18 серпня близько 300 інвесторів житлового комплексу "Перлина Троєщини" влаштують акцію протесту під стінами Київради проти зупинення будівництва.
Про це "Українській правді. Київ" повідомив один з інвесторів Володимир.
"Ми змушені були вийти на пікет та донести до місцевої влади свою незгоду щодо внесення будівництва житлового комплексу "Перлина Троєщини" до списку незаконних забудов Києва", - сказав Володимир.
Кілька секцій практично добудували, однак будівницво зупинилось |
Він додав, що люди обурені тим, що до середини 2014 року місцеві органи державної влади, у тому числі Київрада та районна адміністрація, жодним чином не реагували на відсутність у забудовника необхідної дозвільної документації, чим фактично допустили будівництвого житлового комплексу.
"На сьогоднішній день, незважаючи на високий ступінь готовності, будівництво житлового комплексу "Перлина Троєщини", яке активно велось з 2011 року, призупинено. Разом з тим, місцева влада не висловила свого бачення щодо подальшої долі житла для майже тисячі інвесторів", - заявив Володимир.
Він додав, що його родина придбала квартиру в 2-й секції житлового комплексу у 2013 році у забудовника "Континентбуд".
"Ми одразу виплатили 100% вартості цієї квартири. Будівництво просувалося дуже активним темпом. Після зміни влади темп знизився до мінімуму, постійно гнався лише моноліт будівлі, створювалась видимість активної роботи", - розповів Володимир.
У 2014 році "ТОВ Континентбуд" оголосив себе банкрутом і передав всі свої повноваження і обов'язки ТОВ "Радуга СІТІ".
Міліція порушила карні справи, а люди бояться, що залишаться без квартир, за які заплатили гроші |
"Останній забудовник на кожній зустрічі обіцяє дуже швидке вирішення проблем з документами і самим будівництвом. Зараз будівництво зупинилось майже на 100%, заведено декілька карних справ, на десятки квартир накладений арешт за борги ТОВ "Континентбуд"", - розповів Володимир.
Він відзначив, що загальна кількість постраждалих інвесторів у цьому комплексі близько 800 осіб.
Інвестори мають намір просити у мера Києва забрати будівництво у комунальну власність і довести його завершення.
Як відомо, київська міліція розслідує 42 кримінальні провадження у сфері будівництва.
У січні міліція зупинила будівництва житлових комплексів "Перлина Троєщини", "Сосновий бір", "Східна брама" та "Мозаїка", які здійснюються без дозвільних документів. На самобудах було вилучено будівельну техніку. Однак роботи у "Сосновому бору" тривали.
22 квітня на будівництво житлового комплексу "Сосновий бір", що на вул. Олевській, 15 у Святошинському районі, виїхали представники Генпрокуратури, УБЕП, УБОП, Київської та районної адміністрації.
Тоді ж Святошинська районна державна адміністрація пригнала екскаваторта демонтувала паркан і зарила котлован на незаконному будівництві ЖК "Сосновий Бір", що на вулиці Олевській, 7.
Заступник голови КМДА Павло Рябікін та депутат міськради Олена Єскіна заявляють, що в Києві більше 140 незаконних будівництв.
Київрада встановила відповідальність для голів департаментів Київської адміністрації, які допустили незаконні забудови в столиці.
У квітні також демонтували незаконне будівництво на вулиці Здолбунівській у Дарницькому районі столиці.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |