися – негайно викликати "швидку".
"Симптоми – уповільнена плутана мова, порушення орієнтації у простості, тахікардія (частий пульс), судоми, порушення дихання, швидка втомлюваність, неуважність", - підсумував Радуцький.
Як відомо, 2 вересня виникла масштабна пожежа у селі Олива на Київщині.
Згодом СЕС зафіксувала, що рівень забруднення повітря у Києві перевищував норму у 2-18 разів.
Вранці 3 вересня Київ затягнуло димом.
3 вересня в навчальних і виховних закладах столиці зробили скорочений день. Дітей не рекомендували вести у школи і дитсадки. 4 вересня школи закрили. Також скасували міські ярмарки 4-6 вересня.
СЕС, медики та служба з надзвичайних ситуацій перейшли на надзвичайний режим роботи.
Станом на ранок 3 вересня рятувальники продовжували гасити пожежу на площі 15 га у Білодібровському лісництві, яка виникла о 13:17 2 вересня.
Вранці 3 вересня СЕС поінформувала, що рівень забруднення повітря у Києві знизився.
Столична влада не виключає, що причиною лісових пожеж на Київщині може бути підпал.
Вранці 4 вересня Головне управління Держсанепідслужби у Києві констатує різке зниження забруднюючих речовин у повітрі столиці. Перевищення гранично допустимих концентрацій сірчастого ангідриду в 1,2-1,5 рази зафіксовано лише в окремих точках вимірювання.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |