У Києві розпочали впровадження нової системи очистки води.
Про це 3 червня заявив мер Києва Віталій Кличко під час презентації першого етапу проекту "Питна вода з-під крану" на Оболоні, повідомляє прес-служба політика.
"Ми запроваджуємо систему європейської технології очистки води у Києві. Відмовляємося від застарілих методів очистки води хлором, який є небезпечною речовиною", - сказав Кличко.
Він відзначив, що станція "Оболонь-2", на якій запровадили нову технологію, забезпечує водою 20% мешканців Оболоні.
Воду на Оболоні чиститимуть сіллю та мембранним електролізером |
"Наступний етап – повне забезпечення питною водою мешканців Оболонського району, а також Деснянського і Голосіївського", - заявив мер.
За словами Кличка, програма з "впровадження питної води" у трьох районах столиці розрахована на 2 роки. У подальшому проект пошириться на всі райони Києва.
Кличко підкреслив, що на цей проект з бюджету Києва не було витрачено ні копійки, бо він інвестиційний, а це значить, що тариф на воду не зміниться.
Мер на камери випив склянку води з-під крану, очищеної за новою технологією, і відзначив, що вона нічим не відрізняється від бутильованої.
"Вода без запаху і присмаку. Не відчуваю різниці між бутильваною і цією водою", - зазначив Кличко.
Для довідки. У 2015 році на насосній водопровідній станції "Оболонь-2" відбулася реконструкція вузла знезараження води. Наразі знезараження води відбувається сумішшю оксидантів REDOlyt.
Суть процесу полягає в тому, що розчин харчової солі за допомогою мембранного електролізера розщеплюється і утворюється суміш оксидантів. Оксиданти транспортуються через водний розчин, утворюючи REDOlyt.
"Це безпечний розчин для дезінфекції води: він знищує бактерії, віруси, мікроорганізми та гриби. REDOlyt є безпечною речовиною з високим ефектом знезараження", - наголосили у прес-службі мера.
Фото kiev.klichko.org.
Українська правда. Київ
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |