Департамент охорони здоров’я КМДА просить киян бути уважнішими до свого здоров’я і радить дотримуватися кількох правил, щоб вберегтися від спеки.
Про це повідомляє сайт столичної влади.
Так, медики радять за можливості змінити режим дня (лягати спати із заходом сонця і прокидатися раніше); намагатись вирішувати свої справи, які потребують перебування на вулиці, вранці до 11-12 години або ближче до вечора – після 16 години.
Також варто заздалегідь продумувати своє вбрання – підбирати світлий, зручний одяг із натуральних тканин (бавовна, льон).
"Обов’язковими для спекотної погоди є капелюх, хустка, сонцезахисні окуляри. Не бажано в спеку користуватися косметикою, а особливо пудрою і тональним кремом (вони ускладнюють дихання шкіри)", - наголошують лікарі.
Ідучи на вулицю, столичним жителям радять прихопити із собою невеличку пляшку прохолодної води або чаю з лимоном.
Щоб легко пережити спеку, пийте багато води. Фото medweb.ru |
"Ви зможете не лише втамувати спрагу, а й прикласти холодну пляшку до голови, якщо відчуєте прояви теплового нападу. Пам’ятайте, що протягом спекотного дня дорослій людині треба випивати не менше, ніж 2,5 – 3 л рідини", - нагадують медики.
Крім того, у спеку необхідно звести до мінімуму перебування в громадському транспорті, а якщо уникнути цього неможливо, – то варто прихопити віяло, газету чи невеличкий журнал, аби за потреби можна було зробити собі "підручний вентилятор".
Уникайте тривалого перебування у транпорті, або беріть з собою віяло. Фото ridus.ru |
Якщо в приміщенні температура повітря перевищує 28 градусів тепла, то бажано встановити кондиціонер, використовувати вентилятори. (Важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів).
Якщо в квартирі більше +28, рятуйтеся кондиціонером чи вентилятором. Фото babyzzz.ru |
"Обмежте тютюнокуріння – воно ускладнює дихання та призводить до підвищення серцевих скорочень (пульсу), що додатково навантажує серцево-судинну систему. Алкоголь краще зовсім не вживати, бо він підвищує артеріальний тиск і ймовірність перегрівання та зневоднення", - наголошують у Департаменті охорони здоров’я.
Купайтесь або приймайте прохолодний душ. Фото uaua.info |
Також під час спеки лікарі радять:
приймати теплий чи контрастний душ не менше, ніж два рази на день (за умови здорового серця);
відвідувати басейн 2-3 рази на тиждень;
гуляти біля води;
купатись лише на тих пляжах, де це дозволено.
Українська правда. Київ