Київводоканал пояснив, чого дертиме більше 10 гривень за куб води. Інфографіка



Фото korysniporady.com.ua

ПАТ "Київводоканал" заявляє, що використовує електроенергію на всьому ланцюжку підготовки питної води і відкачування стоків. Саме тому з 1 травня холодне водопостачання подорожчає на 40% до 10,42 гривні за кубічний метр.

Про це повідомляє сайт водоканалу.  

Також на майже 35% подорожчає послуга відведення гарячої води з 3,58 до 4,82 гривні.  

"Електроенергія використовується в усьому ланцюжку підготовки питної води і відкачування стоків. Фактори амортизації, ремонтів, витратних матеріалів, заробітної плати і податків присутні також у всіх статтях витрат.

Природний газ задіяний у процесах очистки стоків на Бортницькій станції аерації, підготовці і транспортуванні води. Перегляд тарифу відбувся саме внаслідок зростання цін на енергоносії", - йдеться в повідомленні.

Також у новий буде включено затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних лічильників, друк квитанцій тощо.

Згідно з розрахунком тарифу, оприлюдненим на сайті водоканалу, у кожному кубі води кияни платитимуть: 2,15 – електроенергія, 0,71 – на соцзаходи, 0,5 – амортизація, 0,23 – інші витрати, 0,56 – ремонт обладнання, 0,3 гривні – природний газ, 0,32 – податки, 0,22 матеріали для очистики води та стоків, 0,15 – паливно-мастильні матеріали, 0,19 – підкачка води та 1,45 гривні – ПДВ.

Київводоканал каже, що піднімає тариф на 1,22 гривні через подорожчання електроенергії. Інфографіка з сайту водоканалу 

Крім того, ще 0,54 гривні – з киян стягуватимуть на оплату праці, 0,21 – на соцзаходи, 0,22 гривні – на монтаж/демонтаж лічильників, 0,05 гривні – за повірку лічильників, 0,12 гривні – за друк квитанцій, 0,04 гривні – паливно-мастильні матеріали, 0,03 гривні – амортизацію, 0,02 гривні – оренду приміщень, 0,02 – інші витрати (які саме не вказано – ред.), 0,04 – інші (що саме не вказано – ред.) та 0,258 – ПДВ.

 Також з 1 травня встановлено новий тариф, який включатиме затрати на обслуговування споживачів, повірку, монтаж і демонтаж квартирних лічильників, друк квитанцій тощо.   
Київводоканала каже, що в середньому для 2-кімнатної квартири плата зросте трохи більше, ніж на 20 гривень 

Як відомо, з 1 травня холодна вода подорожчає на 40% - з 7,46 гривні до 10,42 гривні за кубічний метр. Також на майже 35% подорожчає послуга відведення гарячої води з 3,58 до 4,82 гривні.  

Раніше у столиці виник конфлікт із повіркою квартирних лічильників води. "Київводоканал" наголошував, що повіряти лічильники мають кияни, у той час, як, юристи кажуть, за законом, це має робити надавач послуг. Людям навіть пригрозили, що нарахують додаткові куби води, якщо вони не повірять квартирні лічильники.

Повірка водоміра коштує від 43 до 120 гривень.

За даними водоканалу, кияни повірили 85 тисяч лічильників. Отже, мешканцям ці послуги обійшлися щонайменше у 3,6 мільйона гривень (якщо рахувати найнижчу вартість повірки у 43 гривні).

20 лютого "Київводоканал" вкотре заявив, що мешканцям столиці, які не повірять лічильники холодної води до 1 березня, нараховуватиме більшу плату за воду та водовідведення.

Однак у березні Антимонопольний комітет наголосив, що кияни не повинні платити за повірку лічильника.

Секретар Київради Олексій Резніков також запевняє: про повірку лічильників має подбати надавач послуг, а не споживачі. З цього приводу він дав протокольне доручення на засіданні Київради, щоб підготували таке роз’яснення і опублікували у муніципальній газеті "Хрещатик".

19 березня Київрада прийняла рішення про повернення киянам коштів, сплачених за повірку лічильників води.

Українська правда. Київ 

powered by lun.ua
    НАЙГОЛОВНІШЕ