Столична влада заявляє про запровадження у Києві актів прибирання для працівників ЖЕКів, які покращать якість роботи комунальників. Однак кияни поки не бачили цих документів.
"Ми запровадили практику підписання актів прибирання ще в червні поточного року. Акт прибирання для жеківця може стати і премією, і причиною звільнення", - сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він додав, що наразі міська влада проводить перевірку, наскільки сумлінно комунальники запровадили практику актів. І закликав киян контролювати якість і вчасність прибирання.
Суть актів дуже проста. Працівник ЖЕКу за графіком проводить прибирання у будинку і дворі.
Згідно з розпорядженням КМДА від 9.03.2011р. № 307 "Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у Києві", щоденно ЖЕКи повинні підмітати подвір’я і під'їзди, вивозити сміття, чистити баки, прибирати зелену зону.
Також щоденно ЖЕК повинен проводити вологе прибирання сходових клітин до 3-го поверху (вище 3-го поверху – двічі на тиждень).
Раз на місяць працівники зобов’язані мити поручні, підвіконня, віконні рами, поштові скриньки та проводити вологе прибирання від павутиння стін, стелі, ліфта. Двічі на рік – мити вікна на поверхах.
Водночас у КМДА наголошують, що на періодичність прибирання впливають поверховість, площа будинку та інші фактори.
У Кличка кажуть, що працівники ЖЕКів мають підписувати у мешканців такі акти. Фото з сайту КМДА |
Варто відзначити, що багато мешканців столиці навіть не чули про акти прибирання.
"Не чула про акти. Це в нас таке запроваджено? Можливо десь таке працює. Але ні до нас сюди (Харківське шосе), ні до батьків на Березняках жодного разу з актом не підходили. Я ж у декреті, тому завжди вдома. Думаю, якби ходили з таким документом, то я б почула", - розповіла киянка Вікторія.
"У нас ситуація у дворі просто жахлива. Тут і так брудно – завсідники нічних наливайок традиційно п’ють у нашому дворі, а тут ще й двірник звільнилась. Кілька днів взагалі не прибирали на дитмайданчику. Які тут можуть бути акти, якщо прибирання взагалі нема?", - розповіла жителька вулиці Березневої Богдана.
На будинку кореспондента УП Ірини після скарг ЖЕК вивісив акт прибирання на під’їзді.
"Біля дверей повісили папірець. Там були дати і колонки "підмітання", "вологе прибирання". Я дуже зраділа цьому. Думала, нарешті почнуть прибирати. Але упродовж трьох днів прибиральниця так і не з’явилась. Я внесла у відповідні графи, що прибирання "не проведено" і підписалась. А наступного дня ЖЕК зірвав цей папірець", - розповіла Ірина.
Згодом майстер ЖЕКу заявила, що акт зняли, бо "його все одно заклеять оголошеннями".
"Також майстер додала, що прибиральниця прибирає, коли може, а може вона не щодня і не через день, бо вона одна на 18 будинків", - відзначила Ірина.
У ЖРЕО 417 Дніпровського району кажуть, що у них позвільнялися працівники, тому якість прибирання страждає.
За словами майстра ЖЕКу Олени, у них звільнились працівники. Їх зараз троє лишилось, а одній людині щодня прибрати 18 будинків не реально.
"Знайдіть нам ще двірників. На зарплату у 870 гривень ніхто не хоче йти", - констатувала майстер ЖЕКу.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |