Кияни стали менше відвідувати магазини для того, щоб зробити велику закупівлю продуктів про запас (раз на місяць або рідше).
Про це йдеться у результатах дослідження динаміки купівельної поведінки Shopper Trends 2015, повідомляє Економічна правда.
Згідно із результатами, за останній рік акцент змістився більше на покупки за щоденними потребами або для приготування їжі. При цьому, у порівнянні з минулим роком, помітно зріс відсоток покупців, що здійснюють термінові покупки - з 9% в 2014 році, до 15% в 2015.
натисніть для збільшення |
Одночасно змінився і стиль здійснення покупки - значно більше людей у Києві, ніж у минулому році, заявляють що "бюджет на продукти строго розпланований", "я жорстко дотримуюся плану покупок" і що "є сенс вивчати дисконтні купони і листівки з промо" - можна сказати, що покупець став більш прагматичним і раціональним.
Майже всі опитані в Києві відзначають зростання цін на продукти, при цьому 57% покупців стверджують, що знають ціни на всі або більшість товарів; 37% не знають цін на всі товари, але помічають зміну цін.
Основна реакція жителів Києва на зростання цін - купувати тільки найнеобхідніші продукти (31%), купувати менше (30%) і брати товари зі знижкою (18%). В цілому, з промо акцій в магазинах київські покупці віддають перевагу знижці "тут і зараз" - 44%, "додатковому продукту безкоштовно" - 36% і тільки потім готові збирати бали і накопичувати бонуси.
натисніть для збільшення |
Незважаючи на те, що багато покупців стверджують, що стали купувати менше, середні витрати на продукти харчування та товари повсякденного попиту зросли на 3%, при цьому витрати на свіжі продукти (м'ясо, рибу, овочі і фрукти) скоротилися на 26%.
Середній чек також збільшився у багатьох видах покупки.
Крім того, у 2015 році дещо змінилася структура споживання.
Так, в 2015 році витрати на свіжі продукти (овочі, фрукти, м'ясо та рибу) становили 35% від усіх витрат на продукти харчування та товари повсякденного попиту, тоді як ще в 2014 році даний показник становив 45%. Після того як ціни виросли, кияни в першу чергу відмовилися від риби, м'яса, овочів і фруктів.
Також, згідно із дослідженням, в 2015 році кияни стали менше витрачати грошей в супермаркетах і гіпермаркетах, і частина покупців переключилася на інші канали, такі як дискаунтери і мінімаркети.
натисніть для збільшення |
Так, жителі Києва все частіше відвідують магазини-дискаунтери (у 2014 році - 4 рази, 2015 рік - 7 разів на місяць), також стали частіше ходити і в супермаркети (у 2014 році - 14 разів, 2015 рік - 16 разів на місяць), при цьому незначно скоротивши частоту походів в гіпермаркети (2014 рік - 4 рази, в 2015 році - 3,5 рази в місяць).