Демонтовані відповідно до закону про засудження злочинів комунізму пам’ятники "вождям" можна розміщати в Пирогові.
Про це заявив міністр культури В’ячеслав Кириленко, повідомляє прес-служба Мінкультури.
Він нагадав, що міністерство ініціювало створення Музею тоталітаризму. Над його концепцією наразі працює робоча група з фахівців та представників громадських об’єднань.
"Ініціатива створити Музей тоталітаризму уже була обговорена в експертному колі та серед політичних однодумців – парламентарів, дисидентів та громадських діячів", - сказав Кириленко.
При цьому він додав, що вже зараз Національний музей побуту і архітектури готовий надати території для розміщення пам’ятників Леніну та іншим радянським провідникам, які будуть демонтовані відповідно до закону декомунізацію.
Як відомо, 15 травня президент Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію: "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки"; "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" та "Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті".
14 травня Київрада прийняла рішення про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності міста.
Закон зобов’язує місцеві органи влади демонтувати пам’ятники особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік тощо.
Українська правда. Київ